Skocz do zawartości

Wieza za 1000 - 1200 PLN


Miltum

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Na wstepnie musze zaznaczyc, iz nie znam sie prawie na sprzecie audio, nie mam tez zapedów audiofilskich, choc potrafie docenic dobry dzwiek icon_smile.gif

Poszukuje wiezy (zestawu jakiegos?) obsługującej dvd do mego niezbyt dużego pokoju. Bedzie służyła w 80 procentach do słuchania muzyki, w 20 do oglądania filmów. Jedynym wyborem rozsądnym zdaje sie Yamaha PianoCraft E700. Tak więc mam pare pytań:

Teraźniejszość:
1) Czy odczuje róznice sluchajac na tym zestawie muzyki, gdy do tej pory uzywalem zintegrowanej karty muzycznej + Manta Home Theater 2500 5.1 ?
2) Czytalem ze zestaw niekoniecznie nadaje sie do Rocka, czy to prawda?




Przyszłość:
1) Czy jest to zestaw który mozna rozbudować kiedyś o jakie podłogowe kolumny/inne dobre (opcja wyprowadzki na swoje... duży juz pokój)
2) Co bardziej sie oplaca : wymienic kolumny czy dokupic subwoofer...a moze obie opcje
3) Od jakiej ceny...mniej wiecej i jakich kolumn odczuje roznice wzgledem tych sprzedawnych w zestawie?

Jezeli polecacie cos innego to oczywiscie jestem otwarty na wszelkie propozycje. Pozdrawiam icon_smile.gif

Ale forum jest pelne leniuszków... nikt jeszcze nie odpowiedzial.. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie odpowiedział icon_rolleyes.gif pewnie dlatego, że :
- jest sporo tematów na Forum dotyczących wież Piano Craft Yamahy,
- nie podałeś powierzchni pokoju (obecnej i docelowej)
- nie podałeś kwoty, jaką możesz na ten cel przeznaczyć

Natomiast co do problemów z rockiem w tej Yamie to według mnie pomyłka... Poradzi sobie i z rockiem icon_wink.gif
W każdym razie taki zestaw dużo lepiej zagra niż te kolumny 5.1 - chociaż subiektywnie na początku może (ale nie musi) być trochę mniej basu - ale powinien być lepszej jakości. icon_wink.gif

Zestaw można uzupełnić o subwoofer, a lepsze (również większe) kolumny niewątpliwie ten zestaw uciągnie (myslę o w miarę normalnych kolumnach, które nie wymagają za dużo od wzmacniacza - a nie o takich co wymagają mocnego "pieca"). Co do pytania "co lepiej" to kwestia kasy do wydania, wielkości pomieszczenia, upodobań muzycznych itp.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale kto tu jest leniuszkiem. icon_mrgreen.gif

Na temat PC Yamahy dużo już na forum napisano. Przede wszystkim trzeba określić warunki finansowe, prametry pomieszczenia, tudzież rodzaj słuchanej muzyki, o czym wspomniał RoRo.

Ważne jest jakie zastosujemy kable głośnikowe w miejsce "gumek od majtek" jakie proponuje do PC producent. W moim przypadku sprawdził się DNM Reson.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie icon_smile.gif

Warunki finansowe: 1000 - 1300 PLN.

Gatunki muzyczne: Rock, Metal i szeroko pojeta muzyka filmowa

Wymiary pokoju - podam pozniej na razie siedze w pracy, a tak z pamieci nie dam rady icon_smile.gif

Swoja droga to Yamahe PianoCraft E700. nie jest latwo teraz znalesc i to w dobrej cenie. W RTV Euro AGD znalazlem za 1200 z tym ze nie ma mozliwosci zamowienia na ich stronie a jest dostepny jedynie w wybranych salonach. Wiec wybralem sie do salonu w moim miescie i niestety nie bylo. Natomiast na polkach kroluje Yamaha PianoCraft Micro 330 z cenie kolo 1400 (!), co przekracza moje mozliwosci finansowe no i nie ma tego dvd. W innych, nielicznych sklepach w ktorych znalazlem ta wieże, E700 jest sporo drozsza.....nizeli 1200.

Edycja:

Troche sie zmienilo i gotówki przybyło. Do wydania mam ok 1700 PLN. Zastanawiam sie nad PC 730 orac PC 810. Za pierwszym przemawia port usb i troche mniejsza cena, za drugim natomiast wieksza moc kolumn oraz dekoder DTS (730 chyba go nie ma?). Który sprzet Waszym zdaniem bedzie lepszy i do czego?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
Witam wszystkich. Nie będąc audiofilem, posiadając Pianocraft MCR-730 (DRX-730 i NX-E700) + subwoofer Yamaha YST-FSW050 chciałbym pójść dalej ,rozbudować ten zacny zestaw. Nie jestem pewien natomiast w która strone zmierzać, czy w KD (czyli powoli dokupowac czesci skladowe jak amplituner 5.1, kolumny przednie i centralne a zostawić te od Yamahy jako tylne) czy tez brnac w stereo czyli dokupic kolumny podlogowe oraz (wlasnie czy to konieczne??) amplituner 2.0.

Za pierwszym rozwiazaniem przemawia fakt iz lubie poogladac koncerty, a wiec przestrzenność jest dośc ważna...

Za drugim, natomiast fakt iż zestaw stereo lepiej nadaje sie do sluchania cd no i koszta dla nie audiofila nie sa tak duże.

Na pierwsza partie rozbudowy chcialbym przeznaczyc skormne 1000 -1200 PLN. Pomóżcie w wyborze drogi icon_smile.gif Mam też pare pytań....wręcz bijących laicyzmem

1) Na ile amplituner wplywa na jakosc dzwieku. TZN Jezeli bym kupil takowy , podłaczyl do pudła Yamachy do odczul bym roznice na tych glosnikach co posiadam? (tutaj prosilbym propzycje ampa ok 1000 -1200) 5.1 ,2.0?
2) Jakie kolumny byscie polecili do mej Yamaszki podłogowe do ok 1000 -1200 za pare, w sytuacji gdy a) mialbym amplituner lub b) używałbym nadal tylko pudla yamahy?

Prosil bym o podanie sprzetu z http://www.rtvmax.pl , nie to ze ceny maja rewelacyjne, natomiast mozna umowic sie na godzine dostarczenia a jak sie pracuje od 8 do 18 to dosc wazne.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz słuchać koncertów, to podobny efekt uzyskasz przy dobrze dobranym stereo. Zestaw 5.1 jest przede wszystkim kierowany do filmów (efekty specjalne). Jeżeli oglądasz mało filmów to polecam Ci, żebyś inwestował w stereo.
Co do głośników to ich rodzaj zależy od słuchanej muzyki i powierzchni na jakiej będą grały. Ja z tego co widzę na RTVMAX polecam do posłuchania Monitor Audio, Dali, Magnaty, Jami i Missiony. Każda firma ma inny rodzaj grania, ale te wymienione nie posiadają "efektownego" grania i za niewielkie pieniądze dają dobrą jakość dźwięku. Po odsłuchu będziesz w stanie powiedzieć, które granie Ci najbardziej odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Nie wiem czy uda mi sie umowic na odsłuch, czlek ciągle zalatany i czy nie bede musiał poniekąd kupiowac w ciemno, kierujac sie wasza radą. Jakie więc konkretne kolumny byly by warte polecenia dla mojej Yamahy, tzn..odpowiadaly mocy wzmacniacza wbudowanego w "pudlo"?

Wracajc tez do mego porpzedniego pytania, na jakosc dzwieku, moc na ile wplywa wzmacniacz... Tzn czy odczul bym roznice kupujac wzmacniac 2.0 podlaczajac do Yamaszki wraz z standardowymi monitorami? Jaki tez amplituner warty by byl uwago do 1000?

Generalnie możliwe są dwa scenariusze, srodki nie pozwalaja mi na obydwie operacje na raz:

1) Kupuje kolumny

Lub

2) Kupuje amplituner

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam, moja kolejna próba uzyskania odpowiedzi na tym zacnym forum, poprzednie nie byly zbyt owocne...moze tym razem cos sie zmieni icon_smile.gif

Jestem prawie zdecydowany na zakup http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...-497&ref=24 , czy to dobry amplituner. W jaki sposób najlepiej podłączyć go ( http://www.productwiki.com/upload/images/yamaha_rx_497_1.jpg ) z pudłem od Pianocrafta?

Zastanawiałem sie tez nad monitorami Dali Concept 2 oraz JBL ES30. Które z nich będą lepszym wyborem (takze pod wzgledem współpracy z w/w amplitunerem) i godnie zastąpią oryginalne od PC?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to podłączyć, bo nie za bardzo rozumiem, masz zamiar korzystać z kolumn i odtwarzacz PC, a ampa 497???

O ile dobrze cię zrozumiałem do podłączenie jest proste. Z centralki PC wychodzisz z AUX OUT i podpinasz pod np. CD IN w nowym ampie, kolumny podłączasz do niego i gra icon_wink.gif

Co do samego wyboru, pierwsze pytanie po co ci amplituner, skoro masz wbudowany tuner już w centralce PC... lepszą jakość uzyskasz ze wzmacniacza np. Marantz PM5003 czy Cambridge Audio Azur 340A, cóż nie będę ukrywał, że nie jestem fanem serii RX/AX Yamahy dla mnie gra sucho i nieprzyjemnie, ale warto wziąć ją pod uwagę w odsłuchach.

Apropo kolumn DALI są jak najbardziej warte uwagi, JBLe niekoniecznie. Za to obejrzyj Magant Quantum 603, Monitor Audio BR2 i Xindak S-06.

Na koniec radzę się jeszcze dobrze zastanowić czy rzeczywiście warto brać sprzęt tej klasy, to stosunkowo niewielki krok naprzód względem PC. Nie ma nawet gwarancji, że usłyszysz jakiąś wyraźną różnicę jakościową. Będzie lepiej, ale nie wiem czy warto tak ściubić te audio kroczki icon_wink.gif Może kup na razie same kolumny za te 2000zł i zbieraj na ampliuner...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może rzeczywiście wychodzi moja pewna nieznajomość tematu, wzgledem potrzeby amplitunera. Zdaje sobie sprawe , iz pudlo PC posiada wlasny wzmacniacz, po prostu założyłem iz moc owego nie bedzie wystarczająca do "lepszych" kolumn (takich za 1000 -1300 za pare). Może wiec amp/wzmacniacz nie jest mi wcale potrzebny? Tak wiec do jakich kolumn będzie on jeszcze wystarczający? Do tych Dali, czy tych których wymieniłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda E-730 nie poda ci więcej niż 15W/4ohmach, ale do spokojnych domowych osłuchów to w 100% wystarcza. Jeśli nie kupisz kolumn wybitnie trudnych do wysterowania to spokojnie z nimi da radę. Nawet z małymi podłogówkami nie powinno być problemów.

Rozumiem, że opcja z zakupem kolumn i zbieraniem na elektornikę ci pasuje, zatem inne propozycje:
B&W 685
Dynaudio DM2/6
trochę przekraczające budżet
DALI Ikon 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli twierdzisz ze moc PC wystarczajca (choc myslalem ze Moc wyjściowa jednostki centralnej: 2 x 30 W , to raczje malo.) to niech tak bedzie Wacham sie pomiedzy Dali Concept 2 (jednak cena ic zytalem dosc dobre recenzje.. choc zastanawiam sie czy odczuje roznice miedzy orginalnymi glosnikami od PC) a Dynaudio DM2/6 (tak na raz zal mi 2000 wydawac icon_razz.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania sie nasuwaja (wiem jestem upierdliwy, po prostu chce zbadać rożne opcje icon_smile.gif )

Czy jeżeli kupie wspomniane Dynaudio DM2/6 to bez nowego wzmacniacza, czy odczuje roznice wzgledem orginalnych kolumn, czy pudlo PC sobie poradzi jakos?

Jezeli hipotetycznie pudlo od PC jednak by sobie nie radzilo to jaki wzmacniacz bylby odpowiedni?

A może pójść w minimalizm i zakupic Marantz PM5003 + Dali Concept 2 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innym zestawie to już ci pisałem...

Co do słyszalnej różnicy, to na pewno będzie, jak wyraźna i na ile ją zarejestrujesz to już niedoprzewidzenia. Największą zmianę poczujesz, zmieniając kolumny, wygrzewając je, a później wracając do oryginalnych icon_wink.gif

Tak apropo, to nie radziłbym kupować tak w ciemno tych kolumn... jeszcze się okaże, że nie czujesz jakiejś jakościowej róznicy i po co wywalać kasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
A ja Ci radzę znajdź jednak wolny czas, umów się w salonie audio na odsłuch, weź swoją yamahę i na znanych Ci nagraniach porównaj kilka par kolumn. Najlepsze weźmiesz do domu, umawiając się, że w razie czego, gdyby u Ciebie źle zagrały będziesz je mógł wymienić na inne.
To będzie cenniejsze niż kilkaset wpisów w tym wątku. I będziesz wiedział czego chcesz, czy warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zdecydowałem sie na na zakup Dali Ikon 1 MKII. Chciałbym podzielic sie wrażaniami po 1 dniu użytkowania. Pierwszy odsłuch w domu, pierwsza mysl "one graja dziwnie". Zdecydowanie inaczej od orginalnych od PC. Zagłebiając się dalej stwiedziłem iż graj bardziej szczegółowo, co dało sie zauważyć zwłaszcza w "Shine On You Crazy Diamond" Floydow oraz "A Change of Seasons" Dream Theater.Generalnie muzyka progresywna, akustyczna zyskała. Ucieszyło mnie to niezmiernie icon_smile.gif. Zawiodłem się troche na basie, wydawało mi sie iż bedzie on mocniejszy niżeli w orginalnych od PC a zdaje sie być na podobnym poziomie (co wlasciwie nie jest problemem bo od tego mam Suba). Zmartwiło i zdziwiło mnie natomiast, iż głośniki na ustawionej tej samej głośności graja odczuwalnie ciszej nizeli te od PC. Zastanawiam sie czy taka jest specyfka tych kolumn, czy tez wzmacniacz PC nie do konca wyrabia? Oczywiscie pomaga tutaj zwykle zglosnienie i na skali jeszcze sporo zostalo zapasu jednak jakiś niesmak mam.

Pozdrawiam i Czekam na uwagi i komentarze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...