Skocz do zawartości

Zmiana wysokich w Jamo ...


Recommended Posts

Witam.

Mam 18 lat zaczynam obcować powoli z elektroniką ... Mam pewien problem ze swoimi już dość starymi kolumnami Jamo Studio 190 . Wiem że to nie jakas super rewelka ,ale mi narazie starczają . Słucham najczęściej muzyki typu electro , house , bardzo rzadko alternatywnej , chillout . Graja z Cambridge Audio A300. Spaliłem głośnik wysokotonowy w jednej z kolumn i nie wiem co teraz z tym fantem zrobic . Na sopranach sa przyklejone cewki impedancji . Chciałem wymienić soprany w nich i nie wiem co kupic i jak odkleję te cewki to je zniszczę zapene i zmieni się jej impedancja pewnie . I nie wiem co mam zrobić jakie kupić głośniki . Nie chce żeby to przekroczyło kwotę 120 zł za komplet ( nie wiem może jakieś stx-y wchodzą w grę np ? ) . Kolumny nie posiadają zwrotnic tylko maja dwa kondensatory i tą cewkę impedancji .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto stosować kiepskich zamienników jak najtańsze STXy czy inne wynalazki Alpharda itp.
Lepiej nie będzie (a raczej gorzej), prędzej coś bardziej firmowego (choćby Tesla-A)- ale dopasować odpowiedni głośnik to sztuka, bo samo dopasowanie wymiarów i impedancji to mało...

Nie baw się w samodzielne "rzeźbienie" - spokojnie możesz oddać głośnik do regeneracji w wyspecjalizowanych zakładach (lub wysłać je pocztą - jest sporo ogłoszeń na Allegro o naprawach głośników) i powinieneś się wyrobić za całą operację w 100zł (w dodatku wysyłając oba głośniki - jak będzie jeden naprawiany to niech zrobią to samo z drugim by grały identycznie).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...