Skocz do zawartości

Mico system sypialniany


muzyczny_gość

Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Drodzy Forumowicze - nastał czas aby zakupić mico system sypialniany o dobrym brzmieniu...
Oferta spora, rynek zalany różnymi różnościami... prawie w ostatecznym rozrachunku padło na nową wersję Piano Craft mcr 640 (wersja tylko z CD)
W zasadzie wszystko ok - pasuje mi urok tego zestawu podkreślający złoty wiek urządzeń Hi Fi i jego funkcjonalność.
I Wszystko było by ok gdyby nie dzisiejszy "nius" z promocją w Top HiFi.. a mianowicie:
Zestaw który spowodował mętlik w głowie

O co się rozbija - już piszę - w normalnym zestawie Piano - planowałem wymienić kable (czyli te 500-700zł) musi być przygotowane..i calość w 3tyś zamykam
Jak widzicie z linku powyżej - jest zestaw za owe 3 tyś bez kabli...ale B&W 686
Teraz nie wiem - czy iść w podstawowe monitory Yamahy - czy inwestować w B&W kosztem kabli...
(tylko proszę Was nie napiszcie kup z b&w kable później idz na odsłuch.. )

Pytam jak Wy byście zaryzykowali...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Jak mam być szczery to znając starszych braci Piano Craft`a i wiekszego brata B&W 685 to myśle, że mając dodatkowo możliwość odsłuchu tego zestawu jest on wart grzechu i zachodu.

Gdybyś rozważał też inne propozycje to może coś z Onkyo lub JVC coc przypuszczam, że mogą zagrać troszkę inaczej:

http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/25106
http://www.neomix.pl/SystemDVDAudioJVCEXA15_p122355772.html

JVC słuchałem kiedyś u znajomych (co prawda troszkę starszy) to jak na systemik do sypialni a dodatkowo z możliwością oglądania filmów może być ciekawą propozycją
Myślałem jeszcze o Teac`u Reference 380 ale jak dotarłem do cen icon_eek.gif to mi przeszło. A szkoda bo mogło być tak pięknie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolumny Yamy są w miarę niezłe - ale tylko w miarę ...
Niewątpliwie po wymianie kolumn zestaw PC zagra lepiej.

Więc kupując pełen zestaw Yamy w pierwszej kolejności zmieniłbyś kable - i prawdopodobnie wystarczy Ci 300zł na Resony (albo może 200zl za używane). Następnym krokiem byłyby kolumny - zakładając że dostaniesz 400-500zł za swoje (nowe, na gwarancji) możesz potem zacząć szukać kolumn. A wtedy nie ograniczasz się do B&W.
Zabawa fajna - pod warunkiem, że masz parę modeli do wyboru i miejsce, gdzie Ci wypożyczą kolumny na odsłuch w domu. No i "trochę" wolnego czasu (czyli w praktyce dużo więcej niż trochę icon_mrgreen.gif )

Kupując od razu Bowersy masz tylko szukanie kabla. icon_razz.gif
Więc podobnie jak poprzednik - BW icon_lol.gif

Ale żeby nie było tak prosto icon_rolleyes.gif - to może ciut starsze rozwiązanie, ale bardzo zacne: seria Reference 500 (nie mylić z trzysetką...)
http://www.allegro.pl/item840850049_teac_r..._rarytasik.html
Masz komplet za dwójkę, do tego kolumny i kable ... Bo według mnie ewentualne zastrzeżenia do wyglądu Teaca nie powinny być zbyt mocne (chyba, że masz mało miejsca).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie icon_smile.gif dziękuję za odpowiedz, ale nie zaznaczyłem jednego w moim poście ..a mianowicie - nie szukajmy alternatywy.
Pokazałeś mi tego TECA i mam nockę z głowy.. i jeżeli się nie wyśpię.. wine zrzucam tylko na Ciebie icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Co do zakupów - ograniczam się do nowego systemiku (bez opcji sprzedam, kupię zamienię) .. dlatego też zapytałem b.konkretnie.
(to mój drugi system - więc nie rozciągnę ceny ponad 3tyś) no w zasadzie z salony top hi fi - wynegocjuję jakieś druty do zestawu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po czymś innym się przejadę icon_razz.gif
W końcu to Twoja noc będzie nieprzespana icon_wink.gif

Co do kabli to mimo wszystko posłuchałbym paru tańszych możliwości: poza Resonem jeszcze IXOSy z serii Gamma Geometry (na lampie i na Rotelu trochę podkreślają dół, ale brzmią nieźle) i KODY bi-wire (bo chyba 686 mają podójne zaciski).
Oczywiście jak sam wiesz - nie musi to zagrać, bo nie sprawdzałem w takim systemie. Ale warto spróbować zanim pojdziesz w wyższą półkę icon_razz.gif
A poza tym wystarczy znaleźć znajomego który będzie w Wwie i masz ode mnie parę kabelków do testowania icon_wink.gif Bo zakładam, że chwilę wytrzymasz na takich drutach jakie wyrwiesz z salony przy okazji zakupu...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość do odsłuchu spora icon_rolleyes.gif . Opierając się jednak na tym jak u mnie gra Yamacha z B&W i na znajomości starszych i większych braci wymienionego przez Ciebie zestawu, chyba bym zaryzykował i ruszył z nimi w tango. Ale jak co to rzeby nie było na mnie. Mimo wszystko mam Top hi-fi nie tak daleko i miałbym możliwość odsluchania tego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałęm do gościa a propos TEACa icon_mrgreen.gif
Tylko widzisz Romanie - tu mi B&W wychodzą taniej.. jak by nie było, a jak gość uprze sie nawet na 1,8tyś.. to zostaje mi max 1,2tyś
A zauważ, że kable w aukcji to takie kabelki za 6zł icon_wink.gif wiec do wymiany jest jeszcze więcej niż myślę..

cooledit muszę pomyśleć (ale dziękuję) - będę miał Ciebie oraz Twoje miasto na uwadze.. icon_wink.gif i mam do Ciebie pytanie ponieważ jak widzę masz zestaw kina B&w jakie posiadasz monitorki tylne?

no i ta jak się spodziewałem.. z prostego tematu zrobi się kocioł icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:
a) Teac Reference 500 = 1800zł

b) Kolumny Koda Harmony K-200B za 900zł (głośnik nisko-średniotonowy 133mm jak w B&W)
http://www.allegro.pl/item845586097_koda_k...z_z_salonu.html

c) Kabel KODA bi-wire albo Reson = 300zł

Jak w pysk strzelił wychodzi trójeczka (coś będzie taniej, inna rzecz drożej)...

A o kablach do testowania pisałem w poprzednim poście - a Ty nic ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Mógłbys docenić, że nie proponuje Ci lampowej hybdrydy Magnata z SACD (zazwyczaj czarny kolorek, ale może Ktoś w Twoim pobliżu ma zapędy malarskie icon_mrgreen.gif ) albo wysokiej miniwieży Kenwooda (firma w Starej Miłosnej koło Wwa ma takie rzeczy), prawda? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

Tak jak wspominałem , mam większych braci B&W 686 czyli model 685 z bassrefleksem z przodu. I bardzo często mnie zaskakują choć stoją niby z tyłu i na uboczu. Co do wizyty to jak tylko będziesz w pobliżu to jak najbardziej zapraszam icon_biggrin.gif choć odległość spora to nic nigdy nie wiadomo gdzie człowieka zaniesie

A w kwestii prostych tematów - to takie chyba tu nie istnieją icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Mógłbys docenić, że nie proponuje Ci lampowej hybdrydy Magnata z SACD (zazwyczaj czarny kolorek, ale może Ktoś w Twoim pobliżu ma zapędy malarskie icon_mrgreen.gif ) albo wysokiej miniwieży Kenwooda (firma w Starej Miłosnej koło Wwa ma takie rzeczy), prawda? icon_mrgreen.gif



doceniam doceniam icon_wink.gif

przyszły tydzień jade na odsłuch..

Generalnie obawiam sie, że wersja z B&W wyjdzie mi jakieś 4tyś.. a jak mi się zechce jakiś sub..a znając siebie zachce się (mając ucho przyzwyczajone do podłogowców) to sub B&W..to te 2,5 tyś + 500kabel.. no i znowu II system rośnie mi w kwotę.. i..od Pana Janusza (z Rogoz Audio) stolik..i zęby w ścianę.. bo się 6tyś nie zmieszczę
Roman chce mnie pogrążyć ?icon_smile.gif) icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

cooledit za daleko mi do Ciebie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek
Teac Reference 500 cały czas czeka na nabywcę, a rozwiązanie z KODĄ Harmony 2000 i porządnymi kablami (również z Yamą) to nie całe 3500zł.
O Kenwoodzie nie pisze chwilowo, bo faktycznie to 5 trzeba liczyć z kolumnami... (hybryda Magnata podobnie)

Pozdrawiam
PS. Jak widać - Koledze daleko jest do obu stolic icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem google (które prawdę Ci powiem) i 2-3 m-c temu też ten zestaw był na allegro (ta sama cena) icon_wink.gif [osobiście postawiłem na nówkę, 3letnia gwarancję i takie tam, wzgląd estetyczny również = chodz TEAC powala ] a Roman to chyba wiedział co mi podsunąć - chyba doskonale wie co mi się w audio podoba... zresztą jak widać nie tylko mi icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie jest realizowane..i uwaga.. nowość zamówiłem jeszcze inaczej (tzn podobnie) Yamaha + B&W 685 wt./śr. powinienem mieć w domu icon_wink.gif
To teraz temat kabli mnie czeka - ale jako, że okres świąt i zabawy sylwestrowej mam spory problem z wydaniem kolejnych złotówek i musze poszukać minimalnego rozwiązania nia patrząc na jakość, coś koło marca zakupię normalne kable..
o chyba, że ktoś z forumowiczów ma na stanie kable leżące zapomniane z wtykami bananowymi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie - masz nową zabawkę i Twoja Pani będzie szczęśliwa, że obyło się bez "staroci".
A zmieścisz to pod choinką? icon_mrgreen.gif Możesz drzewko postawisz na pudłach...

Tym niemniej polecam innym poszukiwaczom małych, ale wypasionych systemów posłuchanie w tej cenie proponowanych wcześniej Kenwooda RT-1 i lampowej hybrydy Magnat MC1 (z SACD).
http://www.allegro.pl/item855104575_kenwoo...199zl_gwar.html
http://www.allegro.pl/item858206417_magnat...lko_3099zl.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...