Skocz do zawartości

Amplituner plus zestaw głosników 5.0


grassman0

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar nie długo sprawić sobie zestaw kina domowego, a dokładniej pisząc to amplituner i głośniki( dvd i subwoofer aktywny posiadam). Na nowy sprzęt mogę maksymalnie przeznaczyć 2500 zł +\-. Ogólnie to zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, telewizji(Cyfra +) i sporadycznie do posłuchania muzyki(audiofilem raczej nie jestem icon_biggrin.gif i nie będe).

Jak na razie to zastanawiam sie nad takim ampem . - http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/40...9H-K/specs.html
Z tego co przeczytałem, to raczej jest polecany na tym forum.

A co do wyboru głośników to zastanawiam się nad tymi - http://www.allegro.pl/item834239345_koda_t...r_0_raty_0.html ,

lub takimi - http://www.agito.pl/zestawy-glosnikow/koda...b.0.341106.html ( też często polecane na tym forum).

Co do głośników to mam nadzieje że będą wystarczające do pokoju o pow. 20m2. Zdaje sobie sprawę że w tej kategorii cenowej to niema co liczyć na cuda, ale mam nadzieje na jakiś w miarę przyzwoity dźwięk przestrzenny w filmach icon_wink.gif .

Co sądzicie o takim zestawie, ewentualnie jak by ktoś mógł poradzić\doradzić w kwestii wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie odpowiedziałeś sobie sam, może amp mógłby być inny (ewentualnie KODY 702, zamiast 707) i tyle. Jeśli chcesz jakieś konkretne propozycje to może ONKYO 507 czy jakiś Denon 1709, chociaż tak naprawdę to większość ampów w tej cenie zagra podobnie, bo konstruktorzy mają małe pole manewru przy tym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli chodzi o ampy to pioneer VSX-819H-K będzie porównywalny z tym Onkyo 507? Chodzi mi czy będą jakieś znaczące różnice pomiędzy nimi( pytanie zadane przez laika icon_mrgreen.gif ). Podobne pytanie mam w kwestii głośników - czy KODY 702 są dużo lepsze od Tag 606( mimo wszystko to te kody są troszkę droższe, i nie wiem czy przekłada się na lepszą jakość brzmienia)

I jeszcze jedno pytanie z poza tematu. Co sadzicie o sklepie Redcoon - www.redcoon.pl , jest wart polecenia i czy przede wszystkim jest uczciwy( troszkę mnie dziwi ta ilość pozytywów na ceneo). Ewentualnie jakie dobre sklepy możecie polecić ze sprzętem AV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze jedno pytanie z poza tematu. Co sadzicie o sklepie Redcoon - www.redcoon.pl , jest wart polecenia i czy przede wszystkim jest uczciwy( troszkę mnie dziwi ta ilość pozytywów na ceneo). Ewentualnie jakie dobre sklepy możecie polecić ze sprzętem AV.



w redcoon kupowałem plazme i wszystko było ok sklep godny polecenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONKYO ma 4 wejścia HDMI i lepsze zasilanie, tak poza tym nie ma większych różnic. Oba mają dekodery dźwięku HD, więc spokojnie zagrają z dyskami Blu-Ray. Wyposażone są we wszystko czego trzeba w nowoczesnym budżetowym KD.

Ja osobiście w RedCoonie nic nie kupowałem, ale słyszałem dobre opinie o tym sklepie, poza tym oni działają już od dawna na innych rynkach (np. w Niemczech), więc jakiś brand mają juz wyrobiony to nie jakiś sklepik, który dopiero zaczyna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te MV6 są mniejsze od AV-702F i może się okazać, że w kinie będzie brakowało takiej lekkości dynamiki, bo kolumny nie będą do końca sie wyrabiały. Niemniej jednak zestaw tych Missionów to już można powiedzieć "inna liga" jak pewnie zauważyłeś ich cena początkowa to 2x tyle co KODY, poza tym końcowo wychodzi trochę taniej, więc miałbyś już trochę odłożone na ewentualnego suba np. SONY SA-W2500. Także, albo spróbuj posłuchać Missionów, albo bierz je w ciemno (może trochę brakować basu) i zbieraj na suba w razie czego icon_wink.gif Jeśli chcesz bezproblemowo być prawie pewnym, że zestaw zagra dobrze jaki jest to zostań przy KODAch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...