Skocz do zawartości

B&W czy Yamaha do 12 tys


andrzej---

Recommended Posts

potrzebuje pomocy chce kupic zestaw kina domowego upatrzyłem sobie głośniki B&W(zawsze chorowałem na kolumny tej firmy) 684 / 686 / HTM62. nie wiem czy w pomieszczeniu 24 m2 potrzebny bedzie do tych głośników sub. i z czym to bedzie dobrze grało. ostatnio wpadł mi również w oko zestaw Yamahy NS-9900 / NS-P9900.Chciał bym sie zmiescic w 10-12 tys. zestaw ma głównie służyc do słuchania muzyki czasami obejżec jakiś dobry film. słucham różnej muzyki najczęściej rocka, ale czegoś spokojnego dla ducha też lubie posłuchać. kończe budowe domu i po łazience, kuchni, jadalni czas na przyjemny kącik wktórym będę się relaksował icon_cool.gif
z góry dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najważniejszym pytaniem jest w tej chwili z jakim wzmacniaczem KD ma grać ten zestaw ?? A znając B&W jest to istotna sprawa zwłaszcza przy tych które sobie upatrzyłeś.


Prawde mówiąc im więcej czytam tym większe mam wątpliwości jeśli chodzi o B&W chodzi mi oto czy ten zestaw kolmn nie jest za drogi jeżeli nie chcę wydawać więcej niż 12 tys. Co do wzmacniacza to nie wiem jaką kwote powinienem na niego przeznaczć. może lepiej wydać te pieniądze na inny zestaw (nie na wymarzone B&W?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dwa linki do strony dystrybutora B&W i propozycji zestawów kina z takimi kolumnami o jakich pisałeś:

http://www.tophifi.pl/towar/id/489/bw_30/

http://www.tophifi.pl/towar/id/488/bw_25/

Opcjonalnie zamiast Maranz`a możesz wybrać zestaw Yamaha+B&W. Jak widać po cenach zostaje jeszcze trochę kasy na w miare przyzwoite kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu masz dwa linki do strony dystrybutora B&W i propozycji zestawów kina z takimi kolumnami o jakich pisałeś:

http://www.tophifi.pl/towar/id/489/bw_30/

http://www.tophifi.pl/towar/id/488/bw_25/

Opcjonalnie zamiast Maranz`a możesz wybrać zestaw Yamaha+B&W. Jak widać po cenach zostaje jeszcze trochę kasy na w miare przyzwoite kable.


serdeczne dzieki za pomoc widzialem juz te zestawy B&W 30 i B&W 300 ze sprzetem Yamahy. wiesz chodzi mi jeszcze oto czy za te pieniadze jest to najlepszy wybor zestawu ktory w 80% bedzie wykorzystany do sluchania muzyki i 20% do ogladania filmow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich proporcjach postawiłbym raczej na system oparty o B&W 683. Mają zdecydowanie potężniejszy bass niż 684. Jak kupowałem swój zestaw Yamaha+B&W to w pierszej wersji słuchałem 684 ale jak posłuchałem dłużej to się okazało,że są zdecydowanie za słabe do ampli który brałem, po prostu zaczęły się dusić , nie były w stanie przyjąć tego co dawał wzmacniacz i to właśnie w zakresie niskich częstotliwości. Dopiero po podłączeniu 683 można było się rozkoszować dobrym dźwiękiem. Myślę jednak ,że skoro ten Marantz jest słabszy to powinno być lepiej. Nie mniej jednak rozważyłbym na twoim miejscu zestaw oparty o 683. Najlepiej będzie jak posłuchasz, porównasz oba zestawy i ocenisz sam. To jest bezsprzecznie najlepsza metoda weryfikacji a nie opieranie się na czyichś wrażeniach.
684 jest 2,5 drożny z jednym niskotonowym
683 jest 3 drożny z dwoma niskotonowymi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy takich proporcjach postawiłbym raczej na system oparty o B&W 683. Mają zdecydowanie potężniejszy bass niż 684. Jak kupowałem swój zestaw Yamaha+B&W to w pierszej wersji słuchałem 684 ale jak posłuchałem dłużej to się okazało,że są zdecydowanie za słabe do ampli który brałem, po prostu zaczęły się dusić , nie były w stanie przyjąć tego co dawał wzmacniacz i to właśnie w zakresie niskich częstotliwości. Dopiero po podłączeniu 683 można było się rozkoszować dobrym dźwiękiem. Myślę jednak ,że skoro ten Marantz jest słabszy to powinno być lepiej. Nie mniej jednak rozważyłbym na twoim miejscu zestaw oparty o 683. Najlepiej będzie jak posłuchasz, porównasz oba zestawy i ocenisz sam. To jest bezsprzecznie najlepsza metoda weryfikacji a nie opieranie się na czyichś wrażeniach.
684 jest 2,5 drożny z jednym niskotonowym
683 jest 3 drożny z dwoma niskotonowymi


tak juz widze na stronie audio klanu B&W 400 ale mam sklepu ktory to oferuje czy subwwofer jest potrzeby w takim zestawie czy to zbedny wydatek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, cena zestawu z okablowaniem przekroczyła Twój półap o jakieś 3,5 tyś. i był on kupowany 18 miesięcy temu właśnie w Top Hi-Fi ale trafiłem na dobrą promocję a dodatkowo za płatność gotówką miałem jeszcze parę ładnych złotych upustu. W sumie kupiłem ten zestaw (ampli+dvd+5.1+kable) o jakieś 4-5 tyś. taniej niż normalnie bym zapłacił icon_mrgreen.gif Tak po cichu dodam,że wtedy też nie było takiego zestawu w ofercie ale jak sie trafia klijent i to z gotówką to sie różne rzeczy da wykombinować. Cały zestaw jest na moim profilu lub http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...1236&st=180
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...