Skocz do zawartości

pytanie o wzmacniacz denona 525R


KamilZ

Recommended Posts

Witam Wszystkich:)
Kupiłem sobie wczoraj wzmacniacz denona 525R i do tego tej samej marki cd model 615. Chciałbym zapytać się o wzmacniacz bo nie do końca kumam jego hehe a mianowicie wzmacniacz posiada opcję Source Direct, i jest u mnie wciśnięty muzyka leci w obydwu kolumnach, ale problem polega na tym że nie mogę używać pokręteł od bassu, treble. Gdy wyłączę funkcję source direct, gra dużo głośniej prawy kanał (kolumna), ale za to mogę korzystać z regulacji bassu, treble itp. Co jest grane? A dodam że przez kabel wzmacniacz mam podłączony do komputera. A Przy okazji spytam się jeszcze czy do tego wzmaka da radę podpiąć subwoofer? Co sądzicie o tym sprzęcie?
Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie jest to problem wzmacniacza ale specyfika dziełania tego przełącznika. W skrócie wygląda to tak że, przycisk "SOURCE DIRCT" powoduje odłączenie sekcji regulacji tj. BASS, TREBLE i BALANCE podając sygnał z przedwzmacniacza od razu na końcówkę mocy. Być może też dlatego gdy masz go wciśniętego to kanały grają równo a gdy wyłączysz to jeden gra głośniej. Sprzwdź ustawienie gałki BALANCE czy jest w połowie obrotu czyli w górnym położeniu. Być może przy wolnym kręceniu będzie wyczuwalny moment lekkiego przycięcia. To powinno sygnalizować środkowe położenie.

Jeśli chodzi o podpięcie Suba to tylko z wyjść głośnikowych czyli musi on mieć wejścia tzw. wysokoprądowe. Są też inne metody ale mało wygodne w dłuższym użytkowaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest na środku jeszcze nie znaczy,że tak jast w rzeczywiśtości. Niektóre potencjometry mają gałki mocowane na wieloklinach i można je bez problemu przestawić. NIe wiem jak to wygląda u Denona. Pokrąć gałką w lewo i w prawo. Jeśli w obie stony przekręcisz o mniej więcej taki sam kąt to może oznaczać większy problem natury technicznej. Ale zanim zawyrokujemy w 100 procentach to spróbuj przepiąć kabel do innego gniazda. Jeśli masz wpięty do CD to podepnij do AUX lub TUNER i sprawdź czy nic się nie zmieni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...