Skocz do zawartości

odtwarzacz CD


kicek23

Recommended Posts

Witam, zastanawiam sie nad kupnem odtwaracza CD ale jestem zielony w tym temacie. Ostatnio bylem w sklepie ze sprzetem audio i puszczali muzyke z odtwarzacza Maratnz ale nie wiem jaki to byl model ale podobalo mi sie to jak gra. Chcialbym sie Was poradzic na co zwracac uwage przy zakupie odtwarzacza, jakis producentow omijac a na jakich zwracac uwage.Mialbym do wydania tak 2tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz by byl podpiety pod amplituner harman kardon avr 355 i pod kolumny Monitor Audio RS8
Sa pewnie producenci co robia szajsowaty sprzet i sa tacy co robia dobry sprzet, o to mniej wiecej mi chodzi.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby cytowania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wychodzisz z niewłaściwego założenia.
Nie ma sprzętu a priori jak to nazwałeś szajsowatego. Nawet Manta, ta z najniższej półki cenowej w określonej konfiguracji zagra lepiej niż wypasiony cedek.

Najlepsze rozwiązanie to wypożyczyć cedek i sprawdzić jak zagra w Twojej konfiguracji. Tylko odsłuchy z własnym sprzętem mogą zweryfikować przydatność danego odtwarzacza.

Poza tym nie napisałeś, którego modelu Marantza słuchałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko radziłbym abyś posłuchał Marantz,a CD6003, o ile masz możliwości ze swoimi klockami. Nie twierdzę, że to zły odtwarzacz. Harman Kardon to już dobry klocek i można powiedzieć, że połączenie go z Marantzem dobrze rokuje.

Ja jednak mając 2 tyś. zł poszukałbym cedeka na rynku wtórnym. Jeśli nie zależy Ci na nowym sprzęcie, za te same pieniądze kupisz CD lepszy. Dodatkowa rada szukaj ofert na forach. Jeśli allegro to tylko po sprawdzeniu osobistym możesz myśleć o zakupie. Nie twierdzę oczywiście, że nie kupisz dobrego odtwarzacza poprzez allegro, ale trzeba być ostrożnym.
No i oczywiście ważne aby mieć możliwość posłuchania w swoim systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie gatto!!! Mam nadzieję, że skalowanie pod nazwą forumowicza, nie jest wyznacznikiem fachowej wiedzy dla nowych użytkowników naszego forum!!! Manta z założenia ma ,,czytać" wszystko - natomiast jakość jest tutaj mniej istotna. Pytanie na czym Tobie zależy? Za 2000 zł kupisz przyzwoity odtwarzacz CD, poza tym Harman Kardon AVR-355 to Receiver - nie stereofoniczny amplituner!!!!!!! Więc tak naprawdę nie wiadomo też czego szukasz: KINA DOMOWEGO? Czy ZESTAWU STEREO? No i jakiej muzyki słuchasz, czego od dźwięku byś oczekiwał...................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dobry CD, to polecam ONKYO INTEGRA DX7711. To kilkuletni model ale jeden z najlepszych playerków Onkyo. Ma tani laser, więc jak coś się stanie to fortuny na naprawę nie stracisz. Brzmienie naprawdę dobre, w stosunku do ceny za jaką można go nabyć - dobrze poszukasz, to poniżej 1Kzł spokojnie znajdziesz. ja używam, zmieniłem H/K 755 i nie żałuję. Klasa brzmienia wyzej. Polecam ten model
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73
W jakim zestawieniu przysłowiowa Manta zagra lepiej od Marantza nie wiem ...... ale........
W mojej subiektywnej ocenie z fatmanem iTube i Totemami Mitte badziewiaste DVD niezbyt uznanej marki LG było sympatyczniejsze w odbiorze niż audiofilska Audiomeca Damnation. Przykład powyższy jest jeszcze bardziej drastyczny niż zestawienie Manty i Marantza ....
Więc naprawdę można się czasem zdziwić co z czym "gra" a z czym nie gra.

Co nie zmienia faktu, że Manty raczej bym i tak nie polecił choćby z uwagi na zawodność .......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...