Skocz do zawartości

Bass w muzyce


kamil92

Recommended Posts

Widzę że olewacie pytania forumowiczów,więc pytam jeszcze raz jaki subwoofer do muzyki obudowa zamknięta będzie lepsza czy bass reflex. Chodzi o ty bas był dynamiczny i nisko schodzący i by się nie spóźniał. Jak oceniacie subwoofery Yamahay są gorsze od jbl czy to tylko reklama?
Mój pokój to 14m2 zestaw denon dra 700 i wharfedale diamond 9,3. Czy lepiej składać na podłogówki np jbl l890 czy dadzą więcej basu niż jbl es 250p?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę że olewacie pytania forumowiczów...


Nikt tak jak piszesz nie olewa - pytań które są prawidłowo zadane (natomiast u Ciebie jest nadal z tym problem)
Jeżeli chodzi o dobór subwoofera - trzeba mocno sprecyzować, do czego ma być, piszę tak - ponieważ zadajesz pytanie w dziale FORUM AUDIO > AUDIO > Kino Domowe a temat "Bass w muzyce" więc nadal nie ma konkretów.

Inna sprawa ustawienie w pokoju - z subami jest tak,że często trzeba się nieźle nakombinować aby w ogóle był przyzwoity efekt. Pytasz o markę subwoofera Yamaha vs JBL (i kolejny raz zero konkretów), możesz kupować suba Yamahy za 500zł i porównać go subem JBL za 3tyś (sub vs sub)

Subwoofery - nie ma podziału, że jak zamknięty to lepszy do muzyki a bass-reflex to kino, dobry sub obojętnie czy jak nie będzie może być bardzo uniwersalny - ale jak wiadomo rozbija się o finanse - o których nie wspomniałeś.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno podłogówek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.: ,,Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno podłogówek"
Ja podpisuje się pod tym w 100%, po prostu subwoofer jest urządzeniem trudnym do ujarzmienia. Idealny bas osiągniesz szybciej z pełnowartościowych podłogówek. Mi się udało!!! Mam znajomego, który zainwestował w drogi zestaw Naim n-System (satelity+centralny+subwoofer) oczywiście serce to też Naim. No i często w rozmowach narzeka, że nie może poradzić sobie właśnie z basem!!! Bo albo jest go za dużo w pewnych gatunkach, albo w innych za mało. ponieważ jest bogaty, to właśnie inwestuje w głośniki wolnostojące - prawdopodobnie Naima. Wracając do sedna sprawy, nie chcę szerzyć opinii, że suby są do bani. Ale uważam, że nie są koniecznością, a jeśli już to tylko do KINA DOMOWEGO!!!
P.S. Jak niżej widzisz - w moim kinie domowym sub jest nie potrzebny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kwota do przeznaczenia tak gdzieś 1000zł. Niestety podłogówki to już koszt 3tys jak nie więcej i wobecnej chwili nie stać mnie na taki zakup dlatego chcę subwoofer. Co byście zaoferowali w takiej kwocie muzyka jaką będzie grał to pop elektro i muzyka filmowa. Z tego ampma co mam moge też korzystać w postaci kina 2.1 lub 4.1 i dlatego rozchodzi się o subwoofer. Czemu wy jesteści uprzedzeni do subuw ? Wiem że sub ma głównie przeznaczenie w kinie ale w muzyce też jest czasami potrzebny. Edytowano przez muzyczny_gość
przenosze do działu stereo-sub do stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki to ceny od 1500zł w górę, nie koniecznie trzeba od razu kupować za 3 tyś lub więcej - należy dostosować się do preferencji.
Nikt do subwooferów nie jest uprzedzony - po prostu jest ciężko czasami go ustawić - nikt nie napisał, że się nie da icon_smile.gif
Zresztą jak już wspomniałem jak nie masz idealnego pokoju do odłuchów muzyki, to wrócisz na forum i napiszesz temat:
"kupiłem suba a bass słyszę tylko w jednej części pokoju a na środku jest kicha i nie słychać"
powyższe nie jest regułą icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz, uwierz mi, że spora zasługa ustawienia sprzętu - co czasami jest proste czasami wręcz przeciwnie.
Tylko takie pytania ze ma grać w 14metrach a teraz a co będzie jak wsadze w 35metrach...
Duży sub w małym pomieszczeniu może w ogóle nie grać a zagra dopiero w większym, analogicznie mały sub zagra dobrze w małym pokoju a w dużym będzie brakowało...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...