Skocz do zawartości

Jaki wybrać amplituner + kolumny?


Sebastian

Recommended Posts

Witam, postanowiłem wreszcie kupić w miarę dobry sprzęt grający i zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze, bo sam niestety nie bardzo się w tym orientuję.

Podaję kilka podstawowych informacji.
Przeznaczenie: 70% filmy - 30% muzyka (filmowa w dts, dance w dts/flac)
Pomieszczenie: malutkie, 20m2 (kiedyś będzie większe)
Budżet: 2500-3500 zł

W tej chwili jedyne co posiadam to subwoofer Jamo E4SUB.1, nie powala, ale z kiepskiej jakości głośnikami komputerowymi daje radę, a czasem nawet szybami zatrzęsie icon_wink.gif
Do tej pory zrobiłem małe rozeznanie i spodobały mi się zestaw głośników 5.0 JAMO S606 (całkiem ładnie grają, a i estetyka jest na wysokim poziomie) i amplituner (najbardziej chyba ze względu na przystępną cenę) Denon AVR-1509. Co o nich myślicie? Największy problem mam z wyborem amplitunera, nie jestem jakiś bardzo wymagający i tak po prawdzie jedyne czego oczekuję to złącze optyczne do podłączenia komputera i hdmi do xboxa (tak, wiem, teraz to już standard).
No i muszę przyznać, że lubię dobry bas, nie taki walący, tylko bardziej wysublimowany niczym w prawdziwym kinie, nie wiem jak to określić icon_wink.gif

P.S: Kiedyś myślałem o głośnikach komputerowych Logitech Z-5500, ale stwierdziłem, że to kasa wyrzucona w błoto. Za 1200 zł dostajemy plastikowe głośniczki i psujący się panel.

Bardzo Was proszę o pomoc i uzasadnione sugestie icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było już mnóstwo tematów o KD w tym budżecie. Tak naprawdę te głośniki (JAMO S606) to prawdopodobnie najlepszy wybór do kina (w tej kwocie), krążą opinie, że w stereo grają średnio, ale też nie ma co cudów oczekiwać. Co do ampli to każdy ma swój typ i szczerze mówiąc to często wybiera się je ostatecznie oczami, bo co by nie mówić wszystkie są podobne wyposażeniem, mocą (tą realną, a nie podawaną przez producentów) itd. Jeśli chcesz jeszcze jakieś przykłady to może być ONKYO 606/607 czy Harmana 155/160.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś szerzej podzielić się wrażeniami z odsłuchu audio/kino? Interesuje mnie podobny lub nawet taki sam zestaw. Czy faktycznie kolumny przednie zastępują sub?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - nie wiem czy odsluchiwales HK255 - moim zdaniem "i nie tylko moim" zjada ONKYO w kazdym niemalze aspekcie. Brzmieniowo jest spora roznica. Onkyo ma powolne bardzo ospale brzmienie . HK jest wulkanem dynamizmu przy Onkyo 607... Przedewszytkim bas w Onkyo jest strasznie rozlazly i malo dynamiczny co owocuje tym ze podczas np wybuchu mamy rozwlekle buczenie a nie walniecie konkretne tak jak to powinno wygladac.

Innym amplitunerem ktory potrafi to jeszcze lepiej oddac to Cambridge Audio 640R ... Bajka ale nie ma najnowszysch dekoderow dzwieku.

Co do glosnikow to Jamo sa ok ale na pewno suba nie zastapia icon_smile.gif Jasne ze da sie sluchac bez suba i basik bedzie sie pojawial tylko zejscie bedzie 3 razy mniejsze niz to co porafi zrobic subwoofer. Przy rozwleklym i powolnym charakterze Onkyo da sie jeszcze jakos to przelknac ale przy dynamicznym harmanie roznica jest spora i warto dokupic. Zupelnie inne wrazenia ...

Co do samych glosnikow to z budzetowek wybralbym KEF serie C oczywiscie z subem ....

Oczywiscie kazdy ma swoj gust icon_wink.gif Ja tylko mowie jak to brzmi od praktycznej strony i przedewszystkim z doswiadczenia a nie dlatego ze "tak slyszalem".

CROM jak chcialbys glebiej wejsc w temat i pogadac o konkretnym brzmieniu zapraszam ..... (priv)

Pozdrawiam forumowiczow icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...