Skocz do zawartości

Wzmiacniacz lampowy - warto ?


Recommended Posts

Witam na wstepie odrazu mówie że mało znam się na lampach bo nigdy ich nie miałem i mam pytanie. Słucham muzyki głównie elektroniocznej trance-vocal, dodam ze w jakosci flac lub DTS . Do tej pory slucham do na sprzecie :

Wzmacniacz : Pioneer VSX-418-S
Odtwarzacz CD : Pioneer DV-310-S ale głównie Sony PlayStation 3 ( pol. kabel optyczny )
Kolumny: Jamo S416HCS3 ( kable jamo ) ,


i teraz pytanie czy jest sens inwestowac w wzmacniacz lampowy? Doczytałem tutaj na forum ze lampa manty nie jest taka zła , ale teraz który zestaw V3 , V5 czy V7 . Pokój ma ok. 12 m2 . Nie chodzi wcale zeby jakos glosno gralo tylko o sama jakosc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek przygody z lampą Manta może być .Będziesz mógł się przekonać czy brzmienie lampowe ci odpowiada.Ja pożyczyłem swój pierwszy wzmacniacz lampowy tylko z ciekawości .Nie minęło dużo czasu i stałem się jego właścicielem i gra do dziś mimo że w tym samym pokoju stoją nie podłączone dwa wzmacniacze tranzystorowe Luxman i Onkyo.Coś w tym brzmieniu jest ,mimo że zdaję sobie sprawę z jego wad .Są jednak mniejsze jak zalety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lampy tanie Jamo to nieporozumienie...
Możesz liczyć 500-600zł na klony Totem Mite, a za tysiąc szukać używanej lampy. A najlepiej sprzedaj S416 i dołóż do kwoty...

W każdym razie wyższy model Manty na początek może być - jest nieźle dopasowany do kolumn, no i masz szansę kupić używany na gwarancji za rozsądną cenę...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta, ale tylko wyższy model jeśli na serio myślisz o lampowym wzmacniaczu.
RoRo słusznie podpowiada, sprzedaj obecne kolumny dołóż i kup używki, podobnie z lampą.

Wzmacniacze lampowe to w moim odczuciu zupełnie inny świat i najlepiej gdybyś udał się do kogoś kto ma lampę i posłuchał tam swojej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam w okolicach Legnicy jest trochę sprzedawców sprzętu audio, którzy sprzedają wzmacniacze poprzez allegro. Przy czym zawsze ostrzegam Kolegów kupujących poprzez allegro, że sprzęt powinno sprawdzić się osobiście lub przynajmniej przez kogoś ze znajomych. Chyba, że jest to sprzedawca zaufany.

Na forach sprzęt w większości sprzedają audiofile, którzy dbają o sprzęt i istnieje znikome prawdopodobieństwo, że trafisz na jakiegoś "knota". No i oczywiście w grę wchodzi wycieczka do jakiegoś miasta, gdzie możesz posłuchać i obejrzeć wzmacniacz.

Do mnie przykładowo monobloki Phast Pentode przywiózł sprzedawca ze Stalowej Woli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisaliśmy - Manta stworzyła ładnie brzmiące (czytaj: bardzo dobrze dopasowane do siebie) zestawy wzmak + kolumny za rozsądną cenę. No i przynajmniej nie musisz szukać kolumn...

Oczywiście nie jest to hi-end, ale na początek wystarczy! Wygrzejesz sprzęt, osłuchasz się i później będzie można próbować drobnych zmian icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...