Skocz do zawartości

Porównanie kina domowego


Platyna

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc w wyborze kina domowego.
Zastanawiam się nad Denonem, AVR 1910, 2500 BT do tego głośniki np JBL ES PACK lub inne
Drugi zestaw
Harman Kardon AVR 255, HK BDP 10 i te same głośniki co wyżej lub coś innego.
Dzisiaj dostałem jeszcze propozycję takich zestawów
Onkyo TX-SR 607, blurey Onkyo DV-BD 507 Głośniki JBL ES PACK
Marantz SR5004, Marantz BD5004, i znowu problem jakie dobrać głośniki w systemie 5.1

Proszę o pomoc lub podanie innego zestawu w kwocie maksymalnie 8.500PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej powierzchni to ma grać?
Czy będziesz wykozystywał ten zestaw do słuchania muzyki w stereo? Bo w takim przypadku warto jeszcze rozejrzeć się za odtwarzaczem CD.

Czy tak Ci się spodobał dźwięk JBLa ?
Może wwarto poparzeć też na inne kolumny - choćby Cantona.

Sądząc po odtwarzaczach BR to chcesz nowy zestaw?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - mnie rowniez zastanawia dlaczego akurat JBL. Nie jest to firma slynaca ze specjalnie wyszukanego brzmienia. Wielu sprzedawcow poleca ta firme bo po prostu niezle idzie na nich zarobic icon_wink.gif

Rozgladnij sie np rowniez za KEF seria C czy Monitor Audio BR. Dla mnie obie konstrukcje znacznie ciekawsze niz JBL.

Co do elektroniki to zdecydowanie polecak HK255 i do tego BDP 10 - bardzo dobre zestawenie i nie brakuje mocy . Denon jak to Denon - przeplacamy sporo a jakosc nie zawsze odzwierciedla wydane na ten sprzet pieniadze.

Na koniec najwazniejsza sprawa - podobnie jak mowi RORO to zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem do muzyki byloby zakupic wzmacniacz odtwarzacz CD i dwa fronty. Przy takim budzecie moglbys kupic bardzo zacne kolumienki i dobra elektronike. Dzwiek o niebo lepszy niz z bardzo drogicz amplitunerow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zależy mi na nowym sprzęcie.
Pokój około 30m otwarty
65% filmy 35% muzyka, a więc raczej zestaw 5.1 niż stereo.
Podajcie mi jak możecie przykładowe zestawy podobne do HK i jakiś dobry komplet głośników w cenie tych JBL 4500tyś.
Znalazłem też takie zestawy, co Wy na to???
C4 subwoofer 6LCR Centralny C3 Monitor C7 kolumna podłogowa
CANTON GLE 407 CANTON GLE 405 CM CANTON GLE 402 CANTON AS 85
Zestaw głośników do kina domowego składający się z GLE 490 x 2, GLE 420, x 2, GLE 455CM i subwoofera AS85
JAMO C 607 HCS3+SUB250 (C607+C60CEN+C601+SUB250)
Zestaw kina domowego Dali składa się z:
• Kolumny przednie - Concept 6 (2 szt)
• Kolumny surround - Concept 1 (2 szt)
• Kolumna centralna - Concept (1 szt)
• Subwoofer aktywny - Concept Sub (1 szt)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z kolegą Avatarem nie do końca zgodzę, moim zdaniem sprzęt Denona, wcale nie jest wyceniony wysoko, a jakość ich produktów jest dobra. Niemniej jednak z tych zestawów chyba skłoniłbym się ku Harmanowi:
1. ogólnie ten amp (255) jest bardzo dobry
2. Blu-Ray Denona jest bardzo dobry, ale transport, który ma tylko HDMI do takiego multi systemu (kino i stereo) nie jest najlepszym pomysłem

Co do JBLi to wszystko kwestia gustu, oczywiście takie Monitor Audio być może (nie wiem nie porównywałem) ma ogólnie pojętą "lepszą jakość", ale uważam, że w kinie nie jest do końca najważniejsze to co liczy się w klasycznym stereo. Ja mam JBLe i nie wymieniłbym ich na żadne inne (do kina i w tym budżecie oczywiście icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa.. czy jest nakreślony jakiś typ brzmienia ? bo sama kwota to mało, wydając kase trzeba mieć sprecyzowane oczekiwania - co w pierwszym systemie może być dość trudne, i nawet system za 5 tyś może pozytywnie zaskoczyć.
Co do Blu-Ray ? serio chcesz sie pchac w Blu-Ray ?masz duzo materiału ? czy większość w dvd? rozważ to..chyba, że klapka zapadła..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30m^2 do kina domowego przyda się podwójny głośńik niskotonowy - więc Canton GLE 490 (lub 409) tak, a niższe modele GLE 470 (lub 407) raczej nie.
Co do JAMO C607 - głośniki są mniejsze niż w Cantonach, ale ładnie i nisko schodzą, natomiast przydałby się mocniejszy sub niż model 250 (sub możesz w razie czego później dokupić).

Kolumny DALI (zresztą poprzednie propoycje też) trzeba już sprawdzić (posłuchać) z konkretnym amplitunerem...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...