Skocz do zawartości

jaka jest moc tego wzmacniacza..?


tixo

Recommended Posts

witam wszystkich na forum jako nowy user ... mam problem a więc chcę kupic kolumny i nie wiem ile moj amplituner ma mocy w watach poniewaz pobor pradu wynosi 160 W a koncowka mocy ma 2x25 na 8 omh... amplituner to technics SU-300.. i czy do tego amplitunera jest sens brać stx f110/140/130 ?
Posiadam karte dzwiekowa creative x-fi amplituner mialby z nia wspolpracowac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wartości kolumn STX to zazwyczaj pada 1 odpowiedź: lepiej kup coś firmowego niż STXa, MAudio, VoiceKraft i tego typu tanie firmy/kolumny.
Więc polecane są używane kolumny bardziej uznanych producentów.

Ile możesz przeznaczyć pieniedzy na kolumny i n na jakiej powierzchni ma o grać?

Poza tym - moc RMS dla 8om jest podawana jako 2x23W, więc o co chodzi? Kup kolumny 8omowe o mocy rzędu 50W i będzie dobrze. Pod warunkiem oczyhwiście, że nie będziesz grał na maksymalnym wzmocnieniu, bo wtedy pojawiają się największe zniekształcenia...

Pozdrawiam
PS. SU-300 to chyba wzmacniacz Technicsa, a nie amplituner icon_wink.gif No i ma te 20-25 lat...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest napisane (a nie "pisze") amplifier, to po polsku znaczy wzmacniacz , a nie amplituner icon_wink.gif

Ciągłą moc przy 8 omach podałem Ci w poprzednim poście.
Niezłą propozycją do większego pomieszczenia mogą być podłogowe kolumny Magnat 880 (bo raczej Magnat 990 czy 1000 będą droższe). Może dokładając 100zł lub ciut więcej trafisz na KODY F702 - chociaż trzeba będzie szczęścia.
No ale ogólnie kilka modeli KODY może być lepszą alternatywą niż np. proste modele JAMO czy Magnata...
W każdym razie - w poczciwe ALTUSy/ALTONy lepiej się nie pakuj, bo to nie to...

Jednak w mniejszym pomieszczeniu lepszy będą mniejsze kolumny - no chyba że lekko wzmocniony bas na tych 12m^2 nie będzie Ci przeszkadzał.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...