Skocz do zawartości

Kef iQ1 - warto?


Xyhu

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu rozglądam się po internecie po sprzęcie grającym do komputera. Na początku byłem nastawiony na zakup sprzetu BOSE Companion 3 lub Companion 5. Jednak wiele osób polecało mi zakup albo monitorów aktywnych (typu KRK Rokit 5) bądź wzacniacza + kolumny pasywne. Obecnie skłaniam się chyba ku temu ostatniemu. Tak dla jasności: słucham w większości ciężkiego metalu (death, black) ale "nie zamykam się w szufladzie" kompletnie dlatego potrzebuje w miare uniwersalnego sprzętu. Choć z przewagą do metalu. icon_wink.gif Niechce by bas dudnił mi jak oszalały ale też niechce płytkiego dźwieku - taki pośredni. Budżet: 1200-1300 no chyba, ze coś bardzo ciekawego to sie pomyśli - ogólnie jak najtaniej i jak najlepiej - bo po co przepłacać.

POKÓJ O WYMIARACH 2,7m x 3,6m = ok. 10m2

W tym momencie jakoś tak powoli skłaniam się ku: KEF iQ1 + jakiś wzmak. No właśnie i tutaj pytanie - co o nich znawcy sądzą/sądzicie? Wiem, że jest to model którego już nie produkują ale trafiła się okazja kupna nowych w niskiej cenie.

A może :
Klipsch B2
KEF Q1
KEF C3
Wharfedale Diamond 10.1 ew. tańsze 10.0
JBL ES30

Drugie pytanie - ew. jaki do niego wzmak? Najlepiej na początek używany do max. 300-400zł. Znalazłem fajną oferte: Pionieer A-209R - również w dobrej cenie. A może Harman/Kardon HK-610?

Co Wy na to? Jestem otwarty na propozycje, opinie, uwagi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.

Od jakiegoś czasu rozglądam się po internecie po sprzęcie grającym do komputera. Na początku byłem nastawiony na zakup sprzetu BOSE Companion 3 lub Companion 5. Jednak wiele osób polecało mi zakup albo monitorów aktywnych (typu KRK Rokit 5) bądź wzacniacza + kolumny pasywne. Obecnie skłaniam się chyba ku temu ostatniemu. Tak dla jasności: słucham w większości ciężkiego metalu (death, black) ale "nie zamykam się w szufladzie" kompletnie dlatego potrzebuje w miare uniwersalnego sprzętu. Choć z przewagą do metalu. icon_wink.gif Niechce by bas dudnił mi jak oszalały ale też niechce płytkiego dźwieku - taki pośredni. Budżet: 1200-1300 no chyba, ze coś bardzo ciekawego to sie pomyśli - ogólnie jak najtaniej i jak najlepiej - bo po co przepłacać.

W tym momencie jakoś tak powoli skłaniam się ku: KEF iQ1 + jakiś wzmak. No właśnie i tutaj pytanie - co o nich znawcy sądzą/sądzicie? Wiem, że jest to model którego już nie produkują ale trafiła się okazja kupna nowych w niskiej cenie.

A może :
Klipsch B2
KEF Q1
KEF C3
Wharfedale Diamond 10.1 ew. tańsze 10.0
JBL ES30

Drugie pytanie - ew. jaki do niego wzmak? Najlepiej na początek używany do max. 300-400zł. Znalazłem fajną oferte: Pionieer A-209R - również w dobrej cenie. A może Harman/Kardon HK-610?

Co Wy na to? Jestem otwarty na propozycje, opinie, uwagi.

Pozdrawiam



Wszystkie wymienione kolumny sa dobre ale bez rewelacji ... od razu bym skasowal z listy JBL, Q1, iQ1 oraz Klipsch. Jbl tragiczne brzmienie a KEF praktycznie nie ma basu co rowniez wyklucza je na starcie. Klipsch to jak lepszy plastik icon_smile.gif

Jezeli chcialbys na prawde konkretny i dobry glosnik bo tutaj zdecydowanie nie warto oszczedzac to zastanow sie nad Acoustic Aelite 1 lub 2 albo KEF iQ3 lub Monitor Audio BR2. Moim skromnym zdaniem nie ma lepszych glosnikow podstawkowych jak AELITY 2 w cenie za jaka mozna je wyrwac z allegro icon_smile.gif

Co do wzmacniacza to za 300-400 zl sam nie wiem co polecic icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to teraz mi narobiłeś papke z mózgu.

A już się zastanawiałem nad Klipsch'ami bo miałem na oku bardzo tanio. Hmmm.

Co do tych co wymieniłeś na które warto zerknąć - nie znam żadnych oprócz BR2. Tak więc muszę sie za resztą rozejrzeć.

A co sądzisz o Wharfedale Diamond 10.1 - gdzieś wyczytałem, że są to najlepsze podstawki roku 2009 w swoim przedziale cenowym - prawda to?

Co inni sądzą na temat wyzej wymienionych przeze mnie głosników? Liczę na pomoc.

EDIT:

Ceny szczególnie tych Acoustic Aelite 1 lub 2 troszkę za wysokie. Do zniesienia jeszcze MA BR2. icon_smile.gif

EDIT:

A co sądzicie o B&W DM 601 S2? Mają sporą szerokość głośnika niskośredniotonowego: 165mm.
Albo Dali Concept 2 - całkiem spore bydlaczki - tylko nie wiem czy w ciężkim metalu się sprawdzą?
Magnat Quantum 553?
Paradigm Atom Monitor v6?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dogadalem ze sprzedawca z allegro Aelity 2 w cenie 1650zeta. W sumie o 350 zl wiecej od zalozonego przez Ciebie 1300zl ale jakie brzmienie icon_smile.gif Dla mnie nie ma sobie rownych w tej kwocie icon_wink.gif

Wharfedale 10.1 calkiem dobre kolumny ale przepasc dzieli je do Aelite 2.

Z calej reszty jaka wymieniles to wszystkie to sa dobre konstrukcje, ale nadal im daleko Acoustikow. Reasumujac moim zdaniem dozbieraj te 1650zl dogadaj sie ze sprzedawca i lykaj AELITY dopoki jeszcze mozna je w takiej cenie kupic. Oczywiscie zawsze istnieje cos takiego jak odsluch , co jest najlepszym rozwiazaniem. Jezeli jednak zakup mialby sie odbyc bez niego to Aelity maja najbardziej wyrownane i najlepiej jakosciowo spasowane brzmienie ze wszystkich wymienionych kolumn icon_smile.gif O tyle o ile gora i srednica gdzies tam moze sie z niektorymi konkurentami poboksowac o tyle basik ma na tyle rewelacyjny ze reszta to konkurencji wypada biednie lub jeszcze gorzej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja sie dogadalem ze sprzedawca z allegro Aelity 2 w cenie 1650zeta. W sumie o 350 zl wiecej od zalozonego przez Ciebie 1300zl ale jakie brzmienie icon_smile.gif Dla mnie nie ma sobie rownych w tej kwocie icon_wink.gif

Wharfedale 10.1 calkiem dobre kolumny ale przepasc dzieli je do Aelite 2.

Z calej reszty jaka wymieniles to wszystkie to sa dobre konstrukcje, ale nadal im daleko Acoustikow. Reasumujac moim zdaniem dozbieraj te 1650zl dogadaj sie ze sprzedawca i lykaj AELITY dopoki jeszcze mozna je w takiej cenie kupic. Oczywiscie zawsze istnieje cos takiego jak odsluch , co jest najlepszym rozwiazaniem. Jezeli jednak zakup mialby sie odbyc bez niego to Aelity maja najbardziej wyrownane i najlepiej jakosciowo spasowane brzmienie ze wszystkich wymienionych kolumn icon_smile.gif O tyle o ile gora i srednica gdzies tam moze sie z niektorymi konkurentami poboksowac o tyle basik ma na tyle rewelacyjny ze reszta to konkurencji wypada biednie lub jeszcze gorzej icon_wink.gif



To troche nie chodzi o to czy mam tyle czy nie mam pieniędzy. Ustaliłem sobie pewną kwotę i tyle. Jestem początkujący - nie znam się na tym sprzęcie. Dlatego górny próg ustaliłem na takiej a nie innej wysokości - by w razie W stracić na wpadce jak najmniej. Mam nadzieje, że takowa się nie zdarzy. Jednak jeśli bym był przekonany co do zakupu w wyższej kwocie - pewnie się zdecyduję dołożyć "trochę" złotówek.

OK. Postaram się jak najszybciej gdzieś je odsłuchać. Jeśli się spodobają pomyślimy.

A jak się spiszą te Aelity 2 w muzyce jakiej słucham - ciężki metal???

I teraz najwazniejsz - na początek napewno kupuję używany i w miarę tani wzmak. Jaki będzie pasował? Na forum pewien użytkownik sprzedaje Pionieer A-209R. Uciągnie owe Aelity?

O tym mówie:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=16443

Nadal czekam na opinie innych - wezmę wszystko pod uwagę.

EDIT:

Bardzo skłaniam się ku Klipsch B2. Czytałem, że jak na swoją cenę są bardzo dobre. Owy Pionieer A-209R spisze się z nimi - czy coś innego byście polecili?

Ewentualnie KEF Q1 z Cambridge Audio A5 - bedzie pasowało. Słyszałem, że KEF i CA razem psują idealnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA + KEF pasuja do siebie ale masakrycznie zagraja w Twojej muzyce - kompletnie cos takiego nie nadaje sie do ciezkiego metalu. To bylaby mega wtopa.

Do Twojego brzmienia wlasnie Aelity sprawily by sie wysmienicie - tym bardziej ze tak jak pisalem maja rewelacyjny bas i nie wyastrzaja nadmiernie gory. DO tego poszukaj wzmacniacza HK lub NADa i bedziesz mial swietne polaczenie do Heavy Metalu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA + KEF - to odpadło.

Postanowiłem na początek przygody z kolumnami i wzmakiem nie szaleć. Tańszy i w miarę OK zestaw. Po przesiadce z Logitech X-230 wydaje mi się, że wszystko będzie krokiem milowym do przodu.

Dlatego udało mi się wyrwać bardzo tanio kolumny KLIPSCH B2. I teraz bym Was prosił o pomoc w wyborze wzmaka do nich. Używany w cenie do 500zł +/- 100zł. Wyczytałem gdzieś w sieci, że do Klipsch'a pasuje ONKYO. Jaki byłby w miarę przyzwoity?

Coś takiego się nadaje?:
http://www.allegro.pl/item848226430_onkyo_...nya_b_ipod.html

albo:
http://www.allegro.pl/item842666986_onkyo_...2x100_watt.html
http://www.allegro.pl/item843083968_wzmacn...rdzo_dorby.html

Co Wy na to?

JESZCZE takie pytanko - te Klipsch'e mają Bass Reflex z tyłu - jaka ma być mniej więcej odległość tylnej ścianki od ściany??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten temacik, ostatnie posty dotyczą doboru wzmaka do Klipschów B3. Rozmawiałem jeszcze z tym gościem kilka razy na GG i pisał, że sprzęt się spisuje świetnie.

PS: Nie zwracaj uwagi na te wspominki o "bardzo mocnym basem" on po prostu jest szybki i zdyscyplionowany, a przy tym taki jak trzeba - bez podbarwień i z dobrą siłą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytaj sobie ten temacik, ostatnie posty dotyczą doboru wzmaka do Klipschów B3. Rozmawiałem jeszcze z tym gościem kilka razy na GG i pisał, że sprzęt się spisuje świetnie.

PS: Nie zwracaj uwagi na te wspominki o "bardzo mocnym basem" on po prostu jest szybki i zdyscyplionowany, a przy tym taki jak trzeba - bez podbarwień i z dobrą siłą.



OK. Przejrzałem ten wątek. Czyli raczek H/K trzeba szukać.

Hmmm.... ale mnie korci PIONIEER A-209R. Kolumny mają po 70W, a wzmak ma 2x45W. Więc pasuje - tak? Tylko jak się sprawują wzmaki Pionieera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycję/opinię co będzie pasowało do KLIPSCH B2?

Ten PIONIEER A-209R może być? Czy jakiś H/K, Onkyo?

Kwota: +/- 500zł - jednak wolałbym w miarę jak najtaniej. icon_wink.gif

Po przesiadce z Logiteh X-230 wszystko będzie o niebo lepsze. Na początek nie musi być szału - choć w miarę jak najlepiej. icon_wink.gif

Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...