Skocz do zawartości

Kodowanie dzwieku PC - Amplituner


KasiaM

Recommended Posts

Witam wszystkich mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy jesli podpinam TV do komputera poprzez gniazdo HDMI a dzwiek puszczam z kary dzwiekowej komputera do amplitunera poprzez kabelek naprzyklad optyczny to czy kodowanie dzwieku realizuje amplituner czy dzwiekowka w komputerze w skrócie pisząc czy mozna osiągnąc dobrej jakości dzwiek z komputera poprzez kino domowe bo mam zamiar oglądac filmy tylko z komputera .. full HD i blueray
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta jest dobrej firmy 600zł kosztuje to tak chyba ze masz płytę główna z najwyżej pułki
Ja nigdy nie miałem innej karty muzycznej.
Dałem za płytę główna 700zł ale dźwięk i odwzorowanie dźwięku bassy itp w porównaniu z dvd za 1000zł
Wychodzi naprawde super oczywiście musi być dobrym kablem podpiete i ac3 filter dobrze skonfigurowany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo co miał na myśli kolega Dodge icon_wink.gif

Tak ogólnie to jeśli puszczasz sygnał kablem cyfrowym (optycznym/koaksjalnym) to dekodowaniem zajmuje się urządzenie odbiorcze tzn. amplituner. Co do samej jakości dźwięku to mając kartę dźwiękową (nie integrę z płyty głównej, a coś dokupionego za przynajmniej 250zł) można uzyskać efekt podobny (jeśli porównujemy CD do plików bezstratnych z kompa, w przypadku płyt DVD może być gorzej, ale raczej niezauważalnie) do DVD rzędu 1500, może 2000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...