Skocz do zawartości

Głośniki do PC (5.1) + karta max.1000zł


Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z dość popularnym pytaniem - co byście mi na chwilę obecną polecili?

Trochę o głośnikach czytałem w różnych tematach i moją uwagę przykuły Creative G500. Niestety nie można ich nigdzie teraz dostać. Co innego w podobnej cenie jest warte zakupu?

Jeśli chodzi o kartę "spodobała" mi się Creative X-Fi, z uwagi an przystępną cenę (~200zł) i możliwość podłączenia przez USB.

Nie wiem czy moje wybory są słuszne, więc zwracam się do was o pomoc.

Byłbym zapomniał, mój pokój ma wymiary ok. 15m2, sprzęt uzywany byłby przede wszystkim do słuchania muzyki, w mniejszym stopniu do filmów czy gier.

Z góry dzięki za pomoc
Lukwap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw jak piszesz tzn. G500 + X-Fi USB to koszt ok. 1000zł, moim zdaniem nie warto wydawać tyle kasy na 5.1 od Creativea, jeśli piszesz, że głównie będziesz używał ich do muzyki.

Proponuję rozejrzeć się za zestawem Audiotrak Prodigy HD2 / ESI Juli@ + Microlab SOLO 7C (ewentaulnie mniejsze 6C). Wyjdzie podobnie cenowo (może nawet trochę mniej, co można spożytkować na jakieś kabelki trochę lepsze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach dochodzę do wniosku, że masz rację. Zdecyduję się prawdopodobnie na Microlaby SOLO 6C (ze względu na mniejsze gabaryty) - mam nadzieję, że pod względem jakości nie różnią się.

Zważywszy, że jestem raczej laikiem jeśli chodzi o sprzęt muzyczny, zaproponuj mi proszę jakieś kable, które będą odpowiednie.

Moje ostatnie pytanie dotyczy karty dźwiękowej - o tych, o których piszesz słyszałem bardzo dobre opinie, więc pewnie też zdecyduję się na którąś z nich. Ciekawi mnie jedynie czy nie ma dla modeli tej klasy alternatyw w postaci zewnętrznych kart - byłoby to dla mnie duże udogodnienie. Edytowano przez muzyczny_gość
proszę uzywać funkcji 'Odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś zewnętrznego to zainteresuj się DACami (przetworniki cyfrowo-analogowe) z wejściem USB, na ogół w tej samej cenie będziesz miał lepszą jakość. Głównie przez zasilanie, bo podzespoły nie muszą być dużo lepsze, z zasianiem chodzi o to, że mając kartę w kompie pobiera ona nie tylko "czysty prąd", ale także wszystkie te zakłócenia produkowane przez PCta. Taki DAC ma normalnie swoje zasilanie, a komputer sporwadza się do roli źródła (możesz go później zastąpić jakimś odtwarzaczem strumieniowym np. Squeezeboxem).

Przykładowy DAC w cenie podobnej do tych kart PCI: 09 Zero DAC. Ja niestety nie miałem z nim osobiście styczności, ale jeśli pojawi się kolega gatto to na pewno powie ci coś więcej na jego temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam!

Przyłącze się do tematu. Potrzebuję głośników 5.1 + dźwiękówka. Cena też ok. 1000zł. Myślałem o Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality Pro, co do głośników to nie mam pojęcia. Chcę mieć dobry dźwięk głównie w grach i filmach, muzyka też. Dużo czytałem i wychodzi na to że drewniane w porównaniu z plastikami są lepsze, nie wiem jak jest naprawdę bo nigdy nie miałem drewnianych. Doradźcie mi coś icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że bardzo ciężko pogodzić "dobry dzwięk" w kinie a co gorsza w stereo z jednego systemu do tysiąca złotych.

Warto sobie zdać sprawę, że tylko wysokije jakości komponenty w kinie (a już na pewno kina-komputerowe odpadają) potrafią pogodzić te dwa aspekty.

Same stosowane przetwornik to swoiste ograniczenie, inna sprawa materiał jaki bedzie odtwarzany, mp3? filmy? jak w divx (gdzie sciezka jest często w samym stereo)

Jednym słowem o ile w kinie bedzie z takiego zestawy znośnie o tyle w muzyce zestaw po uruchomieniu funkcji stereo - jest ładnie ujmując średnio.

Często lepszym rozwiązaniem jest wspomniana przesiadka n stereo - tracimy przestrzenność zyskujemy zupełnie inna zdecydowanie lepszą jakość dzwięku

i ostatnie..... : wszystkie głośniki wymagają odpowiedniego ustawienia, miejsca, odległości oraz poziomowania - o dla wielu nie jest oczywiste oraz często nie łatwe w realizacji.

PS DAC owszem - ale nie w momencie używania mp3 i innych formatów stratnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...