Skocz do zawartości

przedwzmacniacz gramofonowy


Recommended Posts

Bardzo proszę może mi ktoś doradzi. Posiadam wzmacniacz NAD372 i chciałbym podłączyć do niego gramofon. O ile wiem konieczny jest zakup przedwzmacniacza gramofonowego. Nie wiem jaki wpływ ma takie urządzenie na jakość odtwarzanego dźwięku. Nie wiem jaki przedwzmacniacz zakupić czy wystarczy coś taniego, czy trzeba szarpnąć się na drogi model. Z góry dziękuję za porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 100zł za nowe urządzenie (zresztą również za używane...) nic ciekawego nie kupisz - to będą wyrzucone pieniądze.
Musisz (niestety - trzeba to kategorycznie napisać) trochę dołożyć i w cenie 200zł lub ciut poniżej kupić używane firmowy preamp gramofonowy ProJect, NAD lub CA.
Musisz tylko sprawdzić, jaki masz rodzaj wkładki: MM czy MC , bo nie wsystkie preampy są dostosowane do współpracy z oboma rodzajami wkładek!

A ponieważ temat tanich, ale niezłych preampów pojawia się dość często - więc skorzystaj z wyszukiwarki na Forum albo przejrzyj w tym dziale wątki dotyczące przewzmacniaczy gramofonowych. Choćby tutaj masz już parę informacji
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry49252

Pozdrawiam
PS. Przenoszę wątek do bardziej odpowiedniego działu - czyli "analogi..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...