Skocz do zawartości

SŁUCHAWKI DO 100 ZŁ


emdeer

Recommended Posts

Witam!
Pisząc ten post, słucham sobie Dianne Reeves z "twardziela" za pośrednictwem JVC HA-RX300 http://www.euro.com.pl/akcesoria-rtv/sluch...-ha-rx300.bhtml , kupione jak wyżej. Do stówki to chyba jedne z najlepszych, lekko wycofana góra pasma co pozwala czuć się komfortowo z muzą przez dłużej niż godzinę ( nie znoszę "syczących" zgłosek ) średnica i bas na swoim miejscu no i komfort noszenia. Lekkie jak trzeba i nie ściskają głowy jak imadło.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,

Mam podobne pytanie. Moje obecne słuchawki zaczęły przerywać i zmuszony jestem w trybie pilnym zakupić cos nowego. Poprzednio miałem dokanałowe Pioneery, niestety okazały się kiepsko wykonane i przy wejściu przewodu do samej słuchawki przewód się przerwał.
Tryb pilny oznacza niestety niedużą kwotę jaką mogę wydać, czyli max 100zł. Interesują mnie słuchawki do mp3, które będą trzymały się w uchu podczas zwykłego chodzenia, oglądania sie za siebie itp. (nie będę z nimi biegał). Poprzednie tego wymagania nie spełniły. Musiałem je poprawiać, co skończyło się ich uszkodzeniem po 2 latach. Co do firm, to nie mam żadnych wymagań, co do koloru: nie chcę niczego rzucającego się w oczy, najlepiej żeby były czarne. Najlepsze podejrzewam byłyby z mocowanie Clip-in, ale czy douszne przy tej kwocie mogą dorównać słuchawkom dokanałowym? Słucham głównie różnych odmian muzyki nowoczesnej, a więc potrzebny jest przyzwoity bas.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitia >>>
Może zamiast kupować nowe słuchawki, lepiej naprawić stare.
Często właśnie przy samych słuchawkach przewód ulega przerwaniu. Dzieje się to to dladego, że przy głośniczku wytwarza się silne pole elektramagnetyczne które powoduje twardnienie izolacji, a co za tym idzie załamanie żyły i przerwa w obwodzie.
Często tak się dzieje przy słuchawkach z małym jackiem.
Rozkręć słuchawki (jak firmowe nie powinno być problemu), odlutuj starą zerwaną końcówkę i przygotuj nową. Przed lutowaniem (oprócz odizolowania przewodu) musisz ekran i linkę miedzianą opalić ogniem, ponieważ pokryta jest lakierem izolującym i nie "siądzie" ci lut.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silentaudio
Kolega mówił o dokanałowych, a ich raczej nie rozkręci icon_wink.gif

mitia
Ja używam od jakiegoś czasu Sennheiser'ów CX200, co prawda daleko im jakościowo do pierwszych lepszych słuchawek nausznych, ale mają mocny bas i całkiem nieźle trzymają się w uszach. Myślę, że powinny ci pasować - choć nie ma co oczekiwać cudów takie słuchaweczki zawsze się będą w uchu obluzowywać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mitia >>>
Może zamiast kupować nowe słuchawki, lepiej naprawić stare.
Pozdrawiam


Przerwany był przewód i znajomy mi naprawił (w środku wszystko ok). Niestety po tygodniu znów przestały grać (dokładniej jedna-lewa).
Znalazłem instrukcję od nich- Pioneer se-cl20. Jeszcze jakieś propozycję? Może ktoś zna jakiś sklep z teg typu sprzętem w Bydgoszczy (poza marketami rzecz jasna)?
W zasadzie nie muszą one być dokanałowe, ale słuchawki zwykłe, z którymi miałem do czynienia były po prostu o dużo bardziej "ubogie" w dźwięk od dokanałowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...