Skocz do zawartości

nowoczesny amplituner audio/kino + kolumny


crom

Recommended Posts

na razie w ramach eksperymentu ze sprzętem STEREO podłączyłem do tv moją stara wieżę: DIORA 502 opis zestaw + kolumny TONSIL SUB. SAT. 2.1 opis.
Gra to nawet fajnie, jest equalizer (nie rozumiem dlaczego nie mają tego amplitunery). Moim zdaniem jest lepiej niż na komputerowych logitechach 5.1 Z-5500 które miałem do tej pory podłączone do tv (nie wiem z czego wynika lepsze brzmienie, prawdopodobnie ze względu na korekcję brzmienia bo te głośniki komputerowe potrafią o wiele więcej niż prezentowały będąc podłączone do tv). Brakuje mi tylko dźwięku "stereo" również z głośników tylnych i centralnego, to zapewnia jednak w różnych miejscach pokoju lepsze otoczenie (kierunkowym jak by nie patrzeć) sygnałem z tradycyjnych głośników. Brakuje też najniższego basu i tonów ultra-wysokich.

Zastanawiam się czy:
1. czy jest sens wymieniać kolumny na na jakieś wysokiej klasy pozostawiając ten wzmacniacz DIORA WS 502, tj. czy efekt będzie w znacznym stopniu odczuwalny ? Czy zostawić jak jest?
2. To samo dotyczy zamiany na system KD (ampl. Yamaha 765 lub Onkyo 607) + 5.0(np. Jamo606)? Czy aby nie będzie gorzej niż jest?


P.s. - wzmacniacz diory lekko buczy po podłączeniu do zasilania, być może zdarzyło mi się kiedyś parę razy zewrzeć kable głośnikowe pod napięciem(w opisie piszą że wzmacniacz posiada przed tym zabezpieczenie), innych przyczyn nie znajduje. Sprzęt ma 15 lat, używany około 10-ciu. Wiecie może co to jest i jak to naprawić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gra to nawet fajnie, jest equalizer (nie rozumiem dlaczego nie mają tego amplitunery).

Już od wielu lat odchodzi się od equaliserów, więc nic dziwnego że nowe konstrukcje nie mają tego rozwiązania.
Natomiast nowsze amplitunery kd mają mikrofony pomiarowe, kalibrujące ustawienia dźwięku stosownie do warunków akustycznych pomieszczenia i rozmieszczenia kolumn.
A korektory miały to do siebie, że prowokowały niektórych do mocnego zafałszowania dźwięku - efekt miał niezbyt dużo wspólnego w sygnałem początkowym (np. maksymalne podbicie wysokich i niskich tonów).

Cytat

Brakuje mi tylko dźwięku stereo również z głośników tylnych i centralnego, to zapewnia jednak w różnych miejscach pokoju lepsze otoczenie (kierunkowym jak by nie patrzeć) sygnałem z tradycyjnych głośników.

Zastanów się nad sensem sformułowania STEREO! icon_eek.gif
Jak dołozysz do 2 kolumn przednich jeszcze centralny i tyły to wychodzi 5 kolumn... icon_mrgreen.gif

Poza tym zazwyczaj jest sens wymienić kolumny na lepsze...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Już od wielu lat odchodzi się od equaliserów, więc nic dziwnego że nowe konstrukcje nie mają tego rozwiązania.
Natomiast nowsze amplitunery kd mają mikrofony pomiarowe, kalibrujące ustawienia dźwięku stosownie do warunków akustycznych pomieszczenia i rozmieszczenia kolumn.


niektóre nowe konstrukcje nadal posiadają korektor, np. seria Onkyo, poza tym niemal WSZYSTKIE amplitunery i wzmacniacze stereo posiadają regulację tonów wysokich/niskich, to tez jest taki uproszczony korektor.

Cytat

A korektory miały to do siebie, że prowokowały niektórych do mocnego zafałszowania dźwięku - efekt miał niezbyt dużo wspólnego w sygnałem początkowym (np. maksymalne podbicie wysokich i niskich tonów).


mówisz jakby używanie korektora czy regulacji tonów niskich/wysokich było czymś strasznym icon_smile.gif, a jedynym słusznym rozwiązaniem był system Pure Direct bez żadnej ingerencji. Korekcja dźwięku może i prowokuje do eksperymentów, ale to chyba właśnie o to chodzi żeby brzmienie podobało się słuchającemu, a nie żeby kurczowo trzymać się oryginału, który czasami na domowym sprzęcie hi-fi brzmi dość drętwo, wcale nie tak jak oryginalny dźwięk i korekcja sporo pomaga. Nawiasem mówiąc idealnego brzmienia oryginału i tak nie osiągnie żaden audiofilski system, dla całkowitej wierności trzeba by posadzić muzyka przed nosem i niech nam gra icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
odświeżając temat:
kompletując zestaw KD kupiłem w końcu DVD,
Najpierw PIONEER DV-420 (fajne urządzenie, ma sporo przydatnych funkcji. np. korektor, wzbogacanie skompresowanego dźwięku mp3 jest jednak wolny a literki napisów w divX są maleńkie, w Xvid obraz czasami skakał) ostatecznie pioneer wrócił do sklepu.
potem PHILIPS DVP-5990, który wszystkim polecam. Po upgrade software'u zgodnie z zaleceniami przedstawionymi na portalu Ceneo przez niejakiego Pawła mam w końcu możliwość wszechstronnej regulacji napisów, czego nie daje chyba żaden odtwarzacz poza tandetnymi i awaryjnymi wiwami itp. wynalazkami, odtwarzacz jest znacznie szybszy od Pioneera i czyta bezproblemowo więcej formatów.

Pora na amplituner i głośniki.
Co do kolumn ostatecznie doszedłem do wniosku żeby poszukać czegoś mniejszego, wielkie kolumny zajmują masę miejsca, więc zostały mi Kody 702, Tagi i Quadrale - wstępnie zdecydowałem się na Quadral Quintas 500 lub 5000.

Z amplitunerem mam trochę problem, podoba mi się Yamaha, tylko nie wiem który model jest wart zainteresowania (na razie mam dvd ale za jakiś czas przyjdzie pora na BR więc ampli powinien móc sobie z tym radzić):

RX-V 465 (ok.1200zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V465.pdf
RX-V 565 (ok. 1500zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V565.pdf
RX-V 765 (ok. 2000zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V765.pdf
ten ostatni odróżnia głównie "Digital ToP-ART" [Digital ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) to nazwa, jaką Yamaha nadała strategii projektowej, która łączy zaawansowana inżynieria cyfrowa i projektowanie obwodów w celu uzyskania maksymalnej czystości sygnału dźwiękowego. Technologia Digital ToP-ART sprawia, że komponenty cyfrowego kina domowego Yamaha posiadają wysokiej jakości właściwości akustyczne i prezentują możliwości technologii CINEMA DSP.] oraz "High Current Amplification" (wysokiej jakości dyskretne wzmocnienie - chyba) i większa liczba wejść/wyjść z tyłu, nie wiem czy warto dopłacać 500zł za to.

Poradźcie co warto wybrać w temacie kolumn i ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crom

W którymś z tematów padło dziś takie mniej więcej stwierdzenie, że jeśli stać cie bez żyłowania się na wyższy model to lepiej taki wybrać a nie cofać się do niższego. Na pewno na ty nie stracisz a możesz co nawyżej zyskać jak nie na wyposażeniu to na mocy urządzenia. Jak sam piszesz 765 ma technologie Digital ToP-ART i większe bogactwo wejść/wyjść. Jak nie teraz to za jakiś czas może się okazać, że wcale to nie było tak na wyrost. A poza tym jest najmocniejszy z tej trójki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...