Skocz do zawartości

Denon AVR-1509 i wyjścia audio chinch


sontario

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Posiadam ampli jak w temcie i słuchawki bezprzewodowe. Audio do ampli z N-ki i Blue-raya idzie po 2 kablach optycznych. Chciałbym mieć podłączone słuchawki bezprzewodowe tak, żeby nie zanikał dźwięk w kolumnach. Jak stację bazową słuchawek podepnę pod gniazdo na jacka z przodu ampli, to wycisza mi kolumny (to akurat zrozumiałe). Spróbowałem zatem podłączyć tę stację pod wyjście audio-out z tyłu ampli na 2 chinch (CD-R/TAPE lub VCR zaraz po prawej stronie od wejść optycznych). Niestety, nie ma na nich sygnału w trybie pracy na źródle z gniazd optycznych. Jak przełączę ampli w tryb pracy tunera radiowego, to na tych wyjściach pojawia się sygnał i mogę słuchać zarówno przez słuchawki bezprzewodowe jak i kolumny 5.1

Czy tak ma właśnie być? Dlaczego ampli nie spłaszcza sygnału z wejść optycznych do zwykłego stereo i nie wyprowadza go na te gniazda RCA audio-out? Może kwestia ustawienia? W instrukcji nie ma o tym słowa. Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i dzięki za pomoc. Kojarzę z instrukcji wzmiankę o tym przycisku, jednak przyznaję że nie czytałem nigdzie bardziej głupiej i zagmatwanej instrukcji ;-/ Jest tak mało intuicyjnie napisana, że szybciej do pewnych ustawień doszedłem sam bawiąc się ampli.

Pozdrawiam i życzę Wesołych icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, właśnie sprawdziłem i okazuje się, że lipa. Nie ma sygnału na wyjściu CDR/TAPE, mimo ustawienia tak jak sugerujesz. Spojrzałem nawet w instrukcję i co wyczytałem? Cytuję: "Sygnały cyfrowe nie są wyprowadzane ze złączy analogowych REC OUT (CDR/TAPE oraz VCR)". Jak dla mnie dramat i granda. To w jaki sposób mogę podłączyć bazę słuchawek bezprzewodowych aby niezależnie móc na nich słuchać to co aktualnie oglądam? Nie ma takiego sposobu, tak? Co najwyżej do wyjścia słuchawkowego z przodu, ale wtedy kolumny zostają wyciszone a mnie takie rozwiązanie nie urządza. Jest jeszcze jakiś sposób?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...