Skocz do zawartości

Marantz PM53, CD63 głosniki Rogers LS4a/2 - zmieniać? rozbudować


parzymsk

Recommended Posts

posiadam Marantza PM-53 z CD63, głosniki 2 sztuki Rogers LS4a/2. Sprzęt trochę starawy ale jestem zadowolony. Prosze o poradę zanim zacznę przeszukiwać setki testów, opinii, słuchać itd. czy warto zostawić ten sprzęt i dołożyć 2 głośniki (lub wymienić na 4 - ew jakie?), bo przeprowadziłem się do domu i mam na parterze otwarty living-room łącznie około 75 metrów kwadrat, bite 3 metry wysokości. Rozważam więc albo rozbudowę tego systemu albo całkowicie nowy, powiedzmy że mogę przeznaczyć z 10000zł zł.

słucham głównie
- jazz
- klasyka
- soul
- nieco pop

Przymierzam się również do ew kina domowego? Choć nie jestem fanem kina jako takiego, ale chcę móc odtwarzać film HD i dyski bluray (też z uwagi na kamerę). Bajery kina domowego typu surround mnie mało interesują, abrdziej jakość dźwięku muzycznego

Moje pytania dość konkretne:
1. zachować powyższy system, dodać głośniki (jakie ) lub zmienić na 4 inne, odpuścić jako takie kino, kupić odtwarzacz bluray (jaki)?
2. przełozyć Marantza gdzies indziej i budować nowy system? Czy kino domowe ( a jesli to jakie urządzenia) dałyby porównywalny z przyzwoitym sprzętem hifi dzwięk?

nie mam aspiracji do bardzo drogiego sprzętu, może być skromniejszy i z dobrym dzwiękiem. W posiadanym przez mnie zestawie podoba mi się oddzielenie (selektywność), czysta góra, nie zaszkodziłoby więcej "przestrzeni" i basu.

Jeśli moglibyscie coś poradzić -będe wdzięczny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje pytania dość konkretne:
1. zachować powyższy system, dodać głośniki (jakie ) lub zmienić na 4 inne, odpuścić jako takie kino, kupić odtwarzacz bluray (jaki)?
2. przełozyć Marantza gdzies indziej i budować nowy system? Czy kino domowe ( a jesli to jakie urządzenia) dałyby porównywalny z przyzwoitym sprzętem hifi dzwięk?


Ad 1 : po pierwsze zmienić głośniki , ale .......masz 75 m . Czy cała powierchnia ma być nagłośniona czy jakaś część ? Bo jak cała to ja wysiadam icon_smile.gif Jak część to możemy dalej podyskutować. Przydałyby się konkretne podłogówki , ale mam obawy że tego Marantz nie pociągnie . Więc czeka Cię wymiana piecyka , ewentualnie później źródło , ale to może poczekać . Czyli podłogówki + wzmacniacz + bluray.
Ad 2 : Są zestawy kina które można porównać z systemami stereo. Ale .....nie wiem czy Ci wystarczy 10 000 icon_smile.gif .I cały czas mamy tu problem 75 m . To dużo , naprawdę duzo.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...