Skocz do zawartości

zestaw glosnikow B&W z serji 604


przemyslawmachaj

Recommended Posts

Żeby mapędzić te 604 musisz mieć wzmacniacz o mocy min. 100-110W mocy znamionowej. Tam są dwa 18 cm niskotonowce więc im więcej mocy będzie miał wzmacniacz tym łatwiej podoła temu zadaniu i przyjemność ze słuchania będzie większa. Nie podaję żadnych przykładów modeli bo nie napisałeś czy pozostajesz przy stereo czy planujesz rozbudowę do 5.1 lub więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam komplet5.1 B&W i aktualnie amplituner Pioneer vsx908(stary)a te paczki potrzebuja duzo wiecej
prosze o rade

kolego kozystajac z tej wypowiedzi...
Najbardziej wybredni audiofile nie będą usatysfakcjonowani brzmieniem w muzyce wielokanałowych amplitunerów, nawet tych kosztujących 10 tys. zł i więcej. Jednak oni też chcieliby się cieszyć efektami dźwięku przestrzennego. Czy muszą zatem kupować osobny sprzęt do muzyki z osobnymi kolumnami? Niekoniecznie. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki.
idac w tym kierunku co mozesz mi zaproponowac
a bardzo lubie koncerty na dvd i bluray
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie napisałeś jakie kwoty możesz przeznaczyć na KD i stereo więc nie wiadomo czego szukać .

Po drugie to nie do końca jestem przekonany do tego rozwiązania. Chodzi o poziom sygnału na wyjściu PRE OUT a poziom sygnału jaki może być doprowadzony do wejścia LINE IN. Jeśli sygnał będzie za duży to dźwięk w głośnikach będzie przesterowany a przy bardzo dużej różnicy może nawet dojść do uszkodzenia wzmacniacza. Poza tym nawet jak nic się nie stanie to pozostaje kwestia zachowania różnicy poziomu głośności między kanałami przednimi a pozostałymi zasilanymi ze wzmacniacza KD. Trzeba ją będzie dobierać ręcznie przed rozpoczęciem oglądania.
Doprowadzenie sygnału do wejścia PRE IN we wzmacniaczu(jeśli ten będzie takowe posiadał) też nic nie da bo to automatycznie powoduje odłączenie układu przedwzmacniacza a tym samym i wszystkich jego wejść liniowych i pozostałych. Więc chcąc słuchać czegokolwiek podłączonego do takiego wzmacniacza, trzeba przywrócić połączenie PRE OUT/PRE IN. Najczęściej a chyba nawet zawsze są to zworki na tylnej ściance.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś jednoznacznie polecić. Wybierając tańszy wzmacniacz KD bardzo zwiększymy dystans jakościowy między frontami a całą resztą. Propnowałbym najpierw spróbować posłuchać na przykła Yamahy RX-V 1800 lub nowszego RX-V 1900 oba mają PRE OUT. W KD pokazuje bardzo bardzo wiele, potężny dźwięk i dobre do 604 (u mie 1800 gra z 683) Jeśli chodzi o stereo to nie narzekam na jakość dźwięku. Jeśli stwierdzisz,że jednak to nie to, to wtedy dokupić jakiegoś Denona np. chodzonego PMA 920 ( http://www.allegro.pl/item864374184_denon_...soki_model.html )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Harmana to moge powiedzieć tylko tyle, że kumpel ma jakiś wzmacniacz HK + kolumny Elac`a i jakoś za cholere nie mogę się przekonać do jakości dźwięku. Po prostu mnie męczy. Na pewno brakuje mi w jego zestawie średnich tonów ale być może z B&W 604 zagra to lepiej. Gdyby można było tego posłuchać było by najlepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...