Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz oraz kable do komputera


pawel92

Recommended Posts

Witam!

Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia z takim sprzetem, dlatego założyłem tutaj temat.. icon_mrgreen.gif Przeczytałem dużo postów na róznych forach o tej tematyce, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Obecnie mam głośniki Logitech z-2300 i karte muzyczną Asus Xonar DX. Słucham przeważnie takich zespołów jak Korn, Metallica, Panetra itp.
jak również elektroniki np. Prodigy czy Depeche Mode.. icon_smile.gif

Pokój jak już wspomniałem nieduży bo 12m2 (4m x 3m). Nie podobają mi się kolumny podstawkowe, dlatego mogą być tylko podłogowe. Kolumny wolałbym nowe.... wzmacniacz w tej kwocie chyba używany. Nie będe pisał czego oczekuje od dźwięku bo nie znam sie za bardzo na tym icon_razz.gif. Zależy mi po prostu na dobrej jakości dźwięku.

Kolumny podłogowe będą pewnie zamocne do mojego pokoju co mi nie przeszkadza icon_twisted.gif
Podobają mi:
Yamaha NS-555
JBL ES 80
Monitor Audio BR 5
Ale to tylko moje typy, które oglądałem w sieci. Jestem otwarty na inne propozycje. icon_smile.gif

Za błędy ort. przepraszam.. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci dawać recepty na sprzęt bo takiej nie ma. Każdy ma inne wymagania i inne preferencje muzyczne. Jednak na jedno Cie uczulę - za mocne/duże kolumny do metrażu pokoju to jest zdecydowanie problem. Nie patrz na to kategorią - będę miał kopa i sąsiad będzie latał tylko weź pod uwagę stratę jakości - buczenie, przebasowanie - basodziury w pokoju itd. Poza tym nie ma przyjemności ze słuchania muzyki jak Ci latają szklanki a tak się dzieję jak w 12m kwadrat postawisz za duże/mocne kolumny.

Jak już się upierasz na podłogówkach to pomyśl o małych przetwornikach. Np Tonsil siesta - 2x 13cm w jednej kolumnie. Koszt ok 1600-1700 za parę.
Do muzyki jaką słuchasz często polecane są kolumny B&W ale tu już w tej cenie myślę jedynie o podstawkach, których raczej nie będziesz chciał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy porównywać logitechów do kolumn B&W icon_smile.gif Tak jak byś porównywał rower do samochodu i pytał, który szybciej pojedzie i który da więcej satysfakcji...

Nie wiem jak słuchasz tych logów... Czy masz subka ustawionego na 50 procent czy na 80 procent. Nie wiem czego oczekujesz od dźwięku - obecnie ładnie dudni i ma dudnieć dalej?? Czy może męczy Cie przebasowanie i denerwuje Cie to że wokale nie są takie czyste i dźwięczne jak byś sobie tego życzył i generalnie tylko niektóre kawałki brzmią dobrze a inne już słabo. Męczy Cie obecny dźwięk i szukasz czegoś lepszego czy szukasz dla zasady bo masz kasę i inni twierdzą że jest lepsze więc kupie...

Generalnie od siebie powiem Ci, że kolumny typu B&W, JBL czy np moje z siga Ushery możesz tak wysterować, że bas będzie dominujący i ten bas będzie o lepszej jakości (o wiele) niż z logów. Weź jednak pod uwagę fizykę oraz samo to że jest sub. Z zasady sub schodzi troszkę niżej niż głośniki średnionisko tonowe. (W tych logach 23oo to nie wiem - słuchałem inne modele)
Generalnie więc przechodząc na dwa monitorki możesz czuć rozczarowanie, że bas nie dudni i nie zatyka Ci uszu - jednak jak włączysz kawałki tupu właśnie Depeche Mode to możesz dostać olśnienia jak ładnie Ci zagra średnica i wysokie tony nie będą żyletką dla Twoich uszu. Po kilku godzinach słuchania okaże, się, że basu nie brakuje a jest go tyle ile powinno być i to wcale ten bas nie będzie tym co będziesz słuchał w pierwszej kolejności.

ach... Co tu Ci pisać - przejdź się do sklepu audio i posłuchaj czegoś co można nazwać systemem hi-fi - albo znajdź znajomego co posiada w domu coś więcej niż logitechy. To da Ci obraz sytuacji. W ciemno bym 3 tyś nie wydał na audio nawet nie wiedząc czego chce i co mogę się spodziewać czy wymagać.

Ja mam pokój 12m kwadrat i usherki z siga są idealne do tego pomieszczenia. Kupiłem do tego subka do filmów - tam dodatkowe niskie drgania się przydają. Wcześniejsze większe i mocniejsze kolumny były katastrofą.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak te logi grają opisałes prawie tj. byś miał je w domu icon_cool.gif dlatego szukam czegoś z innej beczki icon_biggrin.gif. Pojade do sklepu posłuchać różnych kolumn, a jak bym się zdecydował na te B&W jakiego wzmacniacza szukać na allegro?? Stojaki beda pasowały tylko oryginalne? Gdzie ich szukac? Tylko żeby mi funduszy nie zabrakło icon_razz.gif

Paradigm Titan Monitor warte uwagi? Moze to wyglada jakbym za wszelka cene szukał DUZYCH kolumn icon_smile.gif

Jak na razie dzięki za pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 685 graja bardzo fajnie, przestrzennie, basik bardzo fajny,reszta też w porządku, chciałem je nawet kupić do czasu jak nie usłyszałem innych. Ale to już inna historia. Myślę, że kombinacja Pioneer A6 plus 685 bardzo Ci podejdzie. Sam slucham również sporo ciękiej muzy, czasami nawet bardzo ciężkiej ale nie tylko oczywiście. Pioneera mam w domu to wiem, że nie ma dla niego różnicy jaką muzę gra. 685 sluchałem w salonie, puszczałem Tool -10.000 days, Pink Floyd- The Wall, Roger Waters- Amused to Death i Led Zeppelin- 1 i również zagrały swietnie ze wszystkim. NIe chciałem męczyc ludzi w salonie niczym w stylu Nevermore, Emperor czy Behemoth ale myślę, że nie bylo by żle. Grają całkiem głośno a nie był to pokój odsłuchowy tylko naprawdę duże pomieszczenie a ja siedziałem od nich jakieś 3 metry, wiec pewnie wiecej niż Ty będziesz siedział w swoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem jakieś pół roku temu z podobnego jak Twój zestawu na stereo.
Wydaje mi się, że chcesz zestaw mieć podłączony do komputera - ja również tak mam - kablami Profigold.
Co do podstawkowych - są dobre - mam Mission 792 z Harmanem 980 w nieco mniejszym jak Twoje pomieszczeniu.
Basu jak Z-2300 nie będą miały chyba żadne inne, ale można wycisnąć znacznie wyższej jakości - też pobudza icon_wink.gif
Za kartę obrałem Asus Xonar Essence i zmieniłem opampy - gra jak Beresford z tą zaleŧą, że jest to karta wewnętrzna i można nią sterować pilotem od karty dajmy na to TV, czy innego - ale pod Linuksem.
Ten system wyśmienicie się nadaje jako serwer muzyczny.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem jakieś pół roku temu z podobnego jak Twój zestawu na stereo.
Wydaje mi się, że chcesz zestaw mieć podłączony do komputera - ja również tak mam - kablami Profigold.
Co do podstawkowych - są dobre - mam Mission 792 z Harmanem 980 w nieco mniejszym jak Twoje pomieszczeniu.
Basu jak Z-2300 nie będą miały chyba żadne inne, ale można wycisnąć znacznie wyższej jakości - też pobudza icon_wink.gif
Za kartę obrałem Asus Xonar Essence i zmieniłem opampy - gra jak Beresford z tą zaleŧą, że jest to karta wewnętrzna i można nią sterować pilotem od karty dajmy na to TV, czy innego - ale pod Linuksem.
Ten system wyśmienicie się nadaje jako serwer muzyczny.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...