Skocz do zawartości

Kino oparte na Pionieer VSX-519


anais

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszytskich. Jednocześnie proszę o pomoc.
Zakupiłam kilka dni temu zestaw Pionieer VSX-519 + DV-420. Zielona jestem w tym temacie, a brak kogoś majacego o tym pojęcie pod ręką icon_smile.gif. Po długich bojach połączyłam całość i gra, ale jest problem. Gdy chcę obejrzejrzeć film i wybieram opcję Auto Surround, jak zaleca instrukcja obsługi, słyszę dźwiek tylko na przednich głóśnikach.Film ma dźwiek 5.1 i taki jest wybrany w odtwarzaczu DVD. Co robię źle? Jesli potzrebne są jeszcze jakieś informacje z mojej strony, to podpowiedzcie proszę co mam napisać.
Pozdrawiam, anais Edytowano przez muzyczny_gość
zmieniam temat na poprawny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak słuchasz radia i ustawisz dowolny tryb dźwięku wielokanałowego (a nie stereo) to sygnał idzie na wszystkie kolumny?

Jak masz podłączony DVD do amplitunera? Kablem digital (optyczny lub koaksjalny, czyli 1x cinch) czy tez kablem stereo 2x cinch?

Czy kolumny masz podłączone do prawidłowych zacisków głośnikowych amplitunera?

Pozdrawiam
PS. Jakie masz kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI miałbym sens przy podłączeniu odtwarzacza Blu-ray do amplitunera z dekoderami HD, przy Twoim sprzęcie wystarczy kabel koaksjalny lub światłowód
co do jakości sygnału przy tej klasie sprzętu różnicy moim zdaniem nie będzie - choć spory trwają icon_biggrin.gif
kabel markowy ale nie z jakiejś wysokiej półki - ot średniak w dobrej cenie, osobiście unikam kabli "no name" ze względu na możliwość niestarannego wykonania i błędów z tym zwiazanych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i czy można ewentualnie podłączyć to kablem HDMI - i jaki to da efekt w porównaniu do kabli, o któych piszesz.

O ile pamiętam, to Twój amplituner nie dekoduje dźwięku z gniazda HDMI, więc zostaje połączenie kablem optycznym lub koaksjalnym. Zresztą zazwyczaj tak się to robi, że porty HDMI w amplitunerze są wykorzystywane tylko jako selektor wejść (kilka urzadzeń HDMI podłączamy do amplitunera, a z amplitunera idzie pojedyńczy kabel HDMI do telewizora).

Co do rodzaju kabla cyfrowego - zazwyczaj koaksjalne jest ciut lepsze od optycznego, ale to kwestia gustu, przyzwyczajeń itp. icon_wink.gif Generalnie różnica jest pomijalna na poziomie sprzętu budżetowego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dam głowy za to dekodowanie HDMI w Pioneerze VSX-519 - czasami w instrukcjach są błędy...
Niektóre podstawowe modele amplitunerów HDMI obsługują ten standard jedynie na zasadzie selektora wejść, a nie dekodują z tego kabla sygnału audio.

Więc musisz się uzbroić w cierpliwość i sam sprawdzić po "dorwaniu:" kabla HDMI...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...