Skocz do zawartości

Denon 700 + Monitor RX-8


alan11x

Recommended Posts

Witam od kilku miesięcy posiadam taki zestaw i po wielu godzinach odsłuchu bardzo różnych gatunków muzycznych coś do końca nie gra mi w tym zestawie.
O ile góra jak i środek są do przyjęcia to z dolnymi pasmami jest już zupełnie inaczej (ciężko). kupując RX-8 wiedziałem że graja mocno dołem, problem w tym że nie wiem czy jest to wina Denona 700 czy właśnie RX-8. Na wiosnę planuje kupić Pma 1500, zobaczymy wtedy może problem się rozwiąże. Powierzchnia odsłuchu to około 24m. Prosze o jakieś sugestie i porady...Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
jestem Ciekaw twoich doświadczeń,
przymierzam się do zakupu MA RX8, w tej chwili moje stereo gra na starym technicsie SU-V560,
oprócz tego posiadam odtwarzacz CD Denona DCD-510AE do którego ostatnio podłączyłem DacMagic Cambridge Audio.
Różnica w dźwięku prosto z CD a poprzez DAC powala na kolana. Uznałem więc że źródło dźwięku mam już poprawne. Kolej na wymianę kolumn.
Obecne Heco Victa 700 pokazały z Dac nowe oblicze, jednak są to tanie głośniki które mają bardzo dobry stosunek możliwości/cena.
Mój wybór coraz bardziej zbliża się do MA RX8 i zastanawiam się czy technics nie będzie tym najsłabszym ogniwem który sprawi że wydatki na pozostałe elementy będą tylko połowicznie zasadne. Rozglądając się za nowym napędem do nowych kolumn pomyślałem że wzmacniacz denona dobrze komponowałby się odtwarzaczem. Wzmacniak który brałem pod uwagę to właśnie denon 1500.
Proszę więc opisz czy jesteś zadowolony z tego zestawu Denon 1500 + MA RX8.
moja powierzchnia odsłuchu to również 24 m.kw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...
A tak na marginesie nie wiem czy jest sens kupowania 1500 , ja bym raczej wybrał coś innego icon_smile.gif
M



Ja sam się zastanawiam czy trop "dopasowania do taniego odtwarzacza CD" jest słuszny. Wzmacniacz który pasowałby do mojego innego (droższego) klocka to Azur 840A lub 740A. Nie wiem jak ten drugi ale ten pierwszy oprócz pozytywnych recenzji i możliwości rodem z Hi- End dysponuje również zbalansowanymi wejściami XLR. Budowałem moje stereo jako możliwie najbardziej korzystny stosunek możliwości/cena i na początek przeznaczyłem na to relatywnie niewielkie kwoty. Jednak ostatnio zacząłem podchodzić do sprawy poważniej rezerwując na to troszkę większy budżet. Co sądzicie o Cambridge Audio 740A w połączeniu z Monitor Audio RX8 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alan11x a może spróbuj pokombinować z ustawieniem kolumn, jak za dużo basu to może odstaw je od tylnej i bocznych ścian, daj im troche przestrzeni dookoła. Wtedy bas powinien byc lepiej kontrolowany. Może dzięki temu zaoszczędzisz trochę kasy, czasu i nerwów:)

Giero-witam icon_smile.gif Teoretycznie dacmagic powinien pasować do wzmacniacza CA bardziej niż do PMA1500. W końcu takie same przetworniki jak w Twoim dac są też zainstalowane w odtwarzaczach CA 740C i 840C. Co do współpracy z głośnikami MA to najlepiej jak sam sprawdzisz:) Jeżeli masz możliwość.
Pozdrawiam:)
Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi przeszkadza to wolny trochę mulisty bas, dudniący i wyrywający się ponad resztę pasma (np. kontrabas). Spróbuje zatkać bass reflex a co do odległości od ściany to stoją one około 30cm i powiem szczerze nie mam za dużej możliwości odsunąć je jeszcze bardziej.
Wydaje mi sie że w tym przedziale cenowym (4.400zł - mój zakup) naprawde są warte swych pieniędzy. Głównymi konkurentkami były dali Icon 7 ale po kilku odsłuchach jednak RX- 8 wyszły na prowadzenie. Wg. mnie są bardziej wszechstronne i otwarte na różne gusta oraz style muzyczne. Jeśli kogoś obchodzi design i estetyka wykonania to urzekły mnie od pierwszego spojrzenia i w dalszym ciągu patrze na nie z podziwem. Co do denona 700 to kupiłem tylko dlatego że akurat była na niego promocja (DCD700+PMA700 za 1999zł + słuchawki gratis).
Nie mam możliwości porównania PMA1500 + DCD 1500, dlatego pytam czy różnica będzie na tyle duża aby zainwestować bądź co bądź kilka ładnych tysięcy.
Ostatnią płytą testowaną i przesłuchiwaną przeze mnie jest "Katie Melua". Polecam...

PS. Myśle też o Yamaszce 1000... Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoja wypowiedź - zamiast pisać jeden post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wrzuć fotkę pokoju jak możesz . Jakoś nie wydaje mi się żeby 30 cm z tyłu wystarczało RX8 do poprawnego grania .
M



no wlasnie,
ja po pierwszych godzinach odsłuchiwania nowiutkich świezo zakupionych RX8 w domciu od razu ustawilem je w odleglosci niecalego metra od sciany i nie stwierdzilem problemow z basem mimo ze glosniki wlasciwie dopiero co sie wygrzewaja.
Technics daje sobie z nimi rade nadspodziewanie dobrze. Potrafi dostarczyc im odpowiednia ilosc miesistej masy. Chodzi to szybko i precyzyjnie. DAC czyni cuda z wokalami, az gesiej skorki dostalem. Oczywiscie uwzglednijcie ze ja swiezo co granatem od Heco Victa 700 oderwany wiec wrazenia mam dosc subiektywne, mimo to poraza mnie i moja zone jakosc dzwieku MA RX8.

Ale fakt ze basik w tych kolumnach ma potencjal i moga byc problemy z jego kontrola. Przy najnowszej plycie metaliki mialem wrazenie ze niskie tony zdominowaly cala reprodukcje dzwieku i sprawily ze troszke sie to wszystko zaczelo zlewac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giero
Wpjtek76


Poprawcie się przy kolejnych postach: icon_rolleyes.gif
- niepotrzebnie cytujecie wypowiedzi poprzedników,
- ostatni post Giero jest mało czytelny: który fragment jest Twój, a który Wpjtek76?

Używajcie przycisku ODPOWIEDZ (na dole strony) gdy piszecie nowy post
Nie używajcie niepotrzebnie przycisku ODPISZ (po każdym poście), gdyż wtedy cytujecie cały post.
Używajcie funkcji EDYTUJ do poprawienia swojej wypowiedzi

Pozdrawiam
EDIT: zrobiłem jak napisał Giero: usunąłem wpis - wszystko się wyklarowało icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek podeslal mi linka do forum z ktorego skorzystalem i nie zauwazylem ze zostalem automatycznie zalogowany jako on (co wydawalo mi sie nieprawdopodobne), jest to raczej bug tego forum. Gdy sie zorientowalem wylogowalem sie z nieswojego konta, po czym już na swoim koncie zamiescilem wypowiedz tym razem prawidlowo. wystarczy usunac posta wojtka z godziny 22:11 i watek odzyska czytelnosc icon_smile.gif

pozdrawiam

Giero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auuuuu.....zabolało icon_smile.gif
Po pierwsze , kolumny metr do przodu i w bok . Chociaż na próbę . Po drugie , jakiś kocyk i przykryj ołtarzyk . Jak to nie pomoże , to radziłbym polatać po pokoju ze sprzętem , np ustawić na dłuższej ścianie. I jak dla mnie to nie wymiana wzmacniacza skontroluje Ci bas , tylko zmiana ustawienia kolumn.
Wstawiłeś duże podłogówki nie zapewniając im odpowiedniej przestrzeni do grania , więc się nie dziw że są problemy. Sądze że poza nieciekawym basem sceny i przestrzeni też nie masz , ale o tym nie pisałeś icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...