Skocz do zawartości

yamaha z9 jakie kolumny


daisan

Recommended Posts

Witam
Jakiś czas czytałem o KD i teraz chciałbym ostatecznie wybrać komplet. Wybrałem już Blu-Ray - będzie to Pionier Lx71. Potrzebuje jeszcze amplitunera/wzmacniacza a/v i kolumn. Zdecydowałem się na yamahę z9(chodzą mi jeszcze po głowie Pioniery głównie Sc Lx71) i teraz szukam kolumn. Mam na widoku zestaw Monitor Audio oparty na frontach RS6. Czy ktoś wie jak one grają,jak zagrają w tym zestawie i czy gdzieś w okolicach Wawy można je odsłuchać.
Czekam też na wasze propozycje jeżeli chodzi o zestaw w okolicach cenowych 10-15 tys zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałeś, że wybrałeś już odtwarzacz PIONEER BDP-LX71 oraz YAMAHA DSP-Z9 - jak dla mnie bardzo ciekawe zestawienie (podobne brzmieniowo do mojego, choć troszkę inny odtwarzacz oraz nowocześniejszy procesor) icon_smile.gif. Jeśli dodamy do tego świetne kolumny Monitor Audio RS6 otrzymamy mocno anallityczny przekaz z bardzo dobrą stereofonią i dynamiką oraz solidną podstawą basową. Jednak ważnym tematem będzie odpowiedni dobór kabli, zestaw ten nie zadowoli się byle kabelkami!!! Bo przez zły dobór można za bardzo wyeksonować wysokie tony, które mogą stać się męczące przy dłuższym słuchaniu...
Dlatego pytanie czego słuchasz? Jaki dźwięk chciałbyś otrzymać?
Od siebie mogę zaproponować jeszcze kapitalną serię DALI Ikon, która ma łagodniejszą, bardziej subtelną górę (choć mimo wszystko w Dali dzieje się znacznie więcej - zasługa wstęgi), ale ogólny charakter dość zbliżony do Monitor Audio.
W Warszawie, czy okolicach możliwości odsłuchu masz ogromne, pytanie czy Yamaha to z drugiej ręki? Bo wtedy moze być problem z jej odsłuchem - przed zakupem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to będzie używka.Więc nie wiem jak będzie z odsłuchem. Co do muzyki to raczej łagodna ale o bogatym brzmieniu. Lauryn Hill, Diana Krall, Cohen(dużo czarnej muzyki) itp
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz zaryzykować, myślę tu tylko o DSP-Z9. Zakup jego z drugiej ręki powoduje, że w przypadku rezygnacji (wątpie) nie stracisz dużo/wcale kasy. Zawsze możesz go komuś spróbować odsprzedać w tej samej cenie icon_smile.gif Reszta to odsłuchy z zakupionym procesorem..............
Muzyka której słuchasz, powinna na Twoim zestawieniu dać porządany efekt: bogate brzmienie. Jednak gorąco zachęcam sprawdzenie na procesorze Yamaha kolumn Dali IKON 6, lub 7...............
Jak Ci się uda, koniecznie napisz wrażenia i co postanowiłeś!!!

P.S. Przychodzi mi jeszcze na myśl: Cambridge Audio DacMagic. Podłączenie go między odtwarzaczem Blu-Ray PIONEER-a, a procesorem YAMAHA - powinno dać znaczną porawę dźwięku i jeszcze lepszą szczególowość oraz stereofonię. Napisałem o tym, bo sam myślę o takim urządzeniu (ok. 1300 zł), a mój odtwarzacz DV-LX50 i BDP-LX71 - mają bardzo zbliżoną jakość dźwięku!!! Żebyś się nie przestraszył, to porządne odtwarzacze, ale można je podrasować........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha DSP-A1 - to stara bardzo dobra szkoła brzmienia, wielu zachwyca się brzmieniem tego modelu do dziś, był teżwielokrotnie nagradzany (min. EISA) . Jego następca DSP-AX1 nie miał już tak dobrej opinii. Był co prawda bardziej zawansowany: system 6.1 (DOLBY DIGITAL EX, DTS ES), ale nie odniósł dużego sukcesu. Dlatego szybko pojawił się model DSP-AZ1, który łaczył cechy dwóch swoich poprzedników i zawierał dalsze rozwinięcia systemów DD EX, DTS ES, Matrix, Discrete, Neo 6.1. I ten model był już ponownym dużym sukcesem marki. Do tych trzech modeli Yamaha była nie wzruszona na THX i doskonale radziła sobie bez tego certyfikatu. Następny model to już Twój DSP-Z9, wspaniała maszyna i już z THX oraz baterią najnowszych systemów. Niestety cena zaczęła mocno iśc w górę, ale Yamaha utrzymawała wysoki poziom jakościowy, więc coś za coś. No i dzisiejsze dziecko DSP-Z11, to już perełka tak naszpikowana technologią i tak droga ok. 20 000 zł. że nie ma mowy o złym dźwieku. Chyba najdłużej produkowany top-model w historii firmy. Tym modelem marka Yamaha udowadnia, że tworzy doskonałe procesory do kina domowego i jest w tym światowym liderem.............
Co do kolumn, to nie mam wiedzy, musisz sam posłuchać............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...