Skocz do zawartości

ampli + kolumny 5.0


Doctus

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Przed zalozeniem watku przeczytalem sporo postow na tym forum, ale postanowilem zalozyc nowy watek z dwoch wzgledow. Chcialbym sie odniesc do nowych serii Yamahy i Onkyo, ktore w starszych postach nie byly brane pod uwage. Kolejna sprawa jest, ze zastanawia mnie fakt, ze przy kinach za 3 - 3,5 k niektore osoby radza kupowac niezle ampli (np. HK 255) i jakie powiedzmy ladnie podstawowe (zeby nie chinsko smierdzace) zestawy glosnikow, gdzie caly zestaw 5.0 kosztuje 1 tys zl. Nie jestem fachowcem tematu, ale wydaje mi sie, ze wtedy bedzie sie tworzyl bottleneck na tych glosnikach. Co z tego, ze HK pluje fajnym dzwiekiem, jak glosniki beda sie dusic... do rzeczy:)
Planuje zmontowac zestaw KD do pokoju 16 m2. 80% filmy, 20% muzyka - rock, hap, r&b. Jak wspominalem czytalem sporo postow, rowniez na innych forach i mam kilku faworytow, czy propozycji, bardzo prosze o komentarz.
Interesuje mnie ampli i glosniki 5.0. Jako player posluzy mi PS3, ktorego juz mam. Nie wiem czy powinny mnie interesowac amplitunery (wyzsze z podawanych serii) z upscalerem video, bo takowy jest juz w PS3. Suba na razie nie kupuje. Jak sie okaze koniecznie to pozniej doloze.
Laczna kwota do wydania = 5 tys zl. Wszystko oczywiscie bede sie staral odsluchiwac po dyskusji i zawezeniu propozycji:)

Moje ustalenia:
Amplituner - nizsze serie:
- Yamaha RX-V465 (1250 zl)
- Onkyo TX-SR507B (1200 zl)
- HARMAN KARDON AVR 155 (1500 zl)
lub
Amplituner - wyzsze:
- Yamaha RX-V565 (1560 zl)
- Onkyo TX-SR607B (1600 zl)
- HARMAN KARDON AVR 255 (2100 zl)

Do tego kolumny (5.0):
- Wharfedale DIAMOND 9.5+9.1+9.CS (2600 zl)
- Wharfedale DIAMOND 10.5 + 10.0 + CC (2500 zl)
- Jamo C605+C601+C60CEN (2900 zl)
- Magnat Quantum 605+603+613 (3500 zl)
- JBL ES80+ES30+ES25C (3400 zl)

Podalem orientacyjne ceny. Bardzo prosze o opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz - kolumny które wymieniłeś są zalecane do trochę większych powierzchni. No ale to ma być kino domowe nie stereo, więc załóżmy że mogą się sprawdzić na 16m^2 (dobrze, że nie wspominałes o większych kolumnach np. JBL ES90), chociaż optimum to raczej 20m^2. Z uwagi na wielkość głośników (czyli nie za duże) i sposób grania niezłym pomysłem mogą być te średnie Jamo z serii C605.
Co do tanich kolumn rzędu tysiąca złotych - na niektórych powierzchniach (rzędu 20 i więcej metrów) nieźle się sprawdza w miarę tani komplet KODA oparty o podłogowe fronty F702 (ale to cena ponad tysiąc za nowy komplet 5.0, poniżej masz za 1199zł)
http://www.allegro.pl/item864913640_koda_a...tem_olkusz.html
natomiast u Ciebie ciekawy może być komplet 5.0 z frontami serii K-5200F lub K-5300F (trochę spokojniejsze i chyba lepsze na mniejsze niż 20m^2 powierzchnie).
http://www.allegro.pl/item856340438_koda_h...y_0_kamera.html
(linki są do aukcji kompletów 5.1 razem z subem: modele 5300 oraz 5200, ale są fotki i opis)
http://www.allegro.pl/item864913088_koda_h...tem_olkusz.html

Kolejna sprawa - szkoda kupować tańsze modele amplitunerów kd do w miarę niezłych (a w każdym razie droższych dwukrotnie) kolumn. Więc pierwsze 3 modele odpadają, a proponowałbym raczej szukać amplitunera w okolicach 2-2, tysiąca.

Pozdrawiam
PS. Jak wiadomo - są to propozycje i wstępne oceny, bo i tak musisz sam odsłuchać kolumny z wybranym modelem amplitunera i nie kupować w ciemno...
Poza tym każdy ma swoje preferencje grania - np. silny bas kosztem neutralności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Jak wiadomo - są to propozycje i wstępne oceny, bo i tak musisz sam odsłuchać kolumny z wybranym modelem amplitunera i nie kupować w ciemno...
Poza tym każdy ma swoje preferencje grania - np. silny bas kosztem neutralności.


Chyba rzeczywiscie zdecyduje sie na jakis lepszy ampli, na pewno nie bede kupowal kd na rok czy dwa, bedzie to zakup na dlugi czas. Co do kolumn to moga miec ciutke naddatku mocy jak na 16 m2 bo pewnie za kilka lat pomieszczenie zmieni sie na wieksze, tylko i wylacznie do kd. Dzieki za rady, juz kolejna osoba (priv) radzi jednak kupowac lepszy ampli. Ja juz troche przesieje opcji to wiadomo wszystko bede odsluchiwal.

Bede wdzieczny na kolejne komentaze, widze ze temat glosnikow chyba bedzie duzo trudniejszy do przetrawienia:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...