Skocz do zawartości

Tak na szybkiego - pomóżcie....


arturmk

Recommended Posts

Niemalże umówiony jestem na kupno zestawu - JAMO C407, C403, C400 - mogę kupic go niedrogo za około 1950 złotych.
Do tego ampli ONKYO TX SR 507 za około 1150. Wychodzi razem mniej więcej 3100 czyli jakaś stówka więcej niż na to założyłem;)

Co myślicie o takim zestawie? I jakie do tego DVD?
Jestem trochę zdesperowany i chciałem nawet niedrogiego fergussona DVP868HD.

Wszystko będzie stało w salonie 20 m2, oglądam głównie filmy (80%), 20 procent to koncerty i muzyka CD.

Był bym bardzo wdzięczny za rady i brak pogardy dla nowicjusza icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jamo - cena rozsądna, a zestaw w sam raz jak na taką powierzchnię ...
Do tego 507 Onkyo w sam raz, natomiast jesli chodzi o DVD to proponowałbym wydać trochę więcej i kupić Pioneera DV-420(lub 410) z HDMI oraz USB, albo niższy model 320/310 z USB i bez HDMI. Jakość w sam raz, zarówno obrazu jak i dźwięku (raczej nie ma do tych modeli zastrzeżeń, a Pioneer wyjdzie taniej niż porównywalne jakościowo modele innych firm) pojawiają się też upgrade softu.
Natomiast do tego trzeba będzie jeszcze wydać trochę pieniędzy na kable...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim przypadku lepiej byłoby kupić ampli Pioneera, np. VSX-819 - byłby komplet. Mam już DVD Pioneera, skądinąd bardzo dobre
DV-575A - jedyna jego wadą jest brak podbijania do 1080P przez co obraz na TV (LCD SAMSUNG LE40B651) nie wygląda najlepiej...
Więc niestety to DVD musi iść w odstawkę, trochę go szkoda ale pójdzie do córki, na odtwarzanie bajek... icon_wink.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

575A ma niezła sekcję audio - zapewne będzie lepiej grał niż DV-420/410/320/310 ...
A modele 610/600/696 kosztują 500-600zł (czyl min. 200zł więcej).

A porównywałeś jak sprawdza się 575 przy połaczeniu component (3x cinch) w stosunku do euro (nie wiem, jak u Ciebie jest to połączone), w kazdym razie kablami ciut lepszymi niż te podstawowe. Może wtedy TV lepiej sobie poradzi z obrazem?

Według mnie lepiej kupić wyzszy model amplitunera i przez chwilę pomęczyć się ze starym DVD, a za pare miesięcy kupić nowe i jednak ciut droższe.
Co do amplitunera Pionka - musiałbys jeszcze sprawdzić, jak cenowo wychodzi model 919/918 w stosunku do 819 oraz posłuchać obu...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przy połączeniu component nie ma może super jakości ale obraz jest jaśniejszy i "zębów" jakby mniej. Czeka mnie tylko kilka koncertów do obejrzenia
i mam wrażenie, że o ile audio będzie ok to mimo wszystko na 40 calach super jakości obrazu nie będzie.
A może zostawić Pioneera do płyt audio a kupic cokolwiek (fergusson) do koncertów?
Zastanawiałem się jeszcze nad BlueRay BDP-3600 Samsunga bo pasuje mi do telewizora ale z tego co czytałem
to audio brzmi średnio, płyty blueray drogie i sam odtwarzacz tez niezwykle mocno nadwyręża mój budżet....

Jutro jade po kolumny, te juz mam zamówione, tylko sam jeszcze do końca nie wiem co z ampli i dvd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Pioneera....
Posłuchałem kilku ludzi mających ten sprzęt. Był 50 zł. droższy niż ONKYO ale ma więcej dekoderów. Właśnie go testuję.

Mam do Was jedno pytanko - szukałem czy nie było wcześniej poruszane.
Amplitunery mają kilka wejść HDMI i jedno wyjście. Wszystko jest cacy dopóki ampli jest włączony.....
W przypadku podłączenia tunera TV SAT do ampli przez HDMI i z ampli to TV też HDMI wyłączenie tunera wyłącza mi obraz na TV.
Można jakoś ustawiać, żeby w momencie wyłączenia ampli przepuszczał synał HDMI? Nie miałem za wiele czasu ale po pobieżnej lekturze nie znalazłem odpowiedzi
na to pytanie.
Jeśli nie da się to złącza HDMI w ampli są bezużyteczne......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Potestowałem 2 tygodnie zestaw AMPLI Pioneer 819, DVD Pioneer 575, kolumny Jamo - przód C407, center C400, tył C403.

Najpierw stereo - nie jestem audiofilem ale brzmi naprawdę zacnie. Jedyny minus, który dla niektórych jest zapewne plusem - puszczam Bułata Okudżawę i przy niskich dźwiękach gitary i naprawdę niskim poziomie dźwięku brzęczą mi szkła w witrynie.... Naprawdę mocny bas - zastawiam się po co byłby mi potrzebny subwoofer.... Zaczynam też zauważać więcej detali dźwięku.

W kinie - hmmm, pierwsze co się rzuca to to, że DD5.1 nie oznacza, że dźwięk będzie super. Widać różnice pomiędzy różnymi filmami, czasami naprawdę powala na kolana (poodpalałem kilka filmów z kolekcji horrorów z mojej żony i faktycznie jak cicho to cicho a jak czasami huknie to naprawdę zaczynam się baćicon_wink.gif). A czasami jest płasko - bez włączania polepszaczy widać że ktoś nie zadbał o ścieżkę audio. No i koncerty - Metallica powaliła mnie na kolana. Nie było strasznie drogo a na pewno warto icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...