Skocz do zawartości

KEF IQ70 vs HECO CELAN 501 xt


franc

Recommended Posts

Witam,
które z podanych kolumn bardziej byście polecili do jazzu/bluesa, do pokoju ok 30mkw (otwartego na kolejne 20mkw kuchni)? Ewentualnie inne sugestie kolumn?
Dodam, że celany słyszałem 301XT (podstawkowe) i byłem wniebowzięty, jednakże do w/w metrażu wolałbym podłogówki.
Wzmacniacz planuje Cambridge Audio A640 albo A740, ew. NAD, ale tego niestety też nie słyszałem - bardziej z polecenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowię, żę nie słyszałem żadnych z tych kolumn ale na audio.de Kef IQ70 dostały 74 punkty a Heco Celan 501XT 79 punktów ale oczywiście Tobie mogą bardziej przypaść Kef. Zabierz do sklepu swoje płyty i posłuchaj na obu parach. Najlepiej gybyś jeszcze spróbował zorganizować do tego odsłuchu wzmacniacze które Cię interesują. Akurat z tych co wymieniłeś oba są dosyć dobre.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu siostrze pomagałem w zakupie i nabylismy okazyjnie Heco Victa 700 - grają bardzo przyzwoicie jak na mój gust, choć z jej starszym ONKYO A-8820 jej osobiście braknie ciepłych basów. Ale to przy jej upodobaniach (więcej muzyki house, acid jazz etc), przy spokojniejszej muzyce jest bardzo ładnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jakby kogoś interesowało to zamknąłem temat - mój debiutancki zestaw - Cambridge Audio 740A + Heco Celan 501 XT i na 30 mkw grają idealnie! Co ciekawe, wziąłem je trochę w ciemno. Przed nimi słuchałem KEFów i B&W z serii 6. Miałem też przez chwilę w domu Monitor Audio RS6. W salonie najlepiej mi brzmiały B&W CM7, jednak budżet nie podołał icon_wink.gif Celany okazyjnie kupiłem z nastawieniem ewentualnej odsprzedaży ale na pewno w najbliższym czasie tego nie zrobię bo grają świetnie! Bas miękki i kontrolowany (w końcu zrozumiałem co to znaczy icon_wink.gif) no i nawet dość nisko schodzi tam gdzie ma (Joe Bonamassa 'Blues Deluxe', Ben Harper 'Jah Work' - poezja!) i wysokie fajnie odseparowane ale nie natarczywe. Poprawiajcie jak głupoty piszę! icon_wink.gif Do tego mam transport Squeezebox. Rozważam dodatkowy DAC, ale nie wiem czy to coś da, bo jak na razie dla mnie jest super. Czeka mnie jeszcze zakup CD, ale totalnie nie mam pomysłu ... a nie chcę wydać fortuny bo i tak wszystko zrzucam do flac icon_wink.gif Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dzięki icon_wink.gif Po tym czasie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zestaw mi całkowicie odpowiada, aczkolwiek miałem trochę przebojów z ustawieniem kolumn (mam bardzo nieregularny salon na poddaszu).

Jeśli zaś chodzi o DACa - chętnie bym spróbował, aczkolwiek posługując się najprostszym medium informacyjnym (allegro) napotkałem się tylko na CA DACmagic i Beresford, z takich dostępnych od ręki. Czy w tym kierunku iść czy szukać inaczej? Czy cena na poziomie 1000-1300 pln to sensowne granice?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...