Skocz do zawartości

Co do tannoy m1?


marka33

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Zdaje sobie sprawę, że po napisaniu tego postu posypia sie odpowiedzi: jest wyszukiwarka, temat wałkowany sto tysięcy razy itp. Zapewnie słusznie, ale mimo to proszę o podpowiedź.
Nie jestem audiofilem (tak mi się wydaje), na to trzeba mieć przede wszystkim kasę i słuch. Wychowałem się na polskim sprzęcie jaki popularny był lat temu 15-20
Ze sprzętu zostały mi tylko tannoy'e (kupione 2 lata temu-polski poszedł w ludzi), i cd sony, wzm onkyo sprzedałem (nienawidziłem tego wzmacniacza za zmulony dźwięk, brak sopranów-cd testowałem u kolegi-gra bardzo ładnie)
Chciałbym kupić jakiś wzmacniacz (około 400zł), ale po przeczytaniu dziesiatek postów wiem mniej niż na początku.
Zależy mi na dobrym sopranie (takim "cykającym") i soczystych basach. Proszę, nie polecajcie wzm typu CA czy NAD-wiem, wiem-dobry na początek audiofilskiej przygody. Ale-nie-nie chcę.
Chciałbym mieć ładny wzmacniaczyk (marzy mi się jakaś yamaha) który dobrze wyciągnie bas i sopranki z tannoy'i.
Dla mnie osobiście duże znaczenie ma także wygląd (m.in. dlatego odpada nad czy ca).
Jeśli ktoś mógłby coś zaproponować (jasną rzecza jest ze w grtę wchodzi nie tylko yamaha, ale własnie o niej czytałem że daje dość "ostry" dźwięk-jakie modele??? )byłbym wdzięczny.
Przed napisaniem tego postu wpadł mi w oko taki zestaw http://allegro.pl/item868074228_yamaha_ax_..._ii_okazja.html

Serdecznie proszę o porady i dziękuję z góry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie potrzebujesz do tych kolumn jakiegoś strasznie wydajnego mocowo wzmacniacza. Z drugiej strony paradoksalnie ciężko będzie wyciągnąć bas z takich malutkich kolumienek. Proponuje skoro Ci podoba się icon_smile.gif wzmacniacz YAMAHA:
https://ssl.allegro.pl/item857427081_wzmacn...570_krakow.html
- kolega używał takiego w latach jego świetności i dawał kawał bardzo dobrego dźwięku!!!! Poza tym widzę, że w tym sklepie mają więcej takich rodzynków i róznych marek!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...