Skocz do zawartości

Kino domowe - pierwszy zestaw dla laika :)


raf44

Recommended Posts

Temat jakich wiele, ale do kogo się można zwrócić o pomoc w wyborze KD jak nie do was szanowni Forumowicze icon_rolleyes.gif , poszukuję taniego dobrego i nowego zestawu kd. Do czego - 60 % film, 20% koncerty DVD, 20% muzyka (pop jazz). Nie jestem audiofilem więc zadowala mnie gdy słyszę basy i soprany bez trzasków i szumów. W zasadzie dotychczas zadowalała mnie poczciwa i stara " duża"wieża Diory i głośniczki tonsia space coś tam icon_smile.gif. Pokój 4mx5m.

Znalazłem kilka gotowych zestawów:

1. Pioneer VSX-519 + DV-420 + Amtech HTS006 - 1950zł
2. Pioneer VSX-519 + DV-420 + Jamo 416 - 2200zł
3. Yamaha RX-V365 + S663 + Prism Odysey 100 - 2300zł
4. Yamaha HTR-6030 + S663 + Prism Onyx 100 -1800zł

Ewentualnie inne rozwiązanie: złożenie własnoręcznie zestawu np:

amplituner : Pioneer 819 czy Yamaha 461 (mają usb -fajna sprawa) + kolumny tu pewnie wielu z was się uśmieje Ferguson Dream - super wyglądają i mają odpowiednie wymiary, te z zestawów gotowych są trochę za szerokie i trudno mi będzie je ustawić. Choć mało informacji nt Fergusona to te które są śą pozytywne.

A teraz pytania:

1. Czy któryś zestaw jest godny uwagi ?
2. Czy Pioner 519 lub 819 będzie lepszy od Yamahy 461?
3. Który odtwarzacz wybrać DV420 (chyba nowsza konstrukcja, lepszy skaler obrazu) czy S663.
4. A na koniec czy ktoś słyszał głośniczki Fergusona?

Z góry dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał bym wybierać z tych czterech podanych przez ciebie to wybrałbym zestaw nr 2

Pozostałe maja słabej jakości kolumny.

Skup się na takich kolumnach jak Koda, Taga, Jamo, Wharfedale.(dobra jakość przystępna cena)

Ampli to Pioneer, Yamaha, Onkyo, Jest jeszcze Denon ale ampy i dvd Denona nie posiadają USB a widzę ze kolega chciałby mieć.

DVD zaproponowane przez ciebie (DV-420) jest jednym z lepszych jeśli nie najlepsze w tej cenie( wszystko czyta, mało awaryjne, możesz uaktualniać oprogramowanie).

Poczytaj trochę forum było wiele podobnych tematów, przeszukaj allegro ceneo i sklepy internetowe porównaj różne zestawy później wybierz się w miasto i posłuchaj jak graja wybierz ten który ci najbardziej odpowiada i ... icon_biggrin.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, utwierdziłeś mnie w przekonaniu co do dvd icon_smile.gif a co z ampli czy wystarczy na moje potrzeby 519, przyznam że ten plastik na przednim panelu trochę odrzuca, choć nie o wygląd tu chodzi a o dźwięk i trwałość.

Może ktoś coś jeszcze napisze, może ktoś z Forumowiczów słuchał Fergusonów?

Jak do odsłuchu ma się pasmo przenoszenia kolumn jakie powinno być?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że okres świąteczny nie nastraja do wypowiedzi icon_biggrin.gif, a ja wciąż wołam POMOCY w wyborze KD. Moją uwagę ostatnio zwrócił Pioneer VSX-819 niestety mało o nim opinii. Pasowałby do DVD DV-420 na które się zdecydowałem. Czy coś o nim wiecie? Na odsłuch nie mam szans bo go w sklepach nie widziałem.

Z góry dzięki za info .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele mozliwosci, zestawy podane przez ciebie nie naleza do najlepszych (kolumny) i raczej sa odradzane. Ja bylbym za stworzeniem wlasnego zestawu, a tutaj przykladowe elementy:
odtwarzacz: Pioneer DV-420, albo Samsung BD-P1580 (mój wujek ostatnio taki kupił i jak na swoją cenę jest naprawdę niezły)
amp: Pioneer 819/919, Denon 1509... w sumie obojętne co trafisz zagra podobnie
kolumny: TAGA TAV-606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź chyba zdecyduję się na DV-420 + VSX-819 a kolumny to dalej problem, bo te Taga 606 są trochę za szerokie Pablo 1964 a co myślisz o Taga 405 (szer. 17cm)? Jak wspominałem najlepsze pod względem rozmiaru byłyby Fergusony =szerokość 10 cm icon_smile.gif
a jeszcze jedno najlepiej by basreflex był zasłonięty maskownicą - mam małego szkraba króry pewnie powrzuca tam różne swoje skarby icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...