Skocz do zawartości

Wzmacniacz kontra Amplituner


pawel1111

Recommended Posts

Witam,
Do niedawna, bez żadnego zastanowienia potwierdziłbym to co napisał Fono Master. Jednak do niedawna .....
Otóż od jakiegoś czasu "bawię się" amplitunerem stereo (a dokładnie to reciverem) marki na Y. Kto mnie zna już wie, że jest to Yamaha.
Dotychczasowe swoje opinie nt. amplitunerów opierałem na opinii (własnej) o amplitunerze kina domowego (też Yamahy) o którym zdanie miałem oględnie mówiąc złe.
Teraz wraz z pojawieniem się historycznego modelu CR-1020 (druga połowa la 70-tych) muszę odszczekać to com wcześniej pisał. Rzeczony dziadek jest równorzędnym przeciwnikiem dla nienajgorszych przecierz wzmacniaczy typu Yamaha A-1000/A-1020/AX-900. W mojej skromnej i prywatnej ocenie nawet je nieco przewyższa.

Wniosek - niestety (przynajmniej w wypadku sprzętu mocno leciwego) nie działa prosta zależność wzmacniacz zawsze będzie lepszy niż amplituner w tej samej cenie. Przy czym trzeba pamiętać, że mówimy w tym wypadku o cenach na rynku wtórnym. Czyli koniec końców radę można sprowadzić do zdania powtarzanego tu jak mantra "trzeba by posłuchać obu i wybrać ten który bardziej się spodoba"

Narobiłem zamieszania to mogę się pożegnać icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...