Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kable do 1000zł.


MatiMan

Recommended Posts

Cześć icon_smile.gif
Mam kolumny Magnat Quantum 603, na razie z wzmacniaczem Yamaha AX-890. Mam do Was pytanie jaki wzmacniacz do tych kolumn kupić ? Chcę uzykać niski i miękki bas z wzmacniacza, na tym mi najbardziej zależy, ale wysokie tony jak i średnie nie powinny być płaskie. Myślicie, że coś lepszego od tej Yamahy się znajdzie w przedziale do 1000zł, oczywiście sprzęt nie musi być nowy. Do tego chciałbym dobrać jakieś basowe kable.

Proszę o propozycję.
Życzę szczęśliwego Nowego Roku i zadowolenia ze swojego sprzętu. icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chociaż wielkim szacunkiem darzę firmę Magnat, sam posiadam Quantum 505, to ani kable ani zmiana wzmaka na inny chyba wiele nie pomoże....monitorom.
Ponoć tylko Paradigm Titan Monitor V5, potrafi zejść nisko http://audio.com.pl/testy/paradigm-titan-monitor-v5:1 . Po 603 nie spodziewał bym się głębokich zejść basem ale raczej wysokiej kultury monitorowania.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wiele kolumn w swoim pokoju (przyznaję nie wygrzanych, prosto ze sklepu) i powiem tak w moim teście znalazły się też Paradigm Titan Monitor v5, bo właśnie je miałem kupować. I powiem Ci, że w moim pokoju lepszy bas miały Magnaty, po prostu te Paradigmy były za duże na pokoj 9m2...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
I trzeba było zacząć od tych 9-u metrów, ponieważ w dużej części jest ważny składnik odsłuchowych odczuć. Ponieważ moje mieszkanie to "aż" M-3, więc jestem posiadaczem dwóch pokoi z tego jeden zbliżony do Twojego (10 m2). Wiele kolumn odtwarzało muzykę w tym pomieszczeniu, ale kiedyś ( 25 lat temu), liczyło się tylko jak głośno, a nie jak dobrze. Osobiście zacząłbym od prób z ustawieniem, dalej od ściany, bliżej, niżej lub wyżej (byle nie za wysoko i nie za nisko). Osobiście jestem zdania, że to kolumny jako ostatnie ogniwo, przyczyniają się do sposobu brzmienia. Musisz zwrócić uwagę, na fakt że posiadasz tylko dwa przetworniki w kolumnie, które siłą rzeczy muszą zaspokoić całość pasma. Wysokotonowy - wiadomo, ale drugi głośnik jest średnio-niskotonowym, oczywiście jest jeszcze zwrotnica która to wszystko musi podzielić i pogodzić. Ewidentny brak niskotonowca, takiego singla który zająłby się tylko niskimi częstotliwościami.
Jeżeli jednak potrafisz docenić to co słyszysz obecnie z tych monitorów, to jesteś chyba na dobrej drodze żeby zostać melomanem. Lecz nie spodziewaj się po tych monitorach zbyt wiele, po prostu niżej nie zejdą bo nie mają czym.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Fono Nie słyszałem wszystkich monitorów, więc nie mogę temu zaprzeczyć ani tego potwierdzić. Wypadami wtedy wierzyć na słowo pisane. Dlatego też wspomniałem koledze żeby pokombinował z ustawieniem monitorów, ponieważ innej możliwości nie widzę. Zmuszanie ich do głębokiego basu i tak nic nie da. Pasmo przenoszenia "niby" od 30 do 55000 Hz i częstotliwość podziału 3200Hz. Ogólnie wiadomo że Magnat ściemnia strasznie z podawaniem wszelkiego rodzaju parametrów. Ja nie twierdzę że tego basu nie mają w ogóle, ale to nie są kolumny do takich przeżyć. To mniej więcej ma się tak, jak zagranie przez kwartet smyczkowy "Latającego Holendra" Wagnera.
Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...