Skocz do zawartości

Stereo do salonu


majk!

Recommended Posts

Drogi Radi73 jeśli poczytasz uważnie ten wątek to zobaczysz, że:

po 1. KEFy, B&W, Monitor Audio, Focale Cerwin-Vega i VA wraz z elektroniką Yamahy, Audio Analogue, Vincenta i Arcama to sprzęty które miałem okazję sprawdzić na odsłuchach i które odrzuciłem. Zdecydowanie napisałem, że najbardziej przypadły mi do gustu kolumny Mozart Grand firmy Vienna Acoustics. Chyba raczej świadczy to o tym, że znalazłem brzmienie, które mi odpowiada i w tym kierunku zamierzam podążać, ale....:
po 2. Reszta z wymienionych przez Ciebie sprzętów została zaproponowana mi przez szanownych kolegów chcących dopomóc mi w wyborze. Część z nich odrzuciłem od razu, a część (np. kolumny AP) zamierzam poznać bliżej na odsłuchu wiedząc dokładnie czego szukam.

Tak więc preferencje mam raczej określone, a że nie miałem tego szczęścia zapoznać się z większością dostępnych na rynku sprzętów stereo powoduje, że staram się wybrać bez pośpiechu i z rozwagą. Chyba się trochę czepiasz na wyrost.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jak bardzo. Im dłużej się rozglądasz, szukasz, wypytujesz - tym więcej jest możliwości.
Właściwie, nieograniczona możliwość kombinacji... A człowiek w końcu musi wybrać. Tylko co?
Trafić choćby dość dobrze - to trzeba mieć spore szczęście:) (oprócz wiedzy).
A potem, za niedługo okazuje się, że słuchasz czegoś lepszego za te same pieniądze (oby nie taniej)...
Nie ma lekko!

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po odsłuchach. Kolumny wybrane! Padło na Vienny, po prostu mnie oczarowały. Niestety mam problem z elektroniką. Bardzo podobało mi się brzmienie w zestawie z Audio Analogue Verdi, ale ten wzmak jest za słaby i niestety nie jest w stanie napędzić tych kolumn. Przy mocniejszej muzie po prostu już nie daje rady. Trzeba szukać dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie pozyczylem zestaw kolumny + wzmacniacz od znajomego, zeby sprawdzic jak wogole moj salon sie ma pod wzgledem akustyki. Dodatkowo przecwiczylismy rozne ustawienia sprzetu, ze by znalezc najlepsze brzmienie i miec jakis punkt wyjscia dla nowego sprzetu. Jesli chodzi o akustyke to nie jest tak zle jak myslalem, pobawilismy sie troche poduchami i kwiatkami, zamowilem tez narozniki akustyczne i wiecie co? Moja zona jak na razie jeszcze nic nie mowi o rozwodzie... To jest dopiero sukces!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poszukiwania zakończone!
Na sam koniec zdecydowałem się na odsłuch dwóch nowych wzmacniaczy dostępnych w Audio Klanie czyli Krella S300i i Musical Fidelity M6i. Oba naprawdę zrobiły na mnie wielkie wrażenie i jeden z nich stoi już u mnie w domu. Zdecydowałem się na MF M6i i jestem zachwycony. Krell wygrał dynamiką i... no właśnie tylko dynamiką. MF za to urzekł mnie wspaniałą stereofonią. Dźwięki oderwane od kolumn i dużo powietrza! Byłem w szoku, bo właśnie tego spodziewałem się po Krellu. Nie znaczy to, że Krell mnie rozczarował, absolutnie! Bardziej chyba MF mnie zaskoczył, bo słuchałem wcześniej A5.5 i to zupełnie inne brzmienie jak dla mnie zbyt ciepłe. Tak naprawdę idealne było by połączenie najlepszych cech obu tych wzmacniaczy, ale zdaję sobie sprawę, że to nie możliwe w tej cenie. Tak więc mogę w końcu zasiąść w fotelu i zacząć delektować się muzyką.

Pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...