Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym uzyskac jakas fachową poradę na temat nagrywania dźwięku mówionego. Chciałbym nagrac w jak najlepszej jakości dźwięk mówiony, tak żeby został nagrany bez żadnych szumów i zakłóceń. Czy najlepiej jest zainwestowac w dobry mikrofon i nagrac wszystko na komputerze przy jakims oprogramowaniu? Czy to wystarczy? Jakie programy, mikrofony byście polecili?

Przepraszam ale mogłem napisać temat w złym dziale ale jestem tutaj pierwszy raz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dobry mikrofon nie wystraczy, mam w domu profesjonalny mikrofon, ale jak podłączę go pod kompa i spróbuję cos nagrac to owszem nie ma szumów i trzasków, ale jest na tyle czuły, że słychać (głosno!!!) każde nabranie powietrza itd.
Zatem do nagrywania potrzebujesz:
1. dobrego mikrofonu np. Shure, Beyerdynamic
2. filtra tzn. tak jak mają w studiach, że przed mikrofonem jest taka siateczka (nie chodzi mi o to co jest na wyposażeniu mikrofonu_, która niweluje niepotrzebne dźwięki
3. jakiegos profesjonalnego interfejsu audio, który będzie miał konkretny przedwzmacniacz mikrofonowy np. EMU, ESI czy M-Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...