Skocz do zawartości

Problem ze schematem podłączenia KD


ciechu

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam takie, dla Was przypuszczam, proste pytanie. Jestem na etapie całkowicie nowej aranżacji mieszkania którą chce zakończyć montując kino domowe.
Chce podczas remontu zamontować w posadzce kanały na kable itp. Ale nie wiem jednego. Zazwyczaj amplitunery posiadają jedno wyjście HDMI i 3 wejścia.
Wejścia to odtwarzacz BR, ps3 i np. laptop i tu sprawa wydaje się być w miarę prosta. Ale myślę o podłączeniu pod kino TV do oglądania wiadomości, MTV itp. oraz zastanawiam się nad projektorem docelowo do kina i filmów. Jak to powinno prawidłowo wyglądać skoro zazwyczaj mamy jedno wyjście HDMI. Chyba, ze ja coś przeoczyłem?
Będę wdzięczny za rozjaśnienie mi umysłu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał kamil84 jest lekko mówiąc... nieprawdą. Jeszcze nie widziałem, żeby jakis amplituner mial wyjscie HDMI.

ciechu
Musisz, albo kupic amplituner, ktory ma dwa wyjscia HDMI, albo przepinac za kazdym razem kable. Ewentualnie mozesz podlaczyc TV kablem COMPONENT, a projektor HDMI, ale w wiekszosci ampow bedziesz musial za kazdym razem zmieniac ustawienia co tez jest niewygodne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie. To będzie moje pierwsze kino które marzy mi się już dobrych kilka lat. Będę miał jeszcze kilka dylematów co do akustyki ale to za jakiś czas więc postaram się wtedy wszystko dokładnie opisać ale póki co muszę się skupić na bieżącym problemie. Wstępnie myślałem o amplitunerze HK AVR 460 i tam są 3 wejścia HDMI i 1 wyjście HDMI. Trochę to dziwne ze w takiej klasie sprzętu będę musiał przełączać kable? Kino będzie w salonie więc nie będę za każdym razem rozwijał ekranu żeby obejrzeć wiadomości. Nie da się normalnie pogodzić dwóch odbiorników na jednym amplitunerze? Rozważałem jeszcze ampli pioneera ale z tego co wiem tam też jest jedno wyjście.

"moj Ampli ma 6 wejsc hdmi" Mi 3 wejścia w zupełności wystarczą, chodzi o jedno wyjście którego ejst za mało.

"Jeszcze nie widziałem, żeby jakis amplituner mial wyjscie HDMI" Nie amplituner a chyba TV?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o to, że telewizory nie mają wyjścia HDMI, a jedynie wejścia (od 1 w najstarszych konstrukcjach do 3 lub 4 obecnie). icon_wink.gif
Amplitunery kd mają zazwyczaj jedno wyjście (być może wyspecjalizowane konstrukcje mają więcej) oraz od 2 do 6 wejść (zazwyczaj 2 do 4 w podstawowych modelach).

Co do rozdzielacza HDMI, to może on osłabiać sygnał (podobnie jak kiepskie przewody), więc może pomysł by skorzystać dodatkowo ze złącza component nie jest taki zły ...
Trzeba tylko pamiętać, że w amplitunerach zazwyczaj nie ma konwersji sygnału w dół, tzn. z HDMI nie dostaniemy COMPONENT czy SVHS...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszkę posiedziałem wieczorem i przeglądałem sprzęt. Wyższe modele Pioneera mają 4 wejścia HDMI i 2 wyjścia HDMI więc tutaj problem by się rozwiązał. I tak też przygotuję instalacje. Szkoda, bo słyszałem jak gra HK 460 i do tego design tego sprzętu. Ale mnie również nie przekonują rozwiązania typu rozdzielacz.

Pozdrawiam wszystkich i życzę tego co najlepsze w Nowym Roku. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...