Skocz do zawartości

Zestaw do 1000 zł


Krecik666

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym kupić kolumny do komputera bo póki co mam tylko imitacje 5.1 ... jednak nie za bardzo znam się na tym i chciałbym zasięgnąć pomocy kogoś kto się zna.

Chodzi konkretnie o kolumny + jakiś wzmacniacz aby móc je pod kompa podłączyć wszystko ma się mieścić w kwocie 1000 zł. Mój pokój ma 3,2x4,3 metra (tj.13,5m2) słucham przeważnie polskiego hip-hopu i sporadycznie jakiegoś techno lub disco polo. Rozważam również możliwość kupienia głośników i samemu zrobienia do nich obudowe z np.mdf'u lub płyty wiórowej ponieważ miałbym prawie za darmo płytę i fornir jednak słyszałem że wymiary się jakoś oblicza pod konkretne głośniki więc sam już nie wiem ....

Z góry dzięki za propozycje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa własnych kolumn, wbrew pozorom nie jest łatwa. Wystarczy jednak nieco wiedzy o ich budowie, zdolności manualne, dostęp do narzędzi i odpowiednie komponenty. Możesz również zlecić wykonanie skrzynek stolarzowi.
Tu znajdziesz pomocne informacje: LINK
Jeżeli jest to za trudne, to już lepiej poszukaj jakiś kolumn fabrycznych. Spory wybór jest na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wystarczy jednak nieco wiedzy o ich budowie, zdolności manualne, dostęp do narzędzi i odpowiednie komponenty. Możesz również zlecić wykonanie skrzynek stolarzowi.



Kiedyś pracowałem w zakładzie stolarskim i teraz mam narzędzia, materiał i kilku specjalistów za darmo więc dlatego napisałem że mogę zrobić se je samemu. Jednak nie umiem obliczać wymiarów względem głośnika bo słyszałem że to nie może być tak jak chce tylko do każdego głośnika musi być inny wymiar kolumn. Jeśli ktoś wie jak to obliczać to proszę pisać.(Chyba że jest to w tym linku ale teraz nie mam czasu czytać bo jadę na wolumen)

Jednak jeśli nie to prosiłbym o jakieś propozycje konkretne bo sam niestety nie wiem co jest dobre a co nie. Kolumny jak i wzmacniacz mogą być używane lub nowe mi to bez różnicy.

pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...