Skocz do zawartości

Prośba o pomoc i wytłumaczenie.


cysio

Recommended Posts

Witam,

Jak wielu tutaj na forum zadaje pytanie co wybrać, dlatego proszę również o pomoc.
Zamierzam zakupić sprzęt do nagłośnienia w przedziale 1500-2000zł i po przeczytaniu kilku wątków skłaniam się do zakupu 2 kolumn za około 1000zł i amplitunera za drugie tyle. Pomieszczenie 30m2 z 3m wyjściem na przedpokój.

Mam jednak dylemat czy kupić nowy amplituner (i nawet dołożyć), np ze względu na HDMI, czy kupić używkę z allegro. Nie jestem zwolennikiem kupowania sprzętu z drugiej ręki, no ale może tym razem to będzie rozsądniejsze.

Sprzęt ma być wykorzystany przede wszystkim (w kolejności) do oglądania DIVx z komputera i DVD 40%, oglądania TVSAT 30%, słuchania muzyki ROCK 30%.

Przede wszystkim chciałbym wszystko podłączyć do amplitunera i wygodnie przełączać źródła dźwięku.

Tutaj moje najważniejsze pytanie do czego służą gniazda VIDEO IN i VIDEO OUT? Po co podłączać sygnał video do takiego ampli? Ja tego nie kumam.

Obowiązkowo ampli musi mieć pilota, czy starsze modele również taki posiadają?

I w końcu czy jak zakupię nowy ampli typu "Kino Domowe" czy zagra to w miarę przyzwoicie i czy będę zadowolony nie będąc audiofilem? I czy w ogóle mogę taki amplituner użytkować tylko z 2 głośnikami?

W firmie posiadamy Sony STR-DE597 i (coś takiego właśnie chciałbym jeżeli chodzi o funkcjonalność) z głośnikami JAMO.
Jak zaznaczyłem, ten sprzęt pozostawia jednakże do życzenia w moim odczuciu, chociaż audiofilem nie jestem. Lubię przede wszystkim głęboki mocny bass.

Jeżeli ktoś podsunie mi jakieś propozycje to będę wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie , ale icon_smile.gif :
Czy masz zamiar dokupić później tyły, centralny i suba do 5.1 czy masz zamiar grać tylko na frontach ? Jeśli tylko fronty , to zapomnij o ampli kina domowego , a idź bardziej w kierunku ampli stereo albo wzmacniacza. Zagra to o wiele lepiej.
Jeśli chodzi o video , to podłączasz do ampli np 3 źródła i łaczysz jednym kablem do TV.

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zasadzie nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie , ale icon_smile.gif :
Czy masz zamiar dokupić później tyły, centralny i suba do 5.1 czy masz zamiar grać tylko na frontach ? Jeśli tylko fronty , to zapomnij o ampli kina domowego , a idź bardziej w kierunku ampli stereo albo wzmacniacza.

M



Nie wiem, szczerze. Jeżeli na frontach będzie OK, to mi wystarczy.

Chyba, że od razu zakupić coś w stylu TAGA HARMONY TAV-606+TSW-90 i do tego nowy AMP również?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...