Skocz do zawartości

Pytanie do włascicieli DRA 700


m@jkee

Recommended Posts

Witam wszystkich pochłoniętych muzyką mam małe pytanie posiadam dra 700 Denon`a oczywiście, połączony za Heco Metas 500 jest to moje pierwsze stereo nie licząc mini wież i aktualnie za źródło robi DVD Yamahy S559MKII. A pytanie dotyczy dcd700 lub dcd710 otóż czy dźwięk jaki otrzymam z ich ewentualnego połączenia z DRA700 będzie zbliżony do dźwięku z wbudowanego radia wiadomo że radio zagra niższej jakości dźwiękiem ale chodzi mi o proporcje poszczególnych pasm (niskie, średnie, wysokie) bo jeśli tak to wcześniej zainwestuje w cedeka dzięki z góry za jakieś opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie chyba jest dosć trudne, a to z tego względu, że nikt nie porównuje tak dokładnie (a jednoczesnie ogólnikowo) sprzętu. Jesli mamy porówynywać tuner i CDka to nikt ci nic nie napisze, ale jesli chodzi o upgrade sam w sobie to wymiana DVD na CD wpłynie pozytywnie na jakosć. Jednak nikt nie mówi, że tobie bardziej się spodoba.

Reasumując temat jest tak konkretny, że musisz sam zweyfikować, bo inaczej odpowiedzi nie odnajdziesz nigdy.

PS: Ilosć poszczególnych częstotliwosci względem siebie może być różna nawet na kilku stacjach radiowych, więc ciężko przystępować do jakichkolwiek porównań tuner vs odtwarzacz fizyczny (prywatny).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczere chęci faktycznie może zbyt ogólnie postawione pytanie chodziło mi o to że na moje ucho tuner gra trochę jakby loudnessowo nie wiem jak to opisać, dźwięk jest jakby bardziej miękki, powiedział bym że gra cieplej tak mi się wydaje ale znów każdy z nas inaczej pewnie by go opisał z drugiej strony nie chciałbym nadużywać pojęć bo faktycznie fora audio śledzę od dosyć niedawna powiedzmy od ponad roku i nigdzie nie znalazłem jakichś konkretnych opisów definicji itp np co to jest muzykalność, co to ciepłe granie, soczyste, itp w domyśle każdy z nas pewnie ma jakiś wyrobiony pogląd ale fakt faktem że można by było gdzieś takie info zamieścić. A wracając do tematu gdzieś czytałem że ta Yamaha gra podobnie jak jakiś budżetowy cedek do ok 1000zł więc można by oddalić w czasie wydatek 1500-1700 złotówek bez większej utraty jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...