Skocz do zawartości

advance acoustic map101


sylw

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy i mam pytanie dotyczące tego wzmacniacza.Czy miał ktoś dłuższy kontakt z map101 bo czytałem test w AUDIO i sugerujęc się tą recenzją to wpasował by się w mój "gust'' tj.ciepło,przestrzeń,drive.Czy są może inne propozycje w tym uzywane klocki.dzięki,pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,
Od Sylwestra mam MAP-105, czyli następny model w górę (2000 zł), więc może to Cię jakoś nakieruje.

Jest neutralny, nie jest przesadnie ciepły. Bas punktualny, ale nie przesadnie głęboki (przesiadłem się z Pioneera A-400, na którym pamiętam, że pierwszym wrażeniem było, jakby był trochę przebasowany, więc teraz sytuacja pewnie wraca do normy).
U mnie to wszystko jeździ na staruszkach Jamo Classic 6, które niedługo planuję wymienić na Dali Ikon 6, więc nie mam jeszcze ostatecznego poglądu na to wszystko.
Wzmacniacz jest na pewno bardzo solidnie i porządnie wykonany, choć mogli dać metalowe logo, a nie zwykłą kalkomanię, no ale to pewnie nie wpływa na dźwięk... icon_wink.gif

Jeśli to Ciebie w ogóle dotyczy, to zwróć uwagę, że wzmacniacz ma tylko 4 wejścia RCA + gramofonowe i nie ma wejścia nagrywania (REC) do magnetofonu.
Jeśli chcesz podłączyć dużo źródeł, może Ci zabraknąć gniazdek...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo wielu systemach KD zakupiłem nad-a 3240pe,nowe phonar compact2,cd hk7200 wszystko w ciemno i koparka opadła na plus.Pózniej cd nad monitor series 5300 żeby był komplecik i koparka opadła na minus.Różnica niby niewielka ale była.Dzwięk stał sie niby półke wyżej przez cd ale to już nie to,ciepełko wywiało,i wogóle tak jakoś...Odsłuchiwałem sporo gratów i tych drogich no jest lepiej ,inaczej ale mi sie nie podobało.Jestem z tych co wolą słuchać muzyki,nie mam czasu na analizowanie kataru muzyka z piątego rzędu icon_wink.gif no i mam inne zainteresowania a budżet jak to bywa niewielki.Z opisów wychodzi że AA to by spasowało.Musze posłuchać.Liczbą wejść sie nie martwie bo najprawdopodobniej bedzie DAC Beresford 7240 GH mod.Do niego PS3,Philips streamuim np1100,polsat.Kolumny narazie Trilogy Prince (radmor ls-30 wydane przez właściciela QBA w '97)fajne ale to nie to zadecyduje odsłuch.I tu dylemacik nie mam zabardzo gdzie odsłuchać map-a,bo reszta to już w domu.Chodzi o to że może lepiej dac-a kupie pózniej a dołoże do integry bo i watt-ów też się przyda (nie chce wybużać scian ale jest więcej opcji co do kolumn).Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...wolę słuchać muzyki,nie mam czasu na analizowanie kataru muzyka z piątego rzędu icon_wink.gif...



Stary, za to Ci się duże jasne należy! icon_smile.gif

Tylko w takim razie nie lepiej jakiejś używki za ~1000 poszukać?
W tym 101 niepokoi mnie przełącznik "high bias". W 105 z A na AB przełącza się automatycznie, a tu (jeśli dobrze rozumiem opis) trzeba gmerać samemu. Nie znam się na tym, ale takie rozwiązania dla mnie zwiastują kłopot.

Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik ten w pozycji off daje klase AB,w on jest klasa A ale ze względu na mały radiator przy średnio głośnym graniu na normalnych kolumnach 10-15min. i wraca sam do klasy AB po ostudzeniu znowu A (czujnik temperatury naklejony na radiatorze)tyle wiem z AUDIO 7/09.Tak od siebie to wczoraj porównując test AUDIO map101 i HFOL map105 znalazłem podobieństwo w postaci identycznych tranzystorów w końcówce,cała reszto jest inna ale to tylko taka ciekawostka bo nie grają ani tranzystory ani wzmacniacz tylko cały system włącznie z pomieszczeniem a nawet moim nastawieniem...Używka co do jakość/cena to tak jak DIY najlepiej,Nad od 3020 w góre albo 312,314 dają coś podobnego tylko że NAD-a już miałem...Może coś z marantza np.7000,8000 można wychaczyć za rozśądne pieniądze.Jakie masz odniesienie innych wzmaków co do mapa.Jak długo pracuje 105-ka w klasie A przy normalnym słuchaniu,no i jak duża jest różnica po przeskoku jeśli wolno spytać icon_biggrin.gif .Co do kolumn możesz wziąć pod uwage Phonar Compact2(monitory),Volume2(to samo tylko podłogówki)bardzo przyjemne z ładnym basem i ma sie to niesamowite wrażenie że muzyka w pomieszczeniu a jest jej wiele nie ma nic wspólnego z kolumnami...bajka.Pozdrawiam. sylw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ja się nie znam, ale jeśli on się przełącza do AB kiedy pobór mocy przekracza 15 W, to czy nie jest tak, że jak nie słucham zbyt głośno, to on może sobie pracować w klasie A do końca świata?
Ja generalnie nie odkręcam wzmacniacza na pełen regulator. Poza tym mam go tydzień i nie miałem okazji go rozbujać. Kiedy go kontrolnie dotykałem po 2-3 godzinach grania, góra i boki były ledwo letnie.

Dzięki też za sugestie dot. kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...