Skocz do zawartości

Yamaha 475/565/765/1065 + ONKYO 507/607+in.- pytanie do posiadaczy


crom

Recommended Posts

witam,
pytanie do posiadaczy Yamah
być może ktoś z was posiada amplituner kina domowego Yamaha RX-V475, 575, 765 lub 1065 - czy można w nich RĘCZNIE ustawiać poziom głośności poszczególnych kolumn zestawu 5.1, 7.1 czy też jest to możliwe tylko za pomocą systemu automatycznej korekcji z mikrofonem?
Ręczne ustawienia są na pewno w modelu 375, w wyższych nie znalazłem odpowiednich funkcji, niestety w opisie nic o tym nie ma, nie posiadam też instrukcji (może ktoś ma link?).

pytanie do posiadaczy Onkyo
1) Z opisu: "Amplituner Onkyo wyposażono w układ Music Optimizer polepszający brzmienie skompresowanego dźwięku np. plików MP3. " - jak to uruchomić? czy ta funkcja włącza się sama automatycznie czy ręcznie trzeba coś przełączyć? Dla porównania w ampl. yamaha taka funkcja nazwana "Enchancer" jest uruchamiana ręcznie jako jeden z licznych trybów dźwięku przestrzennego, szukałem tego samego we wszystkich trybach DSP Onkyo ale nie znalazłem - może ktoś z was się lepiej orientuje....
2) Z jakimi źródłami sygnału działa 5-pozycyjny equalizer w tych ampl. ? Słuchałem radia stereo z modelu Onkyo 507 i mimo włączonego/wyłączonego equalizera nie było słychać żadnej różnicy..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...