Skocz do zawartości

Yamaha CD-S1000 kontra CD-S2000


kaczor

Recommended Posts

Witam, w zasadzie jak w tytule.

Zastanawiam się i przymierzam do zakupu któregoś z wyżej wymienionych CD-ków.
Od razu ustalmy, że w grę wchodzi jedynie jeden z tych dwóch modeli i tylko w kolorze srebrnym (no ale to drugie to akurat bez znaczenia). Żadne Denony, Marantze, Thety czy nawet inne Yamahy.

Cóż - nie kryję, że chodzi o design. Tylko te dwa wizualnie podchodzą do amplifikacji Yamahy z lat 70-tych.

Na-oko różnią się obecnością XLR-ów (mnie w zasadzie zbędnych) w CD-S2000. Bajery typu odczyt jakiś egzotycznych formatów zupełnie mnie nie interesują jak dla mnie mają czytać zwykłe CD-ki

Konstrukcyjnie z tego co wiem w CD-S1000 jest uboższe zasilanie tzn. w 1000 jest wspólne zasilanie sekcji analogowej i cyfrowej, w 2000 są dwa odrębne zasilania dla cyfry i analogu.
Ja będę korzystał wyłącznie z wyjść analogowych.

No i teraz pytanie co wybrać? 2000 jest lepsza czy jedynie lepiej wyposażona? Różnica w cenie spora i tu pojawiają się wątpliwości - tym bardziej, że środki i tak muszę jeszcze uciułać.
Pytanie do tych co mają lub mieli któryś z powyższych modeli dlaczego wybrali ten a nie inny.
Wiem, wiem - ze trzeba odsłuchać i na pewno to zrobię - choć wyporzyczenie obu wydaje się mało prawdopodobne, więc pozostaną mało miarodajne odsłuchy w sklepie icon_sad.gif. Ciekawe czy chociarz pozwolą podłączyć swój wzmacniacz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytałem pod czym będzie "chodzić ta Yamaha" bo CD S2000 miałem przez 1,5 roku ,a model CD S1000 też znam bardzo dobrze.



To pisz, pisz jak najwięcej icon_smile.gif
Nie kryję, że liczę na Twoje rady

A grać będzie ten CD-ek jak pisałem ze wzmacniaczem Yamaha CA-1000.
A właśnie - wolałbym, aby ten CD-ek nie był gorszy od leciwej Yamahy CDX-1100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-ki Yamahy z serii 1000 i 2000 są w miarę neutralne barwowo ,co niektórzy mniej doświadczeni audiofile mogą odebrać jako
lekkie "osuszenie" na średnicy czy brzmienie nawet trochę "jasne".
Przy preferowaniu repertuaru klasycznego w tym dużych składów /muzka filmowa/ jest to nieoceniona zaleta i nawet
mój aktualny CD-ek Ayon CD-1s nie potrafi tak "pokazać" orkiestry.
CD-ki Yamahy w komplecie ze "wzmacniaczami z serii" bardzo dobrze się uzupełniają ,bo wzmacniacze są wg. minimalnie "ocieplone".
Jeżeli chodzi o CD-ki ,to w brzmieniu nie ma wielkiej różnicy,CD S2000 gra trochę inaczej po XLR-ach /tysiączka ich niestety
nie ma więc nie można porównać/ ale nie jest to chyba właściwość tego playera ,raczej taki urok przesyłania sygnału po tym łączu.
Znajony ,który ma wieloletnie doświadczenie w "tym temacie" ,buduje wzmacniacze lampowe w tym zbalansowane ,
powiedział,że sygnał przesyłany po XLR-ach ma "wycięte" czy lekko osłabione nieparzyste harmoniczne ,co się przekłada
na słyszalną lepszą rozdzielczośc i dynamikę, ale "gorszą" barwę.
Wzmacniacze ,jeżeli możesz to dołóż i kup AS2000 jest warta dopłaty .Zdecydowanie lepsza kontrola basu ,średnica podobna,
góra nie taka ofensywna z tym,że nie wiem czy nie wynikało to z połączenia z CD-kiem CD S1000 ,bo tego wzmacniacza słuchałem
tylko w tej konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Fono Masterze
Jeśli dobrze zrozumiałem to z Twojego opisu wynika, że skoro nie będę wykorzystywał XLR-ów to wybór tańszego CD-S1000 wcale nie musi być gorszy icon_smile.gif
Oczywiście sam odsłucham i decyzję ostateczną podejmę w oparciu o opinię własnych uszu.

Co do wzmacniacza - zaszło chyba drobne nieporozumienie wynikające z podobieństwa nazw modeli?
U mnie będzie to grać z weteranem lat 70-tych CA-1000 a nie ze współczesnym AS-1000.

o dokładnie z takim icon_smile.gif
http://i15.photobucket.com/albums/a372/toy...dio/ca-1000.jpg
Nie planuję zakupu wzmacniacza ......... (przynajmniej na razie icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor
to ma być zestaw ? hmm.. 2 ? w domu ?
Nawet jak nie osiągniesz zrównoważonego brzmienia CD w połączeniu z tym jak że pięknym "staruszkiem" może nie trzeba będzie się portkować nie wiadomo jak mocno z kasy..?
Cholera wie jak będzie to chodziło z Twoim nowym nabytkiem... ?icon_smile.gif
Ale przyznam jest niezły.. nie tylko ta Yamma................................ icon_wink.gif zresztą.
icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny Gościu
Dotknąłeś tu dość poważnej kwestii - czy wspomniane bydlątka zechcą się ze sobą dogadać?
Jak łatwo zgadnąć podłączałem już CD-ka do CA-1000 (a konkretnie to CDX-1100). No i prawdę powiedziawszy szału nie było icon_sad.gif
O ile tunerek, szpulki, czy kaseciak zagrały naprawdę fajnie (wszystko z epoki) o tyle 15 lat młodszy (czyli z 1988 roku) CD-ek wypadł poniżej oczekiwań - czyżby on po prostu nie lubił CD-ków?
No ale tu odpowiedź mogą dać tylko testy .....
W razie co identyczna stylistycznie CR-1020 - lubi CD-ki icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muzyczny Gościu
O ile tunerek, szpulki, czy kaseciak zagrały naprawdę fajnie (wszystko z epoki) o tyle 15 lat młodszy (czyli z 1988 roku) CD-ek wypadł poniżej oczekiwań - czyżby on po prostu nie lubił CD-ków?


no właśnie ..tego się spodziewałem przyznam szczerze, może po prostu ten wyższy model zagra licho z tym staruszkiem i dla samego wyglądu zdecydować się na wersję teńszą co w takim połączeniu może się okazać trafne.. (ot..takie moje gdybanie..) icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że moim zdaniem problem nie wyniknął z niedposowania wzmacniacza do CD-ka czy też słabej jakości wzmacniacza a raczej z jego bezwzględności w kwestii obnażenia całej miernoty zapisu cyfrowego - w tym wypadku CD. Czyli analog górą .... takie winyle brzmiały fantastycznie.
No ale wkraczamy na grząski grunt gdybań i przypuszczeń nie będących związanych bezpośrednio z tematem.
Zresztą nie chciałbym rozpętać nierozstrzygalnej dyskusji na temat co lepsze analog czy cyfra ..... bo i tak wyjdzie ..lepsze to co kto woli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...