Skocz do zawartości

kolumny z bass reflexem z przodu dla HK3490 lub Marantz SR5023


liber

Recommended Posts

Witam,
od ponad miesiąca icon_smile.gif kombinuję z doborem sprzętu i zostało mi dwóch faworytów, Harman/Kardon HK3490 lub Marantz SR5023. Z racji potrzeby umieszczenia kolumn możliwie jak najbliżej ściany szukam kolumn wolnostojacych z bass reflexem z przodu, które będą grały z tymi amplitunerami. Mogę przeznaczyć na kolumny około 2000 zł. Lubię muzykę każdego rodzaju, jeśli chodzi o bas to nie koniecznie ma rozwalać szyby w mieszkaniu, ale żeby był dynamiczny. Sprzęt będzie grał w salonie około 25m2.

Bardzo Was proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do wzmacniacza to ze względu na osobistą awersję do Harmana wybrałbym Marantza. Bardziej mi odpowiada brzmieniowo.


Jak możesz to rozwiń, jakie słyszysz różnice?


Cytat

Co do kolumn to napisz czy to maja byc nówki czy mogą być używane?


Wolałbym nowe, jeżeli używane to musi być super pewne źródło icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu generalizować żeby nie wywoływać burzy ale w obydwu Harmanach jakie słyszałem brakowało mi średnich tonów. Być może byla to kwestia kolumn jakie z nimi współpracowały ale ten dźwięk mnie po prostu zmęczył. Dlatego najlepiej posłuchaj obu wzmacniaczy na tych samych kolumnach i wtedy będziesz mógł stwierdzić który z nich bardziej trafia w Twój gust muzyczny.

Co do kolumn to może DALI http://www.allegro.pl/item870897532_rewela...ara_gratis.html choc nie wiem jak wypadną w zestawieniu z Marantzem. Maja bass refleks z przodu ale to w cale nie oznacza, że można je bezkarnie stawiać pod scianą bez wpływu na dźwięk. Pewna odległość musi być zachowana. Przeważnie 30 - 60 cm jak dobrze pamiętam. Czasem nawet więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...