Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1065 vs Onkyo TX-NR807


PeterMac

Recommended Posts

Jak w temacie który zagra lepiej w stereo z głośnikami B&W 683 bądz KEF IQ90 (jestem na etapie wyboru) preferuje cieple miękkie brzmienie a zarazem z nutką soczystości z dobrym bassem.

Za Yamahą RX-V1065 przemawia
+ mniejsze grzanie (jesli Onkyo 807 sie tak samo mocno grzeje co starsze modele)
+ gniazdo USB odczyt plików FLAC
+ HDMI Pass-through
- słabsza moc
- brak radia internetowego

Za Onkyo TX-NR807
+ wieksza moc
+ radio internetowe
- wieksze grzanie sie
- brak USB
- brak HDMI Pass-through

Co byście polecili w kwocie do 3100zł sam wzmak stereo nie wchodzi w gre musi być tez KD w jednym klocku jak narazie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli szukasz amplitunra ktory zagra najlepiej w stereo to absolutnym killerem jest Cambridge Audio 640R. Sam mialem wczesniej ONKYO 906 a pozniej dotarl do mnie na testy wlasnie CA 640R .... zaplacilem za niego mniej niz polowe tego co kosztowal ONKACZ a zniszczyl go totalnie jezeli chodzi o jakosc brzmienia icon_smile.gif Te wszystkie bajery w Onkyo THX, system poprawy video REON i cala reszta okazala sie niewiele warta w starciu z jakoscia brzmienia Cambridge.

Co najbardziej mnie zaskoczylo to to ze wlasnie w stereo radzil sobie rewelacyjnie, znacznie lepiej niz dedykowany wzmacniacz CA 640A. Po prostu rewelacja ... Jezeli wiec szukasz czegos co rewelacyjnie gra to wlasnie ten amplituner. Nie ma co prawda tego co wczesniej wymienialem i brak mu dekoderow najnowszych ale jak dla mnie nawet standradowe DTS brzmi na nim o znacznie lepiej niz DTS MA na ONKYO czy Yamaszce. Jezeli nie wierzysz wybierz sie na odsluch i przekonaj sie w bezposrednim pojedynku.

Ja bylem w bardzo milym szoku

Teraz najlepsze - dalem za niego cale 2600zl icon_smile.gif))) Teraz widze ze na allegro sa po okolo 2400/2500zl nowki. Na starcie kosztowal okolo 5tys. Niedlugo wchodzi nowy model 650R i zapewne cena jest podyktowana wyprzedaza. Nic tylko lykac za te smieszne pieniadze zanim sie zapasy skoncza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro chce podłaczyć go razem z PS3 która dekoduje juz na swoim pokładzie dźwięk HD i wysyła go w postaci LPCM to czy ten CA 640R go przyjmie ? bo jednak nie chciałbym sie ograniczać tylko do DD,DTS core.

Co mnie troche odstrasza od jego konstrukcji to wiatrak chlodzący icon_sad.gif widze ze w CA 650 który juz ma dekodery HD równiez jest ehh, ale z drugiej strony design płyta czołowa niszczy icon_smile.gif pieknie wyglada tak audiofilsko.

Pobór prądu niszczy na tabliczce 1400W :] cholera troche mnie to przeraza z drugiej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh co do wiatrakow chlodzacych to ONKYO 807 i Yamaszka tez je maja. W Onkyo jest je ciezko zlokalizowac ale sa i to dwa icon_smile.gif Nie mniej pracuja tak cicho jak wlasnie w CA 640R - czyli ich kompletnie nie slychac. Generalnie jest martwa cisza - zareczam icon_smile.gif

Co do odtwarzanych formatow juz pisalem. DD i DTS core na CA brzmi slyszalnie lepiej niz na ONKYO dzwiek HD. Nie sciemniam nie kombinuje - po prostu tak jest - odsluchiwalem i natychmiast ONKYO polecialo pod mlotek icon_wink.gif

CA 650R jeszcze nie ma w sprzedazy ale cena bedzie minimum 4500zl (prawdopodobnie 5tys) a model 640R mozna kupic za 2500 icon_smile.gif Bez komentarza icon_wink.gif

Jednostka napedowa w CA powoduje ze dynamika wlasnie jest taka jaka byc powinna - piekna rzecz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo ma fakt dzis to zauwazylem w jednej z recenzji a konkretnie model TX-NR1007 ma je tam po bokach gdzie są te 4 otwory icon_smile.gif natomiast Yamaha RX-V1065 ich na pewno nie ma, mam jeszcze mozliwosc zakupu TX-NR905 w niej chyba nie ma wiatraka ale sie ponoc mocno grzeje.
A jak z tym przyjmowaniem po HDMI dzwieku zdekodowanego z PS3 w CA 640R orientujesz sie moze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 905 zapewne ma te same wiatraki co cala reszta - to jest ta sama konstrukcja ... Tym bardziej ze ma dodatkowe trafa itp icon_wink.gif

Co do PS3 i CA 640R to nie ma mozliwosci puszczenia poprzez HDMI sygnalu PCM . Cudow nie ma icon_smile.gif Nie przy takiej cenie w stosunku do jakosci . HDMI w tym ampli dziala po prostu jak switch . Nie mniej radze posluchac tej konstrukcji przed wydaniem pieniazkow. Moim zdaniem jak juz pisalem wczesniej jest znacznie ciekawszy muzycznie niz odsluchiwany przeze mnie ONKYO 906 czyli bezposredni nastepca 905. Zadne nowe dekodery i inne bajery nie ratuja tego amplitunera.

Nie dziwie sie jednak ze kusza Cie nowe standardy dzwieku. Mnie tez kusily az nie posluchalem wlasnie CA i wszystko sie zmienilo. Dla mnie jadnak znacznie lepsze brzmienie jest wazniejsze niz DTS MA palace sie na wyswietlaczu lub PCM icon_smile.gif O to przeciez chodzi w amplitunerach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podobnie jak ty zastanawiam się nad kupnem yamahy wraz z kolumnami B&W 683 icon_smile.gif. Byłem w ostatni wtorek posłuchać ich sobie w jednym z Warszawskich salonów i powiem szczerze, że brzmią dosyć fajnie. Ładny bas, duża szczegółowość dźwięków, dynamiczność. Drugimi kolumanmi były CM7 ale muszę zeznać, że z tą yamahą nie dają rady. Trzecimi były vienna accustic chyba bach grand (ciepłe, ładnie brzmiące lecz wokal i jego brzmienie jakby nienaturalne). Z tych trzech 683 wypadły najlepiej. Czytając róźne fora natknąłem się jeszcze na dwa modele KD które w podobnej cenie mogłyby prezentować się lepiej:
Denon 2309
Onkyo nr807
W poniedziałek pojadę na odsłuch powyższych z fronatmi KEF IQ70 oraz MA RX6. Bardzo duzo osób poleca te głośniki. Aż mnie ciekawość zjada cóż potrafią. Gdyby ktoś z szanownych kolegów miał przyjemność słuchania powyższych to bardzo proszę o krótki opis czy warto.

Napisz na co się zdecydowałeś icon_smile.gif

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może troszkę dołożyć i zdecydować się na model RX-V 1900 Yamahy. Mocniejszy i troszkę lepiej wyposażony. Na pewno lepiej poradzi sobie z B&W 683. Teraz jest jakaś promocja w Top Hi-Fi i można go kupić parę setek taniej niż normalnie. Będąc użytkownikiem kina zbudowanego na RX-V 1800 i 683 wiem co polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no właśnie tak też sobie myślę coby może ukierunkować się na wyższy model. Biorę dwa pod uwagę
- yamaha rv-x1900
- yamaha rv-x2065
Niestety póki co jestem zielony i staram się wejść w temat ale może ktoś z Panów coś mi podpowie. Model 1900 jest faktycznie w cenie promocyjnej ok 3700 zaś 2065 ok 4100. Powiedzmy ok 10 % róźnicy kosztowej tyle czy warto płacić więcej? Czym faktycznie róźnią się? 1900 jest starszym modelem? Trochę się pogbiłem icon_smile.gif. Bardzo poproszę was fachowców o odpowiedź.

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byście wybrali z tych dwóch Onkyo TX-NR807 czy TX-NR905 ? miałem okazje dzwigać model 1007 tyle ważący co 905 (24,3kg) i normalnie masakra takie to ciezkie boje sie o szafke czy wytrzyma tego kloca, i bardziej jestem przekonany w strone lzejszego (18kg) 807 czy dobrze robię ?

Co do RX-V1900 to wkurza mnie ze na wyswietlaczu ma BD/HD-DVD jak HD-DVD juz dawno umarło icon_smile.gif to taki mały szczegół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V1900 mocniejszy od 2065 mniejsze zniekształcenia THD, mocniejszy zasilacz, wydaje sie lepszym klocem od 2065 solidniej wykonanym, jedynie na minus jego w porówaniu do nowszego 2065 to tak duzo brzydsze menu/OSD, brak HDMI passthrough, wyjscie tylko na 1 subowoffer, brak odczytu FLAC w USB, brak sieci w tym radii internetowych itd.

Onkyo 807 fajny ma wszystko czego trzeba, ale szkoda ze brak mu USB icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...