Skocz do zawartości

kolumny Quadral Quintas 5000


crom

Recommended Posts

czy ktoś z szanownych forumowiczów miał możliwość słyszeć bądź testować kolumny 2.0 bądź 5.0 - model Quadral Quintas 5000 i mógłby podzielić się wrażeniami na temat jakości i brzmienia tych głośników?
W necie jet trochę opinii o nieco niższym modelu 500 lub wyższym 700, natomiast o "średnim" modelu 5000 mało kto się wypowiada, mimo że są chyba dość popularne bo dostępne w zdecydowanie największej liczbie sklepów.
Podobno są dostępne m.in. w zestawach z Onkyo.
opis producenta QQ5000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przedwczoraj nabyłem kolumny Quadral Quintas 5000.Ampli do nich Onkyo TX-SR607.Słuchałem w sklepie kolumn Jamo s718,Klipsch f-1,Dali CONCEPT 6,Jamo s506.Zdecydowałem się na Quadrala.Rewelacja bas dla mnie bardzo miękki,taki lubię.kino 5,1 sprawdzane w domu rewelka woofer mam slaby ale fronty dają radę rewelacyjnie.(Woofera i tak kiedyś dokupię)
Wszystkie szczegóły rewelacyjnie słychać.Kolumny w domu rozmieszczone na razie byle jak.Ale najważniejsze dla mnie było stereo.Jest niesamowite(b.dobre).Wcześnie miałem Kenwood KRF-5060 kolumny tonsila.Na prawdę jeste b.zadowolony.klipsch b.doby ale dla mnie za dużo basu,tzn za twardy.Jamo s-718 b.dobre ale do techo(ja raczej klimaty Pink Floyd.Genesis,Marillion-płytę Fugazi miałem ze sobą i tego słuchałem)Jestem zachwycony ale posluchaj jak możesz Klipscha.Może bardziej Ci będą pasowały.Pokój mam nie za duży.A Klipsch jednak objętościowo wiekszy.Nie sugeruj się wielkością Quadrala że małe.Grają pięknie-odczucie subiektywne moje.Pozdrawiam.Jak kupisz daj znać co sądzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, bas jest, a jak w tych kolumnach z tonami wysokimi i średnimi?

I jak oceniasz wykonanie? masz ten model co na foto - z czarnymi przodami i przednim bassreflexem bo w necie widziałem tez egzemplarze (chyba starsze) bez tych elementów.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model taki jak na foto tylko czarne.Do wykonania nie mam zastrzeżeń ale to jest nowe jeszcze nic nie odpadło ani nie rozeschło się.Środek jest bardzo wyraźny dla mnie za bardzo ale można ując na ampli.Wysokie ok.tzn nic mi nie świszczy w głośnikach.Bardzo fajnie grają satelitki.Ogólnie jestem b. zadowolony.Ale niby co mam mówić jak już kupiłem.Jak masz gdzieś możliwość posłuchać to przed zakupem zrób to.Ja byłem zdecydowany na jamo s-718 na 99%.Po odsluchaniu paru taktów wiedziałem że ich nie kupię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma, super wykonanie . To nowy produkt malo recenzji i opini jeszcze , ale jest to nastepca Quadrali 500 bardzo chwalonych, podobno podniesiono jeszcze estetyke i dynamike tego sprzeciku.

link do opisu dystrybutora http://cennik.eic.com.pl/cgi/fulldescription.cgi?id=51115
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra firma, super wykonanie . To nowy produkt malo recenzji i opini jeszcze , ale jest to nastepca Quadrali 500 bardzo chwalonych, podobno podniesiono jeszcze estetyke i dynamike tego sprzeciku.

link do opisu dystrybutora http://cennik.eic.com.pl/cgi/fulldescription.cgi?id=51115




skoro to jest nastepce serii 500 to moga byc tez recenzje/testy/uwagi do QQ500 jeśli by ktoś miał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...