Skocz do zawartości

Altus 300.


stonas

Recommended Posts

Witam. Jestem całkiem zielony w temacie kolumny itp.
A chciałbym kupić coś co będzie mi grać dosyć głośno a zarazem najbardziej mi zależy aby grało bardzo czysto i był mocny bass. Słyszałem o kolumnach altus 300 że są bardzo dobre. Zastanawiam się nad ich kupnem...tylko proszę o odpowiedź czy będą one spełniać moje oczekiwania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny maja 150W w RMS, oraz wysoką efektywność - wysokoprądową końcówką 100 w powinan już z nimi zaszaleć - lae taka końcówka lub wzmacniacz może kosztować trochę kasy..jednak - weź to pod uwagę.
Uprzedzam Twoje kolejne pytanie - wzmacniacz do nich - wpisz w wyszukiwarce
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, kwestia do czego potrzebujesz te Altusy - jak do łomotu - to spoko, bo i ta i tak zrobią to nieźle
Musisz się określić czego chcesz od kolumn, jak lubisz słuchac, czego słuchasz, z czego słuchasz jakie pomieszczenie (pokój) czy je ustawisz aby zaczęły grać
Wiesz dlaczego Ci odradzają bo chcą znaleźć Tobie inny złoty środek - ale często jest tak, że jak ktoś w chodzi w tematykę audio i chce swoje pierwsze duże kolmny..to chce aby były wielki, aby głośno a nawet bardzo głośno grały, aby wszystko sie trzęsło, aby sąsiedzi wiedzieli, że właśnie zakupiłeś nowy sprzęt audio (który basem przestawia im szkalnki na "kredensie")
Inni chcą Ci doardzić coś do pięknego i nie tak efektywnego oraz efektownego grania, duża rola w Tobie... i z Twoim określeniem się co do muzyki dzwięku
Pytasz o Altusy 300 - zakładam , że jesteś stosunkowo młodą osobą..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie dziw się, kwestia do czego potrzebujesz te Altusy - jak do łomotu - to spoko, bo i ta i tak zrobią to nieźle
Musisz się określić czego chcesz od kolumn, jak lubisz słuchac, czego słuchasz, z czego słuchasz jakie pomieszczenie (pokój) czy je ustawisz aby zaczęły grać
Wiesz dlaczego Ci odradzają bo chcą znaleźć Tobie inny złoty środek - ale często jest tak, że jak ktoś w chodzi w tematykę audio i chce swoje pierwsze duże kolmny..to chce aby były wielki, aby głośno a nawet bardzo głośno grały, aby wszystko sie trzęsło, aby sąsiedzi wiedzieli, że właśnie zakupiłeś nowy sprzęt audio (który basem przestawia im szkalnki na "kredensie")
Inni chcą Ci doardzić coś do pięknego i nie tak efektywnego oraz efektownego grania, duża rola w Tobie... i z Twoim określeniem się co do muzyki dzwięku
Pytasz o Altusy 300 - zakładam , że jesteś stosunkowo młodą osobą..




A więc kolumny mają być podlaczone do komputera...pokoj mam dosc wąski ale dosyc dlugi...nie powiem dokladnie ile m2 ale pokoj mozna powiedziec jest sredni...
Muzyka jaką slucham to trans house pop czasami hip-hop, electro...lubie sluchac dosyc glosno....i własnie oczekuje dosyc mocnego głosnego brzmienia a przy tym czystego dzwieku i mocnego bassu...
Tymczasem mam głośniki 2+1 Creative T3100. Tam jest niskotonowy 17W a satelitki 6W...no i bass jest tam jako taki i cos tam gra...ale jednak oczekiwał bym lepszej jakosci dzwieku przy glosniejszym sluchaniu i lepszego glebszego basu. I czy z altusow był bym zadowolony?icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odpowiedz nić nie dająca - metraż ? no zmierz pokój pomnożysz i masz kłopot z głowy..
Jeżeli będzie mały to nie ustawisz na chiny ludowe altusów i najlepiej bas na którym ci bardzo zależy będzie słychać w sąsiednim pokoju a u Ciebie bedzie minimalnie..to już prawa fizyki - a tego nie oszukasz..
Może te mniejsze Tonsile?w sensie Altusy?
Zasada jest jedna duże kolumny w małym pomieszczeniu robią kiche i nić więcej, a Altusy 300 do maleństw nie należą ale na bank wymagają dużego pokoju
Graja lekko estradowo, myśle, że z dobym wzmacniaczem przy połowie głośności długo nie wysiedzisz..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój mam ok 15m3...to jest w miare pokój dla altusów? no ja tam gora na poł rozkreconą głośność bedę sluchał...tyle wlasnie zeby przy takiej głosnosci był ladny czysty dzwiek...a basu jakby mi potem bylo za mało to sobie moge ssubwoofer dokupić no ale mysle ze nie bedzie takiej potrzeby...zalezy mi bardzo na czystym brzmieniu...albo moze polecacie jakies inne kolumny w podobnej nie wiekszej cenie? co bedą grac czysciej itp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo kolumn o niezłym basie - w miarę szybkim i stosunkwo mocnym w cenie do tysiąca złotych za parę (a wśród używek od 600zł w górę).
Jak już pisali Koledzy - sporo razy o tym pisaliśmy na Forum i kłania się wyszukiwarka w dziale STEREO (przejrzyj np. tematy z ostatnich dwóch - trzech stron w tym dziale).

W każdym razie tak na szybko:
Jamo S708 lub nowsze S718 (przeznaczone do muzyki młodzieżowej, nie boją się mocnego łupania) z głośnikiem 25cm na bocznej ściance,
Magnat Monitor 990 oraz 1000 (obecnie Supreme 1000)
Tego typu kolumny mogą mieć głośnik niskotonowey 20-25cm albo podwójny niskotonowy 18-20cm.
No i niewątpliwie zagrają czyściej niż Altusy. Więc lepiej zamias totalnego łomotu wybrać coś lepiej kontrolowanego i czyściej grającego - dlatego sporo osób odradza Altusy osobom, które piszą "szukam mocnego basu i czystego dźwięku" (bo to spełnią kolumny duuużo droższe, oraz również sporo droższy wzmacniacz).

Jaką kwotę możesz przeznaczyć na kolumny oraz na wzmacniacz?

Poza tym zarówno kolumny jak i wzmacniacz nie lubią grania na maksa (wtedy mogą się pojawić duże zniekształcenia, które mogą uszkodzić sprzęt).

Pozdrawiam
PS. Poza tym z głośnością na pół to już raczej będzie bardzo głośno (czytaj: bardzo, bardzo głosno) i raczej trudne do wytrzymania bez waty czy stoperów w uszach icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co dobrego slyszalem o altusach od kolegi...ktory tez ma te same creativy a slyszal u innego kolegi wlasnie altusy 300...to był zachwycony bassem i czystością dzwieku...ale jak slucha z creativow to chyba nie ma sie co dziwic...ale jak wy nie polecacie tych altusow to juz nie wiem co wybrac.

muzyczny gość co sądzisz? icon_biggrin.gif na co mam sie zdecydowac? Edytowano przez RoRo
korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - za 200zł nie kupisz ani dobrego wzmacniacza ani rozsądnie grających mocnych kolumn ani Altusów 300. Może wystarczy Ci na altusy 75...
Więc albo dozbieraj jeszcze do tysiąca, albo zmniejsz swoje wymagania.

Dzieląc 600zł na pół można kupić jakiś znośny wzmacniacz oraz używane kilkunastoletnie nieduże kolumny podłogowe (czasami określa się je jako kolumny regałowe - coś pośredniego między podstawkowymi a podłogowymi) na min. 20cm basie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć, czego oczekujesz: łubudubu i kopnięcia basu z 30cm głośnika ALTUSów 300 (o jego jakości już się pewnie naczytałeś z poprzednich postów) czy trochę lepiej kontrolowanego basu z mniejszych kolumn (choćby Eltaxów o których wspomniałeś).
P:oza tym nie mając za dużo pieniędzy nie należy oczekiwać cudów - zarówno od kolumn jak i od wzmacniacza. Zazwyczaj mniejsze kolumny ( z mniejszymi głosnikami) będa łatwiejsze w napędzaniu przez niezbyt mocne wzmacniacze...

Sporo osób wybiera mniejsze kolumny, nie schodzące tak nisko jak Altusy, ale zapewniające bardziej neutralny dźwięk.
W końcu z jakiegoś powodu do mniejszych powierzchni wybiera się mniejsze kolumny, również zamiast podłogowych daje się podstawkowe z mniejszym litrażem pudła.

No i na koniec ponowna propozycja: poczytaj sobie na Forum opinie na temat Altusów i kolumn do pomieszczen rzędu 10-15metrów.
Temat był juz wiele razy wałkowany i może najwyższa pora by wreszcie z tego skorzystać!!! icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Miałem altusy 12 lat temu. To nie są kolumny do pomieszczeń. Przy takim czymś nie siada się wieczorem by posłuchać muzyki. Ale co miałem zrobić w tedy kupowało się to co było w sklepie i na co się miało pieniądze a ja jako młody chłopak ich jeszcze nie zarabiałem.
Jedyne miłe wspomnienie po moich altusach jakie pamiętam to rodzinna impreza w ogrodzie, kolumny wystawione na balkon, wzmacniacz unitra pod głoszony do granic zniekształceń i wielkie łup łup które nagłośniło cały wielki ogród (wszystkie ciotki i wujki były pod wrażeniem) - tylko tak widzę zastosowanie tych kolumn.
PS: Kolego stonas kup sobie coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...