Skocz do zawartości

Telewizor HD+Tuner Polsatu+Kino Domowe ??


coockney

Recommended Posts

Tak jak w temacie posiadam kino domowe,cyfrowy polsat z wyjsciem HDMI ( http://img233.imageshack.us/img233/8084/dsc01111.jpg ) i wyjściem cyfrowego dźwieku i oczywiście telewizor HD.I Nie mam pojecia jak to podłonczyć.Posiadam też kabel HDMI i kabel Digital audio .Chciałbym użyć kabla HDMI i Digital audio po troche kase za nie dałem Próbowałem sam coś kombinować, z kinem nie ma problemu żeby puścić film dvd ale żeby dźwiek chodził z polsatu na kinie to juz gorzej ,raz udało mi sie ale strasznie cicho chodził.
Prosze o jakies fachowe wskazówki jak to wszystko podłonczyć żeby śmigało.Wielkie thx!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz napisze dokładnie jak mają wyglądać połączenia w twoim systemie:

1. z tunera HDTV puszczasz wizję kablem HDMI do TV (np. do gniazda IN HDMI1) a dźwięk kablem OPTICAL do takiegoż wejścia w KD Samsunga

2. z KD samsunga puszczasz wizję kablem HDMI do drugiego wejścia w TV czyli np. IN HDMI2 .

Myślę, że teraz już powinno być wszystko jasne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Witam!!!

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.
Mam takie pytanie jak zrobić żeby dźwięk z TV był odtwarzany przez moje KD.

Kino domowe mam Samsung HT-TX 725 i połączone jest kablem HDMI z telewizorem Samsung
Telewizje odbieram tylko przez dekoder Polsatu i Canal+
Żaden z powyższych dekoderów nie posiada wejść HDMI.

Przepraszam za mozliwe nie jasności ,ale jestem laikiem w tych sprawach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że to kino Samsunga ma tylko 1 wejście cyfrowe (w tym przypadku optyczne) gdyby były 2 to do jednego podpiąłbyś dekoder Polsatu a do drugiego Canal+
teraz możesz któryś z tych dekoderów podłączyć do tego kina optykiem, a drugi podłączyć analogowo poprzez wejście 2x chinch (w tym przypadku będziesz odbierał tylko dźwięk stereo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Bez obrazy ale tak szczerze.Koreański sprzęt to jest rtv,nie wiem jak samochody i tak dalej jest najgorszy na swiecie bo uwieżcie mi z przekonaniem działa anormalnie czyli nie tak jak należy.SAMSUNG to typowy koreańczyk i w dodatku najtańszy na świecie.Powinniście zrozumieć moje zdenerwowanie,bo wszystko co miałem koreańskiego,a przedewszystkim SAMSUNG-a,psuło się,a było tego dużo,wiec powiedziałem dość.A Polsatu nie chcę nawet za darmo bo oni pomimo pieniędzy nigdy nie szli na jakość,a wogóle nie muszę o tym pisać bo to widać gołym okiem.Tak twierdzi wiele osób,a wogóle jak mam stracić 2 godziny czasu na obejrzenie połtoragodzinnego filmu jak nie więcej to mnie chce za przeproszeniem szlag trafić.Nie obraz się ze zamiast rady usłyszałeś to co napisałem,ale kto twierdzi tak samo niech się nie boi potwierdzić swojej opini i natychmiast napisze,a wiem ze takich ludzi jest nie mało.Pozdrówko wszystkich co mają sprzęt koreański.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...