Skocz do zawartości

Co wybrać zamiast Z-5500


jasiugd

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników dobrego audio.
Ja także jestem miłośnikiem dobrego audio, ale z bardzo ograniczonym budżetem. Od razu zaznaczam, że nie jestem znawcą i mogę nie rozumieć niektórych terminów.

Wpadłem na pomysł kupna jakiś głośników - koniecznie z dźwiękiem przestrzennym.
Mój pokój ma kształt kwadratu (4mx4m). Audio ma być podłączone do Sony Playstation 3. Ma ono wyjście optyczne (max 5.1) i tego chciałbym użyć, dodatkowo wyjście HDMI. Wiem, że i to można wykorzystać bo obsługuje nawet dźwięk 7.1, ale na pewno będzie się to łączyło z kupnem drogiego urządzenia, więc chyba odpada.

Pierwsze co mi wpadło do głowy to Logitech z-5500. Wiem, że są to głośniki komputerowe. Pożyczyłem od znajomego, aby przetestować. Dźwięk jaki wydobywają z siebie jest wystarczający do słuchania muzyki. Może nie jest on taki, jak by to nazwać "głęboki", ale ujdzie. Dodatkowym plusem jest na pewno wejście optyczne i bez problemowo połączę się z konsolą. Mają też 3 dodatkowe wejścia wybierane z pilota do podłączenia przykładowo TV do oglądania kablówki, PC, komórki.
Cena używanych to około 700-800zł. Trafiają się nawet z gwarancją za taką cenę.

Teraz pojawia się prośba do Was. Czy ktoś mógłby polecić jakiś zestaw w podobnej cenie (do 1000zł), który lepiej poradziłby sobie z moimi wymaganiami?
-dźwięk przestrzenny
-podłączenie do PS3
-dodatkowe gniazda do podłączenia innych urządzeń (wystarczy stereo, ale żeby tylne głośniki także grały - kopia)
-pilot

Sprzęt może być używany, przykładowo z allegro bo na nowy raczej nie mam co liczyć.

Proszę jeszcze, żeby osoby które nigdy nie miały styczności z głośnikami Logitecha nie mieszała ich z błotem, nie podając czym można je zastąpić. Przeważnie wiedzę ich można zamknąć w jednym zdaniu: "Głośniki komputerowe za bardzo wysokie pieniądze z plastikowym dźwiękiem" - tak przeważnie piszą na forach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 są najdroższe i dośc funkcjonalne (wejścia, dts), ale nie sa najlepsze, do komputera jeszcze całkiem fajne, bo komputer daje możliwość samodzielnego poustawiania sobie dźwięku, czego nie ma tv, konsola ani większość cd/dvd. Mam Logitech Z-5300 THX, jakiś czas miałem też Z-5500 i długo porównywałem je ze sobą, myślałem że zamienię na "nowszy model": efekt - sprzedałem 5500 i zostawiłem dotychczasowe 5300 icon_smile.gif. 5500 faktycznie dają wrażenie "plastiku", czego nie maja moje 5300, 5500 maja potężny sub, za to 5300 lepsze, wyraźniejsze i dokładniejsze brzmieniowo satelity. W 5500 brakowało mi środka tonacji, były ultra-soprany, był infra-bas, a pośrodku pustka, 5300 są bardziej wyważone, moim zdaniem dają lepszy, naturalniejszy głos.

za 1000zł to chyba nic nie kupisz. ew stary wzmacniacz stereo+jakieś 2 tańsze kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crom, dzięki za odpowiedź.

Z Twojego ostatniego zdania wynika, że jestem "skazany" na głośniki komputerowe. Niestety Z-5300 jest bardzo ciężko spotkać na aukcjach w internecie. Nie mają też pilota i z tego co wiem nie podłączę ich do konsoli. Niestety w takim wypadku nie mam co o nich myśleć.

Wydaje mi się, że najlepsze co mogę kupić za te pieniądze to właśnie Z-5500. Aktualnie mam Creative P580 - jedne z tańszych głośników komputerowych, kupione kilka lat temu. Gdyby można było podłączyć je do mojej konsoli i grały by "2 razy" lepiej to bym nie myślał nad zmianą. Nie potrzebuje jakiegoś super "powera".

Z drugiej strony wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc jeśli za podobną cenę mógłbym kupić coś lepszego to chętnie tak zrobię.

Czekam jeszcze na jakieś podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...