Skocz do zawartości

Klipsch RF-10


fioletowy

Recommended Posts

WItam w moim debiucie na forum

Czy ktoś z was zetknął się z kolumnami Klipsch RF-10 bądź Klipsch F-1 ?

Czy nadadzą się one na domowe stereo do słuchania spokojniej muzy z rozbudowanymi partiami wokalnymi oraz instrumentalnymi ?


Mam okazje kupienia każdego z tych zestawów za 1200 pln za parę . Dotąd skłaniałem się do Wharfedale Diamond 9.6 bądź Vardus 400 (po odsłuchach). Klipscha niestety nie mam jak posłuchać i stąd moje pytanie

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowieź
faktycznie mało nieco popisałem

Wzmacniacz : Marantz PM 6002
DVD/CD: Marantz DV 3002
Opcjonalnie mam tez PIONEER VSX-418-K do kina domowego ( ale kupiłem go okazyjnie bo za nowy nieuzywany zapakowany dalem 400 PLN i jakos z nim wiekszych planów nie wiążę)

Pokój to tak kolo 30m, a muza spokojna to może źle się wyraziłem. Raczej mało rocka (no poza Kultem , T love, Lao Che i paroma wykorzystujacymi klasykę jak Therion), żadnych ballad, elektroniczna i klubowa ( jak to co ostatnio proponuje Robert M czy starsze nieco typu Madison Avenue , Public Domain ) , Ska (np. Vawamuffi) i Opery . Przekrój pełny.

I tym posłuchaniem Klipsch mam klops
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Marantzem Klipsch w takich klimatach moim zdaniem będzie za jasny (tubowy wysokotonowiec), lepiej zagra Wharfedale. Tak poza to trochę przewrotnie polecę ci coś zupełnie innego, ale dobrego, mianowicie: KODA K-5200F
Samo to, że wyrób jaki i firma są z Chin może zniechęcać, ale kolumny są naprawdę bardzo dobre za te pieniądze jedne z lepszych, ja bym je kupił prędzej niż Wharfedale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z Marantzem Klipsch w takich klimatach moim zdaniem będzie za jasny (tubowy wysokotonowiec), lepiej zagra Wharfedale. Tak poza to trochę przewrotnie polecę ci coś zupełnie innego, ale dobrego, mianowicie: KODA K-5200F
Samo to, że wyrób jaki i firma są z Chin może zniechęcać, ale kolumny są naprawdę bardzo dobre za te pieniądze jedne z lepszych, ja bym je kupił prędzej niż Wharfedale.




Dzieki za sugestię, akurat taka Koda stoi niedaleko mnie w sklepie i sprzedawca też mi ją sugerował więc pomęcze tam o podłaczenie tego.

Co do Klipscha to sie okazalo (jak to się zazwyczaj okazuje w takich razach) , że kolega kolegi kolegi wujka ma takie kolumny. Byłem u chłopaka , ma owszem ale RF-52 , podłączyłem sie i rewelacja . Choc faktycznie wysokie tony dawały o sobie znać.
Problem w tym oczywiście ,że nie planowalem wydac wiecej niz 2000 na kolumny i sie obawiam ,że te rf-10 będą gorsze niż rf-52

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...