Skocz do zawartości

Połączenie Amplitunera z Blu-Ray i TV


martin19

Recommended Posts

Witam,

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże icon_smile.gif
Zakupiłem wczoraj zestaw kina domowego Sony STR-DH500 (amplituner) z Blu-Ray Sony i Głośnikami Sony.Po podłączeniu Bly-Ray do amplitunera przez złącze HDMI (wyjście BD - takie oznaczenie wyjścia dla Blu-Ray) oraz podłączyłem TV także przez HDMI do amplitunera, i kiedy odpalam płytę z filmem to nie ma dzwięku z głośników kina domowego tylko amplituner przekazuje dzwięk na TV icon_sad.gif
Po znalezieniu na Amplit. kanału pod które jest podłączone wyskakuje mi komunikat "NO INPUT" to tak jak by nie wykrywał dzwięku (sam odtwarzacz wykrywa).
Z tego co wyczytałem w instrukcji to brakuje przewodu cyfrowo optycznego do sygnału audio digital coaxial. Czy nie powinno być tak że przez HDMI idzie też dziwięk?? Czy to jest problem z podłączeniem kabli HDMI czy to faktycznie brakuje kolejnego kabla do audio (którego oczywiście nie było w zestawie :/)
Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
z opisu na stronie Sony wynika, że to prosty amplituner ze "starymi' dekoderami DD,DTS bez dekoderów HD, okrojono też pewnie funkcje wejścia HDMI do prostego przesyłania obrazu i dźwięku dalej - bez ingerencji
aby zatem zdekodować dźwięk z blu-ray'a trzeba go dodatkowo połączyć z amplitunerem za pomocą kabla optycznego lub koaksjalnego


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...