Skocz do zawartości

szukam jakiejś świeżej, przyjemnej, odprężającej nuty


Lysy239

Recommended Posts

Witam wszystkich lubiących "lekką muzykę" muzykę. Bardzo lubię muzykę, która znakomicie zrelaksuje i odpręży po ciężkiej pracy czy długich zajęciach na uczelni oraz oczaruje klarownością dźwięku. Na tym polu świetnie się u mnie ostatnio spisuje Phill Collins, Erykah Badu, Nelly Furtado czy Carlos Santana a także wielu innych twórców (soulu, r'n'b i jazzu). Oni mi właśnie narobili smaku i chęci na sięgnięcie po następnych wykonawców i ich dzieła i tu zaczynają się schody... icon_sad.gif Problem jest prosty: nie znam tych wykonawców... Mam więc prośbę do wszystkich tych, którzy lubują się w takiej muzyce by nadali moim poszukiwaniom jakiś tor. Bardzo lubię gdy w piosence jest dużo zawarte uczucia wykonawcy (np Youssou N'Dour & Nenneh Cherry- "seven seconds", Katie Melua- "Spidersweb" czy kiczowate Blue Cafe ze świetnym moim zdaniem utworem "My Road"). Będę wdzięczny za każdy post. Podzielcie się ulubionymi i najbardziej rozluźniającymi piosenkami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich lubiących "lekką muzykę" muzykę. Bardzo lubię muzykę, która znakomicie zrelaksuje i odpręży po ciężkiej pracy czy długich zajęciach na uczelni oraz oczaruje klarownością dźwięku.


Może Camel?
Na początek może być dwupłytowy album "Echoes" - przekrój najlepszego, co zrobili.


Radziłbym słuchać jednak całych płyt a nie pojedynczych utworów - można trafić na pięknie skonstruowaną opowieść...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że różnica będzie kolosalna ale póki co muszę zadowolić się jedynie mp3 które potem zgrywam na audio cd... niestety nie mam jeszcze stałego źródła dochodu, więc niezbyt sobie na to mogę pozwolić icon_sad.gif cóż, studia dzienne... pozostaje jak na razie zadowalać się imitacją dźwięku, choć staram się, by i ta była jak najlepszej jakości icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu, męczę najnowszą płytę nagraną przez Joe Cocker'a Heart & Soul. Pomimo, że specjalnie nie przepadam za Cocker'em, to jednak ta płyta przekonała mnie do niego. Znajdują się na niej wyciszone kawałki, jak i bardziej dynamiczne. Jak dla mnie, jest to płyta z odprężającymi nastrojami, w świetnym wykonaniu JC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zostałem obdarowany tą płytką za "posty" przez Redakcję i w pełni podzielam
Twoją opinię .Płyta miała być początkowo dla żony bo lubi takie klimaty ale w końcu
"złapałem" się na tym,że to ja jej częściej słucham i wylądowała w mojej płytotece.
Żonie zrobiłem kopię na CD-Rze bo szkoda takiej płyty do mini wieży. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronę odwiedziłem, muzykę przesłuchałem i muszę stwierdzić, że przyjemnie brzmi... icon_biggrin.gif może prócz jednej, czy dwóch, które moim zdaniem są zbyt smętne... ale całość zrobiła na mnie pozytywne wrażenie icon_smile.gif kolejne cd do kolekcji. byłoby miło gdyby każdy, kto odwiedza ten temat, wypowiedział się o swoich "numerach jeden" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Witam!

Pozwolę sobie polecić płytkę piosenkarza kojarzonego w naszym kraju z kiczowatymi przebojami sprzed 20 lat i cokolwiek kontrowersyjnym prowadzeniem się...

Ale do rzeczy. Krótko i rzeczowo. George Michael i "Older". Pop absolutnie najwyższej próby. Nie chcę tutaj brnąć w dywagacje, czy pop może być wartościowy, czy nie. To dyskusja na osobny topik, tak więc nie będę przynudzał. Słucha się tego świetnie - fantastyczna rytmika, wszystko znakomicie zaśpiewane, przebojowe bez obciachu. Nie będę wyróżniał żadnego numeru, bo cała płytka wchodzi jak woda. Zresztą to nie recenzja i miało być krótko...

Absolutny MUSISZMIEĆ!!! Radzę przełamać niechęć do tego szansonisty i po prostu się przy tej płytce wyluzować - będzie pięknie...

PS. Aha, polecam również na romantyczne wieczorki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Z mojej strony polecam kilku wykonawców co na 100 % wyluzują nawet najgorszego raptusa, a dodatkowo dadzą swoją muzyką wiele smaczków, poczucia kawiarnianej atmosfery i wszelakiego piękna w muzyce:

- DIRE STRAITS jako zespół oraz inne nagrania Marka Knopflera solo i z innymi wykonawcami np. z Emylou Harris;
- Anita Lipnicka & John Porter - wszystkie 3 płyty w tym szczególnie ostatnia pożegnalna "Goodbye";
- Diana Krall;
- Norah Jones;
- Holly Cole;
- Patricia Barber;
- Madelaine Peyroux;
- Bic Runga - wszystkie 3 wydane w Polsce płyty a szczególnie ostatnia "Birds" - total odlot !!!
- Roger Waters;
- Pink Floyd;

Miłego luziku. Tyle wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...